Dachser otworzył nowy magazyn do obsługi chemii w Karlsruhe
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Obiekt o powierzchni wynoszącej blisko 22 tys. mkw. został specjalnie zaprojektowany tak, by umożliwić odpowiednie przechowywanie produktów chemicznych, takich jak farby, powłoki i kleje. Dachser zainwestował w niemiecki magazyn ponad 20 milionów euro.
Badenia-Wirtembergia jest jednym z pięciu wiodących niemieckich landów pod względem przychodów w ramach branży chemicznej. To między innymi dlatego jest tutaj duże zapotrzebowanie na współpracę z niezawodnym partnerem logistycznym, który zapewni sprawny transport oraz bezpieczne przechowywanie produktów chemicznych, w tym także towarów niebezpiecznych. Centrum logistyczne Dachser w Karlsruhe rozwijało się wraz ze swoimi klientami, stając się kluczowym hubem logistycznym do obsługi przesyłek chemicznych w ramach europejskiej sieci operatora. Na korzyść lokalizacji wpływa także fakt doskonałego skomunikowania z Francją, która stanowi główny kierunek niemieckiego eksportu chemikaliów. „Stale rosnący popyt ze strony przemysłu chemicznego sprawił, że wybudowanie nowego obiektu było absolutną koniecznością” – mówi Bernd Großmann, kierownik oddziału Dachser Malsch.
Budowa nowego magazynu ruszyła wiosną 2018 roku, a już na początku 2019 r. zaczęły z niego korzystać pierwsze firmy chemiczne. Obecnie obiekt jest już w pełni gotowy do działań, a wszelkie etapy obsługi logistycznej towarów niebezpiecznych odbywają się w ramach bezpośrednich, codziennych połączeń z całą europejską siecią Dachser.
Fachowa obsługa branży chemicznej
Nowy magazyn do obsługi materiałów niebezpiecznych oferuje powierzchnię wynoszącą blisko 22 tys. mkw., na której może pomieścić 43 tys. palet. Obiekt jest podzielony na dziewięć sekcji odgrodzonych od siebie zaporami ogniowymi. Każda z poszczególnych części magazynu jest wyposażona w automatyczny system gaśniczy ze spryskiwaczami sufitowymi oraz zraszacze wmontowane w półki. Podłogi zostały specjalnie zaprojektowane tak, by umożliwić zatrzymanie ewentualnego wycieku chemikaliów i wody pożarowej. Z kolei bariery przy studzienkach ściekowych zapewniają dodatkową ochronę wód gruntowych.
Dachser posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze materiałów niebezpiecznych. W ramach rozwiązania branżowego Dachser Chem-Logistics dostosowanego do szczególnych potrzeb przemysłu chemicznego, operator zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa obsługi logistycznej chemii. Firma dysponuje centralnym zespołem do zarządzania towarami niebezpiecznymi. Oprócz tego, nad sprawną logistyką chemikaliów czuwa także ponad 200 regionalnych przedstawicieli ds. bezpieczeństwa materiałów niebezpiecznych.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.