Dachser otworzył nowy magazyn do obsługi chemii w Karlsruhe
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Obiekt o powierzchni wynoszącej blisko 22 tys. mkw. został specjalnie zaprojektowany tak, by umożliwić odpowiednie przechowywanie produktów chemicznych, takich jak farby, powłoki i kleje. Dachser zainwestował w niemiecki magazyn ponad 20 milionów euro.
Badenia-Wirtembergia jest jednym z pięciu wiodących niemieckich landów pod względem przychodów w ramach branży chemicznej. To między innymi dlatego jest tutaj duże zapotrzebowanie na współpracę z niezawodnym partnerem logistycznym, który zapewni sprawny transport oraz bezpieczne przechowywanie produktów chemicznych, w tym także towarów niebezpiecznych. Centrum logistyczne Dachser w Karlsruhe rozwijało się wraz ze swoimi klientami, stając się kluczowym hubem logistycznym do obsługi przesyłek chemicznych w ramach europejskiej sieci operatora. Na korzyść lokalizacji wpływa także fakt doskonałego skomunikowania z Francją, która stanowi główny kierunek niemieckiego eksportu chemikaliów. „Stale rosnący popyt ze strony przemysłu chemicznego sprawił, że wybudowanie nowego obiektu było absolutną koniecznością” – mówi Bernd Großmann, kierownik oddziału Dachser Malsch.
Budowa nowego magazynu ruszyła wiosną 2018 roku, a już na początku 2019 r. zaczęły z niego korzystać pierwsze firmy chemiczne. Obecnie obiekt jest już w pełni gotowy do działań, a wszelkie etapy obsługi logistycznej towarów niebezpiecznych odbywają się w ramach bezpośrednich, codziennych połączeń z całą europejską siecią Dachser.
Fachowa obsługa branży chemicznej
Nowy magazyn do obsługi materiałów niebezpiecznych oferuje powierzchnię wynoszącą blisko 22 tys. mkw., na której może pomieścić 43 tys. palet. Obiekt jest podzielony na dziewięć sekcji odgrodzonych od siebie zaporami ogniowymi. Każda z poszczególnych części magazynu jest wyposażona w automatyczny system gaśniczy ze spryskiwaczami sufitowymi oraz zraszacze wmontowane w półki. Podłogi zostały specjalnie zaprojektowane tak, by umożliwić zatrzymanie ewentualnego wycieku chemikaliów i wody pożarowej. Z kolei bariery przy studzienkach ściekowych zapewniają dodatkową ochronę wód gruntowych.
Dachser posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze materiałów niebezpiecznych. W ramach rozwiązania branżowego Dachser Chem-Logistics dostosowanego do szczególnych potrzeb przemysłu chemicznego, operator zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa obsługi logistycznej chemii. Firma dysponuje centralnym zespołem do zarządzania towarami niebezpiecznymi. Oprócz tego, nad sprawną logistyką chemikaliów czuwa także ponad 200 regionalnych przedstawicieli ds. bezpieczeństwa materiałów niebezpiecznych.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.