Dachser otworzył nowy magazyn do obsługi chemii w Karlsruhe
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Obiekt o powierzchni wynoszącej blisko 22 tys. mkw. został specjalnie zaprojektowany tak, by umożliwić odpowiednie przechowywanie produktów chemicznych, takich jak farby, powłoki i kleje. Dachser zainwestował w niemiecki magazyn ponad 20 milionów euro.
Badenia-Wirtembergia jest jednym z pięciu wiodących niemieckich landów pod względem przychodów w ramach branży chemicznej. To między innymi dlatego jest tutaj duże zapotrzebowanie na współpracę z niezawodnym partnerem logistycznym, który zapewni sprawny transport oraz bezpieczne przechowywanie produktów chemicznych, w tym także towarów niebezpiecznych. Centrum logistyczne Dachser w Karlsruhe rozwijało się wraz ze swoimi klientami, stając się kluczowym hubem logistycznym do obsługi przesyłek chemicznych w ramach europejskiej sieci operatora. Na korzyść lokalizacji wpływa także fakt doskonałego skomunikowania z Francją, która stanowi główny kierunek niemieckiego eksportu chemikaliów. „Stale rosnący popyt ze strony przemysłu chemicznego sprawił, że wybudowanie nowego obiektu było absolutną koniecznością” – mówi Bernd Großmann, kierownik oddziału Dachser Malsch.
Budowa nowego magazynu ruszyła wiosną 2018 roku, a już na początku 2019 r. zaczęły z niego korzystać pierwsze firmy chemiczne. Obecnie obiekt jest już w pełni gotowy do działań, a wszelkie etapy obsługi logistycznej towarów niebezpiecznych odbywają się w ramach bezpośrednich, codziennych połączeń z całą europejską siecią Dachser.
Fachowa obsługa branży chemicznej
Nowy magazyn do obsługi materiałów niebezpiecznych oferuje powierzchnię wynoszącą blisko 22 tys. mkw., na której może pomieścić 43 tys. palet. Obiekt jest podzielony na dziewięć sekcji odgrodzonych od siebie zaporami ogniowymi. Każda z poszczególnych części magazynu jest wyposażona w automatyczny system gaśniczy ze spryskiwaczami sufitowymi oraz zraszacze wmontowane w półki. Podłogi zostały specjalnie zaprojektowane tak, by umożliwić zatrzymanie ewentualnego wycieku chemikaliów i wody pożarowej. Z kolei bariery przy studzienkach ściekowych zapewniają dodatkową ochronę wód gruntowych.
Dachser posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze materiałów niebezpiecznych. W ramach rozwiązania branżowego Dachser Chem-Logistics dostosowanego do szczególnych potrzeb przemysłu chemicznego, operator zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa obsługi logistycznej chemii. Firma dysponuje centralnym zespołem do zarządzania towarami niebezpiecznymi. Oprócz tego, nad sprawną logistyką chemikaliów czuwa także ponad 200 regionalnych przedstawicieli ds. bezpieczeństwa materiałów niebezpiecznych.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.