Dachser strategicznym partnerem logistycznym Euro Craft
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Euro Craft, wiodąca europejska grupa zakupowa dla budownictwa i przemysłu z ponad 2250 stowarzyszonymi sprzedawcami detalicznymi w całej Europie, wybrała Dachser jako swojego partnera logistycznego. Dzięki globalnemu rozwiązaniu branżowemu DACHSER DIY-Logistics członkowie grupy zakupowej skorzystają z rozbudowanej europejskiej sieci transportowej i ponad 20-letniego doświadczenia operatora w obsłudze logistycznej sklepów specjalistycznych, marketów budowlanych i centrów ogrodniczych.
Każdego roku Dachser przewozi około 5 milionów przesyłek DIY, codziennie dostarczając zaopatrzenie do 18 000 punktów sprzedaży w całej Europie. Wszystko odbywa się w ściśle określonych ramach czasowych, co pozwala zmniejszyć ruch na rampach rozładunkowych i optymalizuje przepływ towarów.
„Producenci mogą mieć pewność, że jakość usług oferowana ich klientom przez operatora jest tak samo wysoka w całej Europie. Dzięki temu możemy znacznie ułatwić dostawcom i partnerom Euro Craft wejście na rynki w kolejnych krajach ”, wyjaśnia Jens Wollmann, Department Head DACHSER DIY-Logistics.
Peer de Lange, Euro Craft General Manager, podkreśla: „Zyskanie Dachser jako europejskiego partnera logistycznego jest kluczowym krokiem strategicznym, oferującym naszym partnerom ogromne korzyści. W Dachser mamy zaufanego partnera, który zapewnia najwyższą jakość, niezawodność i zwartą europejską sieć. Bardzo entuzjastycznie podchodzimy do naszej współpracy.”
Euro Craft zostało założone w 1995 r, a jego główna siedziba znajduje się w Paryżu. To obecnie sieć składająca się z sześciu partnerów europejskich, z których każdy jest największą grupą zakupową dla branży budowlano-przemysłowej na swoim krajowym rynku. Z przeszło 2250 stowarzyszonymi sprzedawcami detalicznymi i ponad 4100 lokalizacjami w ponad 25 krajach łączna wartość handlu dla wszystkich firm partnerskich wynosi około 8,5 mld euro. Misją Euro Craft jest połączenie interesów swoich uczestników, dostawców, usług i logistyki w celu uzyskania przewagi kosztowej i jak największych efektów synergii zakupowej. Takie podejście ma na celu poprawę warunków rynkowych i możliwości rozwoju dla każdej spółki członkowskiej.
Tworząc DACHSER DIY-Logistics, operator opracował specjalistyczne rozwiązanie branżowe, które jest dopasowane do wymagań branży DIY i ogrodniczej. Dachser osiąga to poprzez połączenie wystandaryzowanych podstawowych usług w ramach sieci drobnicowej - transportu, magazynowania, usług dodanych i zintegrowanych systemów IT - z usługami skrojonymi specjalnie pod branżę DIY. Dzięki DACHSER DIY-Logistics Pipeline towar w wymaganej ilości „płynie” od dostawcy do sklepu (lub z powrotem jeśli jest taka konieczność) zapewniając w ten sposób ciągłość zaopatrzenia. Ponadto Dachser dostarcza również produkty dla majsterkowiczów i artykuły ogrodowe bezpośrednio do odbiorców finalnych, co z kolei pomaga klientom wdrażać koncepcje sprzedaży omnichannel. Zespół ekspertów branżowych w europejskich oddziałach Dachser utrzymuje bliski kontakt z producentami i sprzedawcami, oferując kompleksowe porady w kwestiach dostaw i sprzedaży.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.