DPD Polska Firmą Roku 2020
DPD Polska została nagrodzona tytułem „Firma Roku 2020” przyznawanym przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Godło otrzymują przedsiębiorstwa, które wyróżniają się dobrymi praktykami oraz wysoką jakością oferowanych produktów i usług na rynku.
Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej od 17 lat docenia marki, które spełniają najwyższe standardy na rynku. Godło „Firma Roku” jest wyrazem uznania ich dotychczasowej działalności, profesjonalizmu, uczciwości, a przede wszystkim dbałości o potrzeby klientów. Program kierowany jest do firm wszystkich branż. Laureatów wybiera kapituła konkursu, która analizuje jakość świadczonych usług, ich innowacyjność oraz poziom satysfakcji klientów.
- Dążymy do tego, by usługi kurierskie były szybkie i bezpieczne. Chcemy jednak dać odbiorcom paczek coś więcej. Staramy się więc dbać o komfort konsumentów i dostosować się do ich potrzeb. Dlatego rozwijamy nasze usługi, takie jak interaktywne powiadomienia Predict, czy punkty Pickup i oddziały miejskie, by stanowiły odpowiedź na rosnące oczekiwania naszych klientów. Naszymi działaniami chcemy zyskiwać uznanie konsumentów, partnerów biznesowych oraz niezależnych organizacji wyróżniających innowacyjne i zarazem solidne marki – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.
DPD Polska może pochwalić się także uzyskanym w tym roku tytułem „Marka Godna Zaufania 2020” magazynu My Company Polska.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.