DPD Polska Firmą Roku 2020
DPD Polska została nagrodzona tytułem „Firma Roku 2020” przyznawanym przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Godło otrzymują przedsiębiorstwa, które wyróżniają się dobrymi praktykami oraz wysoką jakością oferowanych produktów i usług na rynku.
Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej od 17 lat docenia marki, które spełniają najwyższe standardy na rynku. Godło „Firma Roku” jest wyrazem uznania ich dotychczasowej działalności, profesjonalizmu, uczciwości, a przede wszystkim dbałości o potrzeby klientów. Program kierowany jest do firm wszystkich branż. Laureatów wybiera kapituła konkursu, która analizuje jakość świadczonych usług, ich innowacyjność oraz poziom satysfakcji klientów.
- Dążymy do tego, by usługi kurierskie były szybkie i bezpieczne. Chcemy jednak dać odbiorcom paczek coś więcej. Staramy się więc dbać o komfort konsumentów i dostosować się do ich potrzeb. Dlatego rozwijamy nasze usługi, takie jak interaktywne powiadomienia Predict, czy punkty Pickup i oddziały miejskie, by stanowiły odpowiedź na rosnące oczekiwania naszych klientów. Naszymi działaniami chcemy zyskiwać uznanie konsumentów, partnerów biznesowych oraz niezależnych organizacji wyróżniających innowacyjne i zarazem solidne marki – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.
DPD Polska może pochwalić się także uzyskanym w tym roku tytułem „Marka Godna Zaufania 2020” magazynu My Company Polska.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.