DSV – Global Transport and Logistics stawia na Podkarpacie
Okaeri Consulting
Łowicka 54/6
02-531 Warszawa
szymon.rac|okpr.pl| |szymon.rac|okpr.pl
514998402
okpr.pl
DSV – Global Transport and Logistics rozpoczęło operacje w nowym terminalu drobnicowym
w Rzeszowie. Operator logistyczny wzmacnia tym samym swoją obecność w regionie podkarpackim, i zwiększa do 12 własną bazę terminali w kraju. To pierwszy projekt zrealizowany
w ramach pięcioletniego programu inwestycji DSV w Polsce, który stanowi początek kolejnego rozdziału w ponad 20-letniej historii związków firmy z Podkarpaciem.
HUB logistyczny w Rzeszowie
Uruchomiony z początkiem stycznia obiekt został zaprojektowany z myślą o potrzebach lokalnych podmiotów. Na łącznej powierzchni 2600 mkw. realizowane są działania z zakresu organizacji drogowego transportu drobnicowego, jak i magazynowania. Obiekt pełni także funkcję cross-dock,
z którego korzystanie pozwala na eliminację etapu magazynowania produktów i ich kompletacji
w procesie dystrybucji.
W ramach rozwoju lokalizacji, z myślą o importerach i eksporterach z Polski oraz Ukrainy, na terenie obiektu powstanie docelowo również Magazyn Czasowego Składowania. To specjalny rodzaj magazynu, w którym możliwe jest przechowywanie towarów jeszcze zanim zostaną ukończone wszystkie formalności celne.
DSV jest związane z Rzeszowem i Doliną Lotniczą od ponad 20 lat. Uruchomienie nowego terminala jest kolejnym rozdziałem w naszej wspólnej historii – opowiada Łukasz Sujka, Branch Manager w DSV – Wierzymy, że dostęp do światowej klasy usług spedycji drogowej jest dziś jednym z elementów budowy przewagi konkurencyjnej zarówno dla biznesu, jak i całych regionów. Chcemy dzielić się naszą wiedzą i know-how z lokalnymi partnerami oraz wspierać ich w drodze do realizacji ich celów.
DSV – Global Transport and Logistics rozpędza się w Rzeszowie
Stolica Podkarpacia od lat jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce i stanowi koło zamachowe dla wzrostu gospodarczego całego regionu. Rzeszów i lokalna strefa ekonomiczna przyciągają coraz większą liczbę inwestycji, dzięki którym udział województwa w polskim eksporcie stale rośnie.
Cieszymy się z tego, że to właśnie w Rzeszowie DSV zdecydowało się ulokować swoją inwestycję. Wierzymy, że dzięki obecności globalnego operatora logistycznego na Podkarpaciu otworzą się nowe możliwości rozwoju dla lokalnych przedsiębiorstw, a dla potencjalnych inwestorów będzie to kolejny argument za decyzją o ulokowaniu inwestycji właśnie na tutaj - mówi Krystian Kapinos, Wiceprezes Zarządu, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego
Inwestycja DSV w nowy terminal drobnicowy jeszcze mocniej powiąże aglomerację rzeszowską oraz region z krajową, europejską i globalną siecią połączeń logistycznych, co dodatkowo ułatwi lokalnym firmom i przedsiębiorcom realizację ich celów biznesowych. Ponadto jest to także pierwszy projekt, który został ukończony przez operatora w ramach jego największego dotychczas programu inwestycji w Polsce.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.