Komunikaty PR

DSV – Global Transport and Logistics wybrało generalnego wykonawcę swojej najwię

2024-04-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Szymon Rać
Okaeri Consulting

Łowicka 54/6
02-531 Warszawa
szymon.rac|okpr.pl| |szymon.rac|okpr.pl
514998402
okpr.pl

Inwestycja w Wypędach jest pierwszym projektem realizującym nową strategię rozwoju DSV, a także jedną z największych inwestycji operatora logistycznego w Polsce. Nowoczesne centrum logistyczne, które ma być najbardziej ekologicznym obiektem tego typu w Polsce, zostanie otwarte w 2025 roku. Operator wybrał firmę Atlas Ward na generalnego wykonawcę inwestycji.

Wykonawca generalny wybrany

Centrum logistyczne w Wypędach k. Warszawy jest sztandarowym projektem DSV – Global Transport and Logistics, który zostanie zrealizowany przez operatora w ramach jego programu inwestycji w Polsce. Całkowita powierzchnia obiektu będzie wynosić 51 tys. mkw., z czego ok. 45 tys. mkw. zajmie część magazynowa, a prawie 6 tys. mkw. przestrzeń biurowa. Dzięki tak dużym rozmiarom nowego obiektu, DSV będzie mogło obsłużyć nawet o 30-50 proc. więcej przesyłek w rejonie Warszawy.

Wykonawcą generalnym inwestycji został Atlas Ward. Jest to polska firma budowlana z dwudziestoletnim doświadczeniem. W jej portfolio znajduje się wiele projektów budynków magazynowych. Firma wybudowała 750 obiektów o łącznej powierzchni ponad 5 100 000 m². W 2023 r. Atlas Ward znalazło się wśród stu największych firm prywatnych w Polsce i po raz piaty zostało nagrodzone Diamentem Forbesa.

Nowe inwestycje DSV przyczyniają się do zwiększenia roli w europejskiej logistyce nie tylko naszej firmy, ale także całego kraju. Sukcesywnie zwiększamy liczbę baz magazynowych, co przekłada się na wyższy poziom naszych usług, a także przyspieszenie rozwoju poszczególnych regionów Polski. Ważne jest dla nas także, by iść z duchem czasu, wprowadzając wiele unowocześnień technologicznych, mających na celu usprawnienie procesów logistycznych oraz wsparcie zielonej transformacji – mówi Piotr Wojtkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w DSV – Global Transport and Logistics.

Ekologiczne rozwiązania w nowej inwestycji DSV

Projekt centrum logistycznego w Wypędach wyróżnia się proekologiczną wizją rozwiązań. Budynek ma spełniać wysokie standardy zrównoważonego rozwoju i jednocześnie podnieść poprzeczkę dla całej branży TSL w Polsce.

Jednym z kluczowych elementów inwestycji jest zbilansowanie rocznego profilu zużycia energii eklektycznej centrum logistycznego własną produkcją. W związku z tym w planach obiektu w Wypędach znalazł się magazyn energii, który ma wspierać inteligentną gospodarkę energią elektryczną. Z kolei na dachach obiektów magazynu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, które umożliwią własną produkcję energii. W projekcie uwzględniono również zastosowanie zaawansowanego systemu oświetlenia hal, gwarantującego wysoką efektywność w aspekcie energooszczędności – zapotrzebowanie na energię ma spaść dzięki temu nawet o 70 proc. w stosunku do klasycznych rozwiązań.

W procesie projektowania szczególną uwagę poświęcono systemom grzewczym i chłodniczym budynku, czyli najbardziej energochłonnym elementom konstrukcji w okresie jej eksploatacji. Centrum logistyczne zostanie wyposażone w bezpieczne dla środowiska, zaawansowane technologicznie pompy ciepła, dzięki czemu wymiana powietrza w budynku będzie przebiegała w sposób w pełni kontrolowany, obniżając zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Z korzyścią dla lokalnej społeczności

Inwestycja w Wypędach zostanie zrealizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju ONZ. Istotnym elementem całego procesu projektowego była ocena wpływu inwestycji na lokalną społeczność. Oznacza to, że DSV, przy okazji budowy centrum logistycznego, podejmie szereg działań zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców. W porozumieniu z gminą Raszyn operator logistyczny planuje przebudowę dróg i skrzyżowań, wykonanie ciągów pieszo-rowerowych, budowę sieci wodno-kanalizacyjnej oraz montaż oświetlenia ulicznego. Co więcej, obiekt wyposażony zostanie w infrastrukturę do ładowania elektrycznych samochodów dostawczych i w sekcję ładowarek dla samochodów osobowych. Ponadto powstaną dodatkowe dwa przystanki, dzięki czemu przyszli pracownicy centrum logistycznego będą mogli wybrać najbardziej ekologiczny transport zbiorowy w drodze do i z miejsca pracy.

Program inwestycji DSV

Centrum logistyczne w Wypędach jest jednym z projektów, które znalazły się w programie inwestycji DSV – Global Transport and Logistics w Polsce. Operator zamierza zrealizować szereg projektów z zakresu elektromobilności, magazynowania energii wsparcia właścicieli wynajmowanych przez operatora obiektów magazynowych w zakresie ich modernizacji pod kątem ograniczenia emisyjności. Celem tych działań jest zwiększenie odporności łańcuchów dostaw oraz przyspieszenie procesu zielonej transformacji polskiej branży logistycznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Okaeri Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Taksówki a Strefa Czystego transportu – komentarze Biuro prasowe
2024-08-13 | 01:00

Taksówki a Strefa Czystego transportu – komentarze

Zmiany, jakie przyniosła funkcjonująca od lipca br. pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu, przysparza problemów zarówno mieszkańcom Warszawy, jak i osobom
Transport BlaBlaCar: samochody elektryczne to nie jedyne rozwiązanie
2024-08-08 | 14:00

BlaBlaCar: samochody elektryczne to nie jedyne rozwiązanie

Średnie emisje z nowych samochodów osobowych w 2023 roku wynosiły 122,4 g/km, co oznacza minimalny spadek o 1,4% w porównaniu z rokiem poprzednim. Według Komisji Europejskiej to
Transport CEVA Logistics rozwija przewozy intermodalne na trasie Polska-Czechy-Francja
2024-08-08 | 09:00

CEVA Logistics rozwija przewozy intermodalne na trasie Polska-Czechy-Francja

CEVA Logistics, angażując się w działania na rzecz CSR, inwestuje w innowacyjne rozwiązania dla optymalizacji efektywności operacyjnej i redukcji śladu węglowego. Jako część Grupy CMA

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.