DSV – Global Transport and Logistics wybrało generalnego wykonawcę swojej najwię
Okaeri Consulting
Łowicka 54/6
02-531 Warszawa
szymon.rac|okpr.pl| |szymon.rac|okpr.pl
514998402
okpr.pl
Inwestycja w Wypędach jest pierwszym projektem realizującym nową strategię rozwoju DSV, a także jedną z największych inwestycji operatora logistycznego w Polsce. Nowoczesne centrum logistyczne, które ma być najbardziej ekologicznym obiektem tego typu w Polsce, zostanie otwarte w 2025 roku. Operator wybrał firmę Atlas Ward na generalnego wykonawcę inwestycji.
Wykonawca generalny wybrany
Centrum logistyczne w Wypędach k. Warszawy jest sztandarowym projektem DSV – Global Transport and Logistics, który zostanie zrealizowany przez operatora w ramach jego programu inwestycji w Polsce. Całkowita powierzchnia obiektu będzie wynosić 51 tys. mkw., z czego ok. 45 tys. mkw. zajmie część magazynowa, a prawie 6 tys. mkw. przestrzeń biurowa. Dzięki tak dużym rozmiarom nowego obiektu, DSV będzie mogło obsłużyć nawet o 30-50 proc. więcej przesyłek w rejonie Warszawy.
Wykonawcą generalnym inwestycji został Atlas Ward. Jest to polska firma budowlana z dwudziestoletnim doświadczeniem. W jej portfolio znajduje się wiele projektów budynków magazynowych. Firma wybudowała 750 obiektów o łącznej powierzchni ponad 5 100 000 m². W 2023 r. Atlas Ward znalazło się wśród stu największych firm prywatnych w Polsce i po raz piaty zostało nagrodzone Diamentem Forbesa.
Nowe inwestycje DSV przyczyniają się do zwiększenia roli w europejskiej logistyce nie tylko naszej firmy, ale także całego kraju. Sukcesywnie zwiększamy liczbę baz magazynowych, co przekłada się na wyższy poziom naszych usług, a także przyspieszenie rozwoju poszczególnych regionów Polski. Ważne jest dla nas także, by iść z duchem czasu, wprowadzając wiele unowocześnień technologicznych, mających na celu usprawnienie procesów logistycznych oraz wsparcie zielonej transformacji – mówi Piotr Wojtkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w DSV – Global Transport and Logistics.
Ekologiczne rozwiązania w nowej inwestycji DSV
Projekt centrum logistycznego w Wypędach wyróżnia się proekologiczną wizją rozwiązań. Budynek ma spełniać wysokie standardy zrównoważonego rozwoju i jednocześnie podnieść poprzeczkę dla całej branży TSL w Polsce.
Jednym z kluczowych elementów inwestycji jest zbilansowanie rocznego profilu zużycia energii eklektycznej centrum logistycznego własną produkcją. W związku z tym w planach obiektu w Wypędach znalazł się magazyn energii, który ma wspierać inteligentną gospodarkę energią elektryczną. Z kolei na dachach obiektów magazynu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, które umożliwią własną produkcję energii. W projekcie uwzględniono również zastosowanie zaawansowanego systemu oświetlenia hal, gwarantującego wysoką efektywność w aspekcie energooszczędności – zapotrzebowanie na energię ma spaść dzięki temu nawet o 70 proc. w stosunku do klasycznych rozwiązań.
W procesie projektowania szczególną uwagę poświęcono systemom grzewczym i chłodniczym budynku, czyli najbardziej energochłonnym elementom konstrukcji w okresie jej eksploatacji. Centrum logistyczne zostanie wyposażone w bezpieczne dla środowiska, zaawansowane technologicznie pompy ciepła, dzięki czemu wymiana powietrza w budynku będzie przebiegała w sposób w pełni kontrolowany, obniżając zapotrzebowanie na energię elektryczną.
Z korzyścią dla lokalnej społeczności
Inwestycja w Wypędach zostanie zrealizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju ONZ. Istotnym elementem całego procesu projektowego była ocena wpływu inwestycji na lokalną społeczność. Oznacza to, że DSV, przy okazji budowy centrum logistycznego, podejmie szereg działań zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców. W porozumieniu z gminą Raszyn operator logistyczny planuje przebudowę dróg i skrzyżowań, wykonanie ciągów pieszo-rowerowych, budowę sieci wodno-kanalizacyjnej oraz montaż oświetlenia ulicznego. Co więcej, obiekt wyposażony zostanie w infrastrukturę do ładowania elektrycznych samochodów dostawczych i w sekcję ładowarek dla samochodów osobowych. Ponadto powstaną dodatkowe dwa przystanki, dzięki czemu przyszli pracownicy centrum logistycznego będą mogli wybrać najbardziej ekologiczny transport zbiorowy w drodze do i z miejsca pracy.
Program inwestycji DSV
Centrum logistyczne w Wypędach jest jednym z projektów, które znalazły się w programie inwestycji DSV – Global Transport and Logistics w Polsce. Operator zamierza zrealizować szereg projektów z zakresu elektromobilności, magazynowania energii wsparcia właścicieli wynajmowanych przez operatora obiektów magazynowych w zakresie ich modernizacji pod kątem ograniczenia emisyjności. Celem tych działań jest zwiększenie odporności łańcuchów dostaw oraz przyspieszenie procesu zielonej transformacji polskiej branży logistycznej.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.