EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w zakresie zrównoważonego rozwoju. Firma otrzymała Brązowy Medal w najnowszej edycji „Sustainability Rating - November 2024” i tym samym została doceniona za aktywność, przejrzystość i zaangażowanie na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw.
EcoVadis jest uznaną na świecie agencją ratingową specjalizującą się w ocenie praktyk zrównoważonego rozwoju, oceniającą ponad 130 000 firm z ponad 180 krajów i 220 branż. Brązowy Medal przyznany Targor-Truck, jest wyróżnieniem, które otrzymało 35% firm na świecie, ocenianych przez organizację w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
- Jesteśmy dumni z dołączenia do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis. To nie tylko potwierdza naszą skuteczność, ale przede wszystkim zaangażowanie i przejrzystość procedur w zarządzaniu zrównoważonymi łańcuchami dostaw – mówi Agnieszka Wierzbowska, dyrektor zarządzająca Targor-Truck. - Nasza firma regularnie poddaje się audytom, nie tylko EcoVadis ale też Supplier Assurance. To dla nas bardzo ważne, bo oceny i opinie niezależnych ekspertów są istotną wskazówką dla realizacji celów ESG. Dzięki temu możemy odpowiedzieć na współczesne wyzwania odpowiedzialnego biznesu i aktywnie wspierać w tym naszych klientów – podkreśla Agnieszka Wierzbowska.
Kierunek – zeroemisyjny transport drogowy
Targor-Truck, odpowiadając na politykę zrównoważonego rozwoju UE, wymagania rynku i oczekiwania klientów, zobowiązanych do dekarbonizacji własnych łańcuchów dostaw, dąży do rozwoju zeroemisyjnego transportu drogowego towarów. Już dziś jest jednym z największych polskich przewoźników z własną flotą pojazdów zasilanych LNG i BioLNG, a także jednym z liderów w zakresie dynamicznie rosnącego udziału paliw ekologicznych w polskim sektorze transportowym. Już wkrótce, dzięki nowej inwestycji, 150 z 300 samochodów własnych będzie napędzanych paliwem gazowym (BioLNG). Firma podpisała także list intencyjny dotyczący zakupu pierwszych ciągników elektrycznych. Targor-Truck inwestuje nie tylko w transport zeroemisyjny, ale także w cyfryzację rozwiązań transportowych, m.in. rozwój nowoczesnych systemów do zarządzania transportem.
Zakres i oceniane wskaźniki EcoVadis
EcoVadis ocenia wyniki przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju, zapewniając, że przestrzegają międzynarodowych standardów etycznych oraz środowiskowych. Metodologia oceny EcoVadis koncentruje się na ocenie jakości systemu zarządzania zrównoważonym rozwojem w trzech kluczowych filarach: polityce, działaniach oraz wynikach. Opiera się na siedmiu wskaźnikach zarządzania, w tym: Polityce (POLI), Poparciu (ENDO), Środkach (MESU), Certyfikacjach (CERT), Zasięgu (COVE) – wdrażaniu działań, Sprawozdawczości (REPO) oraz ustaleniach z monitoringu 360° (360). Medale i odznaki przyznawane przez EcoVadis stanowią uznanie dla firm, które pomyślnie przeszły proces oceny i wykazały się silnym systemem zarządzania zrównoważonym rozwojem, spełniając rygorystyczne kryteria metodologii EcoVadis.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.