Fracht FWO Polska z Klubem Przyjaciół K.I.D.S
Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, został członkiem Klubu Przyjaciół K.I.D.S i partnerem Fundacji K.I.D.S Klubu Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Celem Frachtu jest włączenie się we wsparcie realizacji projektów na rzecz tworzenia dziecięcych szpitali przyszłości w Polsce.
- Projekty, które realizuje Fundacja K.I.D.S., pokazują jak najnowsze technologie mogą zmieniać szpitale w bardziej przyjazne i nowoczesne miejsca, i tym samym wpływać na proces leczenia przewlekle chorych dzieci. Dołączenie do grona partnerów i firm wspierających Fundację K.I.D.S daje nam realną możliwość niesienia tej pomocy – powiedział Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.
Współpraca z Fundacją K.I.D.S. jest kolejnym obszarem działań z zakresu CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu, która na stałe jest wpisana do strategii Fracht FWO Polska. Firma jest już m.in. partnerem programu aktywizacji sportowej Win Win Warszawa, skierowanego do młodzieży znajdującej się pod opieką placówek opiekuńczo-wychowawczych. Fracht FWO jest też partnerem Klubu Legia Warszawa – Sekcja Koszykówki. Teraz przyszedł czas na realizację nowych celów.
Szpitale przyszłości
Misją Fundacji K.I.D.S jest tworzenie szpitali przyszłości dla dzieci z wykorzystaniem najnowszych technologii i rozwiązań. Obecnie Fundacja współpracuje z największym w Polsce szpitalem dziecięcym – Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (CZD) w Warszawie. Fundacja realizuje swoje projekty m.in. poprzez organizację akcji charytatywnych i społecznych, takich jak np. koncert „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”. W ubiegłym roku w trakcie tego koncertu zebrano fundusze na remont Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi i przeniesienie jej bliżej bloku operacyjnego Centrum Zdrowia Dziecka, który do tej pory oddalony był o 700 metrów. Otwarcie Pracowni miało miejsce 21 maja 2020 r.
Na czele Fundacji stoi jej założycielka Patrycja Piekutowska, światowej sławy skrzypaczka i Ambasador Centrum Zdrowia Dziecka. Wśród zrealizowanych i planowanych projektów Fundacji wymienić można m.in. remont przychodni immunologicznej i chorób płuc, wdrożenie aplikacji pacjenta, robotyzację rejestracji pacjentów pierwszorazowych, czy robotyzację szpitalnej apteki. Fundacja reaguje też na bieżące potrzeby szpitala, np. w ramach wsparcia w czasie pandemii COVID-19 przekazała m.in. chromebooki do zdalnej nauki dla dzieci przebywających w szpitalu oraz laptopy do konsultacji video z poradnią psychologii, psychiatrii i kardiologii. Więcej informacji na temat Fundacji i prowadzonych przez nią projektów można znaleźć na www.kids.org.pl.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.