Komunikaty PR

Gruba Logistics: Lider w Zrównoważonym Transporcie Odpadów

2024-04-19  |  13:15
Biuro prasowe
Kontakt

Łukasz Kogut
Gruba Logistics Sp. z o.o.

ul. Hutnicza 37B
81-061 Gdynia
office|gruba-logistics.com| |office|gruba-logistics.com
+48 530 019 313
https://www.gruba-logistics.com/index.php/pl/

Gruba Logistics, ceniona firma logistyczna z siedzibą w Gdyni, nie tylko spełnia najwyższe standardy jakościowe w branży transportowej, ale również odgrywa istotną rolę w zrównoważonym przewozie odpadów. Dzięki posiadaniu zezwolenia w Bazie Danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce Odpadami (BDO) na przewóz odpadów oraz wykorzystaniu innowacyjnych naczep typu plandeka oraz z ruchomą podłogą, firma ta stanowi pioniera w trosce o środowisko i efektywność logistyczną.

Zaawansowane Rozwiązania w Transporcie Odpadów

Gruba Logistics od lat specjalizuje się w kompleksowym transporcie różnorodnych materiałów, w tym także odpadów. Dzięki uzyskanemu zezwoleniu w BDO na przewóz odpadów, firma ta może legalnie i bezpiecznie obsługiwać transport takich materiałów, zapewniając klientom profesjonalną obsługę i pełne bezpieczeństwo w przewozie.

Naczepy Plandekowe: Elastyczność i Bezpieczeństwo w Transporcie

Gruba Logistics wykorzystuje naczepy typu plandeka do przewozu różnorodnych towarów, w tym również odpadów. Naczepy te charakteryzują się nie tylko elastycznością i łatwością załadunku, ale także zapewniają odpowiednią ochronę dla przewożonych materiałów, chroniąc je przed warunkami atmosferycznymi i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Naczepy z Ruchomą Podłogą: Innowacyjne Rozwiązanie dla Efektywnego Przewozu

Dodatkowo, Gruba Logistics wykorzystuje naczepy z ruchomą podłogą, które stanowią jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązanie w transporcie odpadów. Dzięki możliwości płynnego przesuwania podłogi wzdłuż pojazdu, naczepy te umożliwiają łatwiejsze załadunek i rozładunek różnorodnych materiałów, co przekłada się na zwiększoną efektywność operacyjną i skrócenie czasu przestoju pojazdu.

Troska o Środowisko i Efektywność Logistyczna

Dla Gruba Logistics, zrównoważony transport odpadów to nie tylko obowiązek prawny, ale także moralna troska o środowisko naturalne. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i zaangażowaniu w ochronę środowiska, firma ta nie tylko spełnia oczekiwania klientów, ale również działa na rzecz zrównoważonego rozwoju branży transportowej.

Podsumowanie

Gruba Logistics, posiadając zezwolenie w BDO na przewóz odpadów oraz wykorzystując naczepy typu plandeka oraz z ruchomą podłogą, stanowi wzór dla innych firm transportowych w zakresie zrównoważonej logistyki. Ich zaangażowanie w troskę o środowisko i efektywność operacyjną nie tylko podnosi jakość ich usług, ale również inspiruje do podejmowania dalszych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Więcej informacji:

    Strona internetowa: https://www.gruba-logistics.com/index.php/pl/
    Facebook: https://www.facebook.com/grubalogistics
    LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/gruba-logistics

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Zatrudnianie i rozliczanie kierowców w branży produkcyjnej Biuro prasowe
2024-05-17 | 01:00

Zatrudnianie i rozliczanie kierowców w branży produkcyjnej

W firmach, w których transport jest jedynie narzędziem do wykonywania ich głównego biznesu, istnieje wiele różnic pomiędzy rozliczaniem kierowców a
Transport Wielkie hamowanie w branży TSL: do zapłaty 1,3 mld zł, do odzyskania pół mld
2024-05-16 | 08:00

Wielkie hamowanie w branży TSL: do zapłaty 1,3 mld zł, do odzyskania pół mld

Jak podaje Krajowy Rejestr Długów, sektor transportowo-spedycyjno-logistyczny ma ponad 1,3 mld zł przeterminowanych zobowiązań finansowych. Od swoich dłużników musi odzyskać
Transport CEVA Logistics o logistyce dla zespołu Scuderia Ferrari i F1
2024-05-15 | 16:00

CEVA Logistics o logistyce dla zespołu Scuderia Ferrari i F1

Już 19 maja na torze Imola odbędzie się GP Emilii Romanii, jeden z 24 wyścigów w tegorocznym kalendarzu Formuły 1. Dla zespołów i ich partnerów zajęcie pozycji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Walka o klimat wymaga większego zaangażowania ze strony firm. Już za chwilę będą musiały rzetelnie informować o swoich zielonych działaniach

Według ONZ postępujący kryzys klimatyczny, pandemia COVID-19 i rosnąca liczba konfliktów cofnęły świat w realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Dlatego niezbędne jest m.in. większe zaangażowanie biznesu, bez którego niewiele da się zdziałać. W tej chwili wciąż pozostaje ono niewystarczające albo kończy się tylko na wzniosłych deklaracjach, które często noszą znamiona greenwashingu. Tak zwana ekościema jest dużym problemem dla konsumentów: 70 proc. deklaruje, że jest zmęczonych tylko mówieniem zamiast realizacją konkretnych działań na rzecz środowiska.

Bankowość

Metawersum ogromną szansą dla Polski. Liderami wdrożeń są na razie największe przedsiębiorstwa

Sektor bankowy jest pierwszym, jaki w Polsce poczynił warte odnotowania inwestycje w obecność w metawersie. Zdaniem ekspertów w najbliższych latach to właśnie duże firmy będą liderami wdrożeń, ponieważ mają gotowość inwestycyjną zarówno w obrębie sprzętu, jak i aplikacji. Rynki sektora usług czy branży retail niewątpliwie jednak będą się nasycały rozwiązaniami zapraszającymi do wejścia konsumentów do wirtualnego świata. To duża szansa dla polskiej gospodarki, która może w ten sposób utworzyć do 2035 roku rynek o wartości nawet 10 mld euro.

Infrastruktura

Tylko 20 proc. oświetlenia w gminach jest po modernizacji. Motywacją do inwestycji są znaczące oszczędności energii

Średnio co piąta latarnia uliczna należąca do gmin jest zmodernizowana – wynika z danych Signify Poland. Większość z pozostałych 80 proc. to energochłonne oświetlenie sodowe. Ich wymiana na technologię LED wraz z systemem zarządzania oświetleniem mogłaby przynieść znaczącą redukcję energii, czyli także kosztów ponoszonych przez samorządy. Na takie inwestycje w najbliższym czasie będzie się decydować coraz więcej gmin. Za spodziewanym boomem przemawiają różne dostępne możliwości finansowania takich projektów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.