Komunikaty PR

Nowa usługa Uber w Warszawie. Jak działa UberX Share

2024-02-23  |  09:00
Biuro prasowe

22 lutego w Warszawie platforma Uber wystartowała z usługą UberX Share, która łączy pasażerów jadących w tym samym kierunku. Nowa opcja pomaga zmniejszyć emisję spalin i korki w mieście. UberX Share to rozwiązanie, które sprawi również, że przejazdy będą bardziej przystępne cenowo - koszt przejazdu może być nawet o 30% niższy w porównaniu do przejazdu UberX.

Wiosną zeszłego roku, podczas konferencji Go Get Zero w Londynie, Uber zobowiązał się do osiągnięcia pełnej zeroemisyjności do 2040 roku. Aby tego dokonać, platforma wprowadziła szereg rozwiązań i funkcji, takich jak wykorzystanie sztucznej inteligencji do wyboru ekologicznych tras czy użycie aplikacji wspierających optymalne ładowanie samochodów. 

Teraz firma zdecydowała się na kolejny ruch, jakim jest możliwość łączenia przejazdów pasażerów zmierzających w tę samą stronę. Warszawa to jedno z czterech europejskich miast, w których wystartowała usługa. Od 2023 roku UberX Share jest dostępny w Zurychu i Paryżu.

Z korzyścią dla pasażerów, kierowców, miast i środowiska

UberX Share sprawia, że w tym samym czasie jednym samochodem może podróżować większa liczba pasażerów. Pozwala to każdemu z nich zaoszczędzić pieniądze. Niezależnie od tego czy użytkownik w trakcie swojej podróży zostanie dopasowany do innego pasażera, czy nie, już za sam wybór opcji UberX Share otrzymuje niższą cenę. W przypadku dopasowania, opłata może być nawet do 30% niższa porównaniu do przejazdu UberX na tej samej trasie. Co istotne, usługa umożliwia bardziej ekologiczne przemieszczanie się, nie wydłużając jednocześnie znacząco czasu podróży. 

UberX Share przynosi korzyści także kierowcom. Gdy kierowca zaakceptuje przejazd w ramach nowej usługi UberX Share, aplikacja wyszuka sposoby aby mógł zabrać większą liczbę pasażerów, co oznacza większe możliwości zarobkowe. Tak, jak w przypadku pozostałych produktów dostępnych w aplikacji, mogą oni otrzymywać napiwki po zakończonym przejeździe.  

- Jako największa platforma mobilności na świecie, jesteśmy zobowiązani do dostarczania zrównoważonych rozwiązań w zakresie transportu. Nowa usługa UberX Share zapewni bardziej przystępne cenowo i zrównoważone przejazdy dla pasażerów oraz przyniesie korzyści miastom. Szczególnie cieszy fakt, że Warszawa to jedna z pierwszych aglomeracji, w jakich usługa ta została wprowadzona - powiedział Marcin Moczyróg, General Manager Uber CEE.

Warszawa liderem innowacji dla platformy Uber

Stolica Polski to jedno z sześciu miast w Europie, w których platforma zdecydowała się wprowadzić usługę UberX Share. To nie pierwszy raz kiedy Warszawa została wybrana jako priorytetowy rynek, do wdrażania nowych rozwiązań. To właśnie tutaj w zeszłym roku firma zainicjowała Uber by Women, czyli usługę łączącą pasażerki z kierowczyniami. 

Także w Warszawie uruchomiono produkt Uber Airport – wygodne przejazdy z Lotniska Chopina, dzięki czemu pasażerowie mogą wsiąść do wolnego samochodu w strefie przylotów i rozpocząć podróż znacznie szybciej, podając kierowcy kod PIN z aplikacji, zamiast czekać na przyjazd konkretnego kierowcy. Stołeczne lotnisko jest trzecim na świecie i pierwszym w Europie, w którym udostępniono taką możliwość, po Melbourne i Dubaju.

Jak skorzystać z UberX Share?

Żeby skorzystać z możliwości łączonego przejazdu, należy uruchomić aplikację Uber, wprowadzić adres miejsca docelowego, a następnie przewinąć listę dostępnych opcji w dół, gdzie znajduje się opcja “UberX Share”. 

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim pasażerom, produkt UberX Share można zamówić wyłącznie gdy jest się jedynym pasażerem zamawiającym przejazd. Osobom chcącym zamówić przejazd dla dwóch lub większej liczby osób rekomendowane są inne produkty np. UberX, Uber Comfort, Uber Green czy Uber XL.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw Biuro prasowe
2024-11-29 | 16:00

EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw

Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w
Transport CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
2024-11-27 | 15:00

CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników

CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w
Transport DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
2024-11-27 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji

Osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku: to wyzwanie, jakie wyznaczyło sobie DSV – Global Transport and Logistics, jeden z największych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.