Komunikaty PR

Paryż 2024 - CEVA Logistics o logistyce wiosek olimpijskich i paraolimpijskich

2024-07-25  |  15:00
Biuro prasowe

Olimpiady są jedną z największych imprez sportowych na świecie, a za kulisami jedną z najbardziej złożonych operacji logistycznych, wymagającą precyzyjnego planowania, realizacji i zasobów. Kluczowe znaczenie dla logistyki igrzysk ma obsługa wiosek olimpijskich i paraolimpijskich. O tym, jaką rolę w ich przygotowaniu i funkcjonowaniu pełni operator mówi CEVA Logistics, która razem z CMA CGM jest oficjalnym partnerem logistycznym Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024.

Przygotowanie do uruchomienia

Na potrzeby igrzysk Paryż 2024 zostało przygotowanych kilka wiosek olimpijskich i paraolimpijskich we Francji i jej terytoriach. CEVA odpowiada za zarządzanie logistyką głównej wioski olimpijskiej w podparyskim Saint-Denis, a także w Chateauroux, Lille, Marsylii oraz wioski medialnej. Zarówno podczas Igrzysk Olimpijskich jak i Paraolimpijskich będą one gościć ok. 15 tys. sportowców oraz 8 tys. członków ich ekip.

W ciągu ostatniego roku organizatorzy igrzysk zbudowali główną wioskę olimpijską w Saint-Denis. Dzięki dobrze opracowanemu projektowi, z naciskiem na zrównoważony rozwój, będzie ona nie tylko miejscem zakwaterowania sportowców. Oprócz miejsc noclegowych znajdują się tu też punkty gastronomiczne, klinika medyczna, sala gimnastyczna oraz tereny rekreacyjne i zielone. W ciągu trzech i pół miesiąca poprzedzających imprezę, CEVA podjęła się trudnego zadania przygotowania zakwaterowania. Z wykorzystaniem ponad 68 tys. mkw. przestrzeni magazynowej, zespoły CEVA odpowiadały za magazynowanie, transport i montaż ponad 225 tys. sztuk mebli i artykułów gospodarstwa domowego — od łóżek i ekspresów do kawy po najmniejsze poduszki. Co więcej, CEVA musiała uwzględnić specyficzne wymagania sportowców i ich ekip, tak aby im zapewnić komfort i wysoki standard obsługi podczas trwania imprezy.

Zadaniem zespołów CEVA jest też zadbanie o każdy aspekt funkcjonowania wioski olimpijskiej, w tym jadalni, gdzie codziennie ma być serwowanych ponad 60 tys. posiłków. Skoordynowanie i przygotowanie wymagało zaangażowania ponad 200 pracowników CEVA, w tym liderów zespołów, menedżerów operacyjnych i pracowników tymczasowych, wcześniej odpowiednio przeszkolonych. Do wsparcia operacji podczas już podczas trwania imprezy zatrudnionych ma być dodatkowo 100 osób.

Wsparcie na miejscu, 24/7

Po rozpoczęciu sportowej rywalizacji, zmieni się też rola CEVA. Przez cały czas trwania igrzysk będzie pełniła funkcję logistycznego konsjerża w wioskach olimpijskich. Potrzebny nowy ekspres do kawy w pokoju? Zadzwoń do CEVA. Braki w zaopatrzeniu stołówki? CEVA natychmiast się tym zajmie. Zawodnik potrzebuje butelki wody w środku nocy? CEVA służy pomocą. Wielojęzyczny i wielokulturowy personel CEVA będzie prowadził całodobowe centrum wsparcia, natychmiast reagując na każde żądanie i zaistniały problem za pomocą cyfrowego systemu zarządzania.

Podczas, gdy świat będzie świętował zakończenie Igrzysk Olimpijskich, zespoły CEVA w ciągu zaledwie 4 dni będą musiały przekształcić wioskę olimpijską w paraolimpijską. Ich zadaniem będzie m.in. odświeżenie miejsc zakwaterowania i zapewnienie dostępności wszystkich obiektów.

Czas zamknięcia

Po zakończeniu Igrzysk Paraolimpijskich zespoły CEVA będą odpowiadać za demontaż infrastruktury. Wiele budynków ma być ponownie wykorzystanych jako mieszkania komunalne i przestrzenie komercyjne, dlatego też każdy element będzie musiał być dokładnie zinwentaryzowany, przetransportowany i magazynowany, do ponownego użytku lub dystrybucji. Demontaż wiosek olimpijskich zostanie przeprowadzony przez 500 pracowników CEVA, czyli prawie dwukrotnie więcej niż było zaangażowanych w ich montaż.

Logistyczna obsługa Igrzysk Paryż 2024 jest dla zespołów CEVA dużym przedsięwzięciem, od wstępnego planowania i prac przygotowawczych, przez rozwój i szkolenie nowych zespołów, aż po wsparcie w trakcie trwania i po zakończeniu igrzysk. Dzięki doświadczeniu, eksperckiej wiedzy i zaangażowaniu zespołów, CEVA zapewni najwyższy standard obsługi sportowcom, członkom ich ekip oraz widzom.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw Biuro prasowe
2025-02-24 | 08:30

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

DPD Polska konsekwentnie rozwija zakres usług w ramach DPD Mobile, zapewniając użytkownikom aplikacji jeszcze większą wygodę w nadawaniu przesyłek międzynarodowych. Od teraz
Transport Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
2025-01-29 | 09:10

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć właściciela ciężarówki dopuszczającego myśl o zamianie jej na elektryczną. Przez ten czas najwidoczniej wiele się zmieniło. Z
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych

Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

Finanse

Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.

Prawo

Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.