Komunikaty PR

Paryż 2024 - CEVA Logistics o logistyce wiosek olimpijskich i paraolimpijskich

2024-07-25  |  15:00
Biuro prasowe

Olimpiady są jedną z największych imprez sportowych na świecie, a za kulisami jedną z najbardziej złożonych operacji logistycznych, wymagającą precyzyjnego planowania, realizacji i zasobów. Kluczowe znaczenie dla logistyki igrzysk ma obsługa wiosek olimpijskich i paraolimpijskich. O tym, jaką rolę w ich przygotowaniu i funkcjonowaniu pełni operator mówi CEVA Logistics, która razem z CMA CGM jest oficjalnym partnerem logistycznym Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024.

Przygotowanie do uruchomienia

Na potrzeby igrzysk Paryż 2024 zostało przygotowanych kilka wiosek olimpijskich i paraolimpijskich we Francji i jej terytoriach. CEVA odpowiada za zarządzanie logistyką głównej wioski olimpijskiej w podparyskim Saint-Denis, a także w Chateauroux, Lille, Marsylii oraz wioski medialnej. Zarówno podczas Igrzysk Olimpijskich jak i Paraolimpijskich będą one gościć ok. 15 tys. sportowców oraz 8 tys. członków ich ekip.

W ciągu ostatniego roku organizatorzy igrzysk zbudowali główną wioskę olimpijską w Saint-Denis. Dzięki dobrze opracowanemu projektowi, z naciskiem na zrównoważony rozwój, będzie ona nie tylko miejscem zakwaterowania sportowców. Oprócz miejsc noclegowych znajdują się tu też punkty gastronomiczne, klinika medyczna, sala gimnastyczna oraz tereny rekreacyjne i zielone. W ciągu trzech i pół miesiąca poprzedzających imprezę, CEVA podjęła się trudnego zadania przygotowania zakwaterowania. Z wykorzystaniem ponad 68 tys. mkw. przestrzeni magazynowej, zespoły CEVA odpowiadały za magazynowanie, transport i montaż ponad 225 tys. sztuk mebli i artykułów gospodarstwa domowego — od łóżek i ekspresów do kawy po najmniejsze poduszki. Co więcej, CEVA musiała uwzględnić specyficzne wymagania sportowców i ich ekip, tak aby im zapewnić komfort i wysoki standard obsługi podczas trwania imprezy.

Zadaniem zespołów CEVA jest też zadbanie o każdy aspekt funkcjonowania wioski olimpijskiej, w tym jadalni, gdzie codziennie ma być serwowanych ponad 60 tys. posiłków. Skoordynowanie i przygotowanie wymagało zaangażowania ponad 200 pracowników CEVA, w tym liderów zespołów, menedżerów operacyjnych i pracowników tymczasowych, wcześniej odpowiednio przeszkolonych. Do wsparcia operacji podczas już podczas trwania imprezy zatrudnionych ma być dodatkowo 100 osób.

Wsparcie na miejscu, 24/7

Po rozpoczęciu sportowej rywalizacji, zmieni się też rola CEVA. Przez cały czas trwania igrzysk będzie pełniła funkcję logistycznego konsjerża w wioskach olimpijskich. Potrzebny nowy ekspres do kawy w pokoju? Zadzwoń do CEVA. Braki w zaopatrzeniu stołówki? CEVA natychmiast się tym zajmie. Zawodnik potrzebuje butelki wody w środku nocy? CEVA służy pomocą. Wielojęzyczny i wielokulturowy personel CEVA będzie prowadził całodobowe centrum wsparcia, natychmiast reagując na każde żądanie i zaistniały problem za pomocą cyfrowego systemu zarządzania.

Podczas, gdy świat będzie świętował zakończenie Igrzysk Olimpijskich, zespoły CEVA w ciągu zaledwie 4 dni będą musiały przekształcić wioskę olimpijską w paraolimpijską. Ich zadaniem będzie m.in. odświeżenie miejsc zakwaterowania i zapewnienie dostępności wszystkich obiektów.

Czas zamknięcia

Po zakończeniu Igrzysk Paraolimpijskich zespoły CEVA będą odpowiadać za demontaż infrastruktury. Wiele budynków ma być ponownie wykorzystanych jako mieszkania komunalne i przestrzenie komercyjne, dlatego też każdy element będzie musiał być dokładnie zinwentaryzowany, przetransportowany i magazynowany, do ponownego użytku lub dystrybucji. Demontaż wiosek olimpijskich zostanie przeprowadzony przez 500 pracowników CEVA, czyli prawie dwukrotnie więcej niż było zaangażowanych w ich montaż.

Logistyczna obsługa Igrzysk Paryż 2024 jest dla zespołów CEVA dużym przedsięwzięciem, od wstępnego planowania i prac przygotowawczych, przez rozwój i szkolenie nowych zespołów, aż po wsparcie w trakcie trwania i po zakończeniu igrzysk. Dzięki doświadczeniu, eksperckiej wiedzy i zaangażowaniu zespołów, CEVA zapewni najwyższy standard obsługi sportowcom, członkom ich ekip oraz widzom.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.