Paryż 2024 za kulisami – CEVA Logistics o planowaniu i obsłudze magazynowej
CEVA Logistics, oficjalny partner logistyczny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, odpowiada za realizację transportów i usług tego jednego z największych wydarzeń sportowych na świecie. Dla efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw i terminowości decydujące znaczenie ma precyzyjne zaplanowanie i dobrze przygotowane zaplecze magazynowe.
Logistycy dobrze przygotowani
Obsługa logistyczna jednego z największych wydarzeń sportowych na świecie jest, co nie dziwi, niezwykle złożona. Jej przygotowanie zajęło ponad 30 miesięcy, w trakcie których dedykowany zespół CEVA musiał dokładnie zaplanować operacje magazynowe, transport, a także realizację projektów specjalnych. Organizacja wiosek olimpijskich dla sportowców, ustawienie sportowych scen i aren, zarządzanie operacjami na miejscu i w trakcie trwania imprezy wymagało elastycznej logistyki, stabilnej infrastruktury i zaangażowania profesjonalistów.
Dedykowane magazyny i innowacje
Tym, czym wyróżnia się obsługa logistyczna CEVA, jest rozbudowana sieć strategicznie zlokalizowanych centrów logistycznych. Za obsługę Igrzysk odpowiadają 4 nowoczesne magazyny a zadaniem ich zespołów jest zarządzanie procesami magazynowymi i dystrybucją oraz dostawa towarów do różnych miejsc w Paryżu. Z możliwością składowania 85 tys. palet, magazyny zajmują powierzchnię równą ponad 14 boiskom piłkarskim, co obrazuje ogromną skalę realizowanych w nich operacji.
Dedykowane obsłudze igrzysk obiekty CEVA działają w oparciu o zaawansowany System Zarządzania Magazynem (WMS), który optymalizuje i wspiera zarządzanie operacjami magazynowymi. Dzięki jego wykorzystaniu każda z 85 tysięcy palet jest odpowiednio załadowywana na jeden nawet ze 100 samochodów ciężarowych dedykowanych obsłudze olimpijskich centrów logistycznych CEVA. Precyzyjne dopasowanie ładunków do odpowiednich pojazdów minimalizuje liczbę błędów operacyjnych i zwiększa wydajność obsługi. System zapewnia dokładną realizację zamówień, co przynosi korzyści klientom, widzom i sportowcom.
Jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk, CEVA wdrożyła w swoich magazynach innowacyjne autorskie rozwiązanie WMS SmartView, opracowane przez zespół ds. doskonałości operacyjnej CEVA. Umożliwia ono monitorowanie aktywności setek planerów i magazynierów oraz wskaźników wydajności w każdej z lokalizacji, zapewniając natychmiastowy wgląd w status wszystkich operacji magazynowych.
„Bardzo się cieszymy, że możemy być częścią tego historycznego przedsięwzięcia” - mówi jeden z menedżerów operacyjnych CEVA. „Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 to niepowtarzalne wydarzenie i jesteśmy dumni, że, wykorzystując naszą wiedzę logistyczną, możemy przyczynić się do jego sukcesu. Dzięki wsparciu naszego zaangażowanego zespołu i zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym jesteśmy pewni naszej zdolności do zapewnienia wyjątkowej obsługi i wsparcia wszystkich zaangażowanych stron".
Transporty w liczbach
Jeszcze przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji zespoły CMA CGM i CEVA Logistics przetransportowały ponad 900 tys. sztuk sprzętu sportowego, w tym trampolin, tyczek, broni palnej, łodzi i desek surfingowych, 250 kontenerów z trybunami i mobilnymi siedziskami oraz 1,3 mln sztuk mebli, wyposażenia, sprzętu i materiałów promocyjnych. CEVA odpowiadała za magazynowanie, montaż i transport blisko 650 pojazdów mobilnych i 2745 pojazdów elektrycznych, wykorzystywanych do poruszania się po obiektach olimpijskich. Dostarczyła też podia dla sportowców, przewożąc je od producentów z regionu Ile-de-France.
Sprawdzony partner logistyczny
Zadaniem CEVA Logistics i CMA CGM, jako partnera logistycznego Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, jest zapewnienie kompleksowych rozwiązań logistycznych, które mają wspierać ich organizację. Obejmują one szeroki zakres usług, w tym frachtowe - międzynarodowy przewóz towarów, odprawy celne, magazynowanie, logistykę end-to-end w obiektach, także wioskach olimpijskich i paraolimpijskich, transporty specjalne oraz integrację systemów informatycznych.
Wspierając organizację Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, CEVA umacnia pozycję niezawodnego i zaufanego partnera logistycznego, z doświadczeniem i skutecznością w zarządzaniu złożonymi operacjami łańcucha dostaw. Kładąc nacisk na innowacyjność, efektywność i satysfakcję klientów, CEVA dokłada wszelkich starań, aby Igrzyska były nie tylko symbolem sportowej doskonałości, lecz także potwierdzeniem ogromnego znaczenia, jakie ma płynna i precyzyjna koordynacja obsługi logistycznej.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.