Komunikaty PR

Pojazdy na minuty rozwiązaniem dla pracowników służby zdrowia

2020-04-08  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Sala
Wheelme

Robotnicza 42A
53-608 Wrocław
kinga|wheelme.app| |kinga|wheelme.app
607845945
https://wheelme.app/
Do pobrania sharing ( 0.01 MB )

Jesteś pracownikiem służby zdrowia? Nie masz własnego auta? Dojeżdżasz do pracy komunikacją miejską? Wybieraj pojazdy na minuty - bezpieczniejszą formę transportu!

 

W obecnej sytuacji grupy zawodowe, takie jak personel medyczny, nie mogą pozwolić sobie na dołączenie do akcji #zostańwdomu. Medycy codziennie dojeżdżają do pracy, by ratować zdrowie i życie innych ludzi. Jednak nie wszystkie osoby pracujące w szpitalu dysponują własnym środkiem transportu. Tym samym szukają dowolnego, najbliższego i najłatwiej dostępnego sposobu na przemieszczenie się. Uważamy, że w takiej sytuacji warto rozważyć wybór pojazdów na minuty, które są obecnie jedną z bezpieczniejszych metod poruszania się po mieście.

 

Rozwiązania dla personelu medycznego za granicą

 

W celu powstrzymania wirusa w niektórych chińskich miastach, takich jak Wuhan czy Delhi, zrezygnowano całkowicie z komunikacji miejskiej. W innych krajach powstały rozwiązania transportowe dedykowane służbom medycznym. W Berlinie firma transportowa BerlKönig zrezygnowała z realizowania zwykłych kursów na rzecz realizowania całkowicie bezpłatnie transportu dla berlińskiego personelu medycznego. Wszystko po to, by umożliwić pracującym w sektorze zdrowotnym bezstresowe powroty do domu i dojazdy do pracy. Z kolei hulajnogowa firma VOI rozszerzyła swoje strefy w Berlinie w taki sposób, aby dotarcie do wszystkich głównych szpitali było możliwe przy pomocy hulajnóg. 

 

A jak sytuacja wygląda w Polsce?

 

Uber i FreeNow to firmy związane z mobilnością, które jako pierwsze zaczęły wspierać personel medyczny. Uber do końca maja przekaże 10 tysięcy przejazdów dla pracowników służby zdrowia. Z kolei FreeNow oferuje 20 tysięcy przejazdów dla pracowników szpitali zakaźnych i laboratoriów. 

 

Operatorzy pojazdów na minuty dokładają wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom w tym trudnym okresie. Podejmują oni szereg działań, do których należy między innymi: 

 

  • regularne czyszczenie i dezynfekowanie pojazdów, ze szczególnym uwzględnieniem najczęściej dotykanych obszarów, takich jak: klamki, kierownice, pasy bezpieczeństwa, lusterka i gałki zmiany biegów,

  • zapewnienie jednorazowych rękawiczek i wkładek higienicznych pod kaski w skuterach,

  • wprowadzenie do oferty dedykowanych pakietów, które zapewniają dezynfekcję wybranego pojazdu tuż przed jego wypożyczeniem,

  • zapewnienie użytkownikom w środku pojazdów płynów do dezynfekcji rąk.

 

Dodatkowo wiele firm sharingowych włącza się do aktywnej pomocy innym, udostępniając bezpłatnie swoje floty fundacjom czy instytucjom, które wspierają potrzebujących. Przejazdy pojazdami na minuty są w większości w promocyjnej cenie, a firmy, takie jak Blinkee.city, zapewniają 100% zniżki na przejazdy dla personelu medycznego.

 

Wheelme, czyli wszystkie pojazdy na minuty w jednej aplikacji

 

Personel medyczny stanowi najważniejszą grupę, dlatego tak ważne jest wprowadzenie rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo docierania do miejsca pracy. Ułatwienie dostępu do usług shared mobility i uświadomienie medyków o dostępności pojazdów na minuty, jest w tym kontekście bardzo ważne.  

 

Dodatkowymi narzędziami, które pozwolą wyszukać odpowiedni środek transportu są  aplikacje, które pokazują wszystkie alternatywy do komunikacji miejskiej i prywatnego auta. Jedną z takich aplikacji jest Wheelme - platforma Mobility-as-a-Service (MaaS), która łączy wszystkie pojazdy na minuty na jednej mapie. Obserwując użycie aplikacji Wheelme w ostatnich tygodniach pandemii SARS-CoV-2, zgromadzone dane pozwalają nam wyciągać wnioski o rosnącym zapotrzebowaniu na dotarcie z punktu A do B. W tym wypadku ważne jest uświadomienie reszty społeczeństwa o dostępności takiej formy wyszukiwania transportu.

 

Mamy nadzieję, że liczba firm oferujących pomoc personelowi medycznemu będzie stale rosła, a branża shared mobility jeszcze bardziej zaangażuje się w aktywne działanie poprzez m.in.: bezpłatne udostępnienie flot pojazdów osobom pracującym w szpitalach, które codziennie dbają o zdrowie i życie ludzi w Polsce. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Wheelme
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Awarie i wypadki drogowe w minionym sezonie wakacyjnym Biuro prasowe
2024-09-17 | 17:00

Awarie i wypadki drogowe w minionym sezonie wakacyjnym

Branża car assistance doświadczyła wyjątkowo intensywnego okresu podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego. Firma ARC Europe Polska zarejestrowała ponad 20% więcej połączeń w
Transport Transport drogowy w Polsce - dlaczego jest taki ważny?
2024-09-12 | 15:00

Transport drogowy w Polsce - dlaczego jest taki ważny?

Transport drogowy w Polsce odgrywa istotną rolę w gospodarce narodowej. Sektor ten, obejmujący transport, spedycję i logistykę, dynamicznie się rozwija i ma znaczący wkład w rozwój
Transport CEVA Logistics zarządza centrum logistyki zwrotów w Polsce
2024-09-12 | 12:00

CEVA Logistics zarządza centrum logistyki zwrotów w Polsce

CEVA Logistics zwiększa zaangażowanie w obsługę branży e-commerce i fashion. W Polsce zarządza centralnym magazynem zwrotów dla jednej z największych i szybko rozwijających się

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Krynica Forum 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Media i PR

Nowe trendy w digital marketingu. Innowacje rewolucjonizują działania agencji i klientów

Digital marketing rośnie w siłę, a w branży widać w tej chwili kilka mocnych trendów, które mają potencjał do rewolucjonizowania sposobu działania agencji i ich klientów. Najważniejszym z nich jest coraz szersze wykorzystanie technologii – przede wszystkim sztucznej inteligencji, która wprowadza duże zmiany w komunikacji marek z konsumentami i wpływa na strategie reklamowe, a wiele agencji już korzysta z niej w codziennej pracy. – Pełne wykorzystanie potencjału AI wymaga jednak połączenia tej technologii z ekspercką wiedzą. To pozwala nam tworzyć coraz bardziej efektywne rozwiązania – wskazuje Adam Oskaldowicz, partner i prezes Performance Group.

DlaWas.info

Nauka

Miliard euro ze środków unijnych na rozwój technologii kosmicznych. Z programu Cassini skorzystało już ponad 600 europejskich firm

Rośnie potencjał branży kosmicznej, a w jego zagospodarowaniu pomaga uruchomiony trzy lata temu przez Komisję Europejską program Cassini. To inicjatywa, która ma wspierać przedsiębiorstwa z branży kosmicznej na każdym etapie rozwoju, również początkujących pomysłodawców. Na rozwój przedsiębiorczości kosmicznej trafiło już miliard euro. – Przez trzy lata wsparliśmy już ponad 600 firm, z tego kilka z Polski. Wartości tych spółek wzrosły przez ostatnie kilka lat ponad 18-krotnie – mówi Justyna Redełkiewicz z Agencji Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego (EUSPA).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.