Polonus wprowadza „Plan pomocowy dla Partnerów Dworca Zachodniego"
Wsparcie będzie dotyczyło obniżenia opłat dla blisko 200 polskich przewoźników z tytułu korzystania
z infrastruktury dworcowej na czas trwania zagrożenia.
Polscy przewoźnicy autobusowy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa, w wyniku czego konieczne było wprowadzenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. W związku z zagrożeniem praktycznie cały ruch międzymiastowy i międzynarodowy przestał funkcjonować, większość połączeń zostało zawieszonych, a autokary uziemione. Doceniając wieloletnią współpracę partnerską, wsłuchując się w prośby i sugestie dotyczące pomocy polskim przedsiębiorcom będącymw potrzebie, Zarząd Spółki Polonus we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych postanowił wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.
- Branża transportowa jest jedną z tych, które najdotkliwiej odczuwają skutki epidemii. Nie wolno nam przejść obojętnie obok zagrożeń, jakie mogą być jej udziałem również po zakończeniu kryzysu. W interesie wszystkich obywateli należy zachować ciągłość działania polskiego transportu. I to robimy – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
- Wychodzimy do przewoźników z pomocną ręką. Otrzymaliśmy wiele próśb o obniżenie opłat i w tej trudnej dla wszystkich sytuacji, doceniając wieloletnią współpracę partnerską postanowiliśmy wprowadzić plan pomocowy – powiedział prezes zarządu Polonus, Maciej Acedański.
W tym celu został przygotowany „Pakiet pomocowy dla przewoźników autokarowych korzystających z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia”. Wsparcie dotyczy obniżenia kosztów z tytułu korzystania z infrastruktury dworcowej. Zmianie ulega sposób rozliczania opłat za korzystanie z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia na czas trwania zagrożenia:
- Od dnia 15.03.2020 r. opłaty za korzystanie z infrastruktury dworca będą rozliczane za realnie wykonane kursy.
- Nie będą naliczane opłaty manipulacyjne za odwołane i niezrealizowane kursy.
Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia to najważniejszy punkt na komunikacyjnej mapie Warszawy oraz jeden z najpopularniejszych węzłów przesiadkowych w Polsce. W 2019 roku
z Dworca skorzystała rekordowa liczba 3 300 000 osób. Pasażerowie mieli w ofercie aż 135 000 odjazdów zrealizowanych przez blisko 200 przewoźników. Pomimo rosnącej popularności Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia jest on miejscem wyjątkowo bezpiecznym. Już po raz kolejny nie odnotowano żadnego poważnego incydentu, który stanowiłby zagrożenie dla zdrowia osób korzystających z obiektu.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.