Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024”
Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce” przyznawane jest od 13 lat przez Forum Kobiet w Logistyce, które skupia społeczność menedżerek pracujących zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia jest promowanie różnorodności oraz zaangażowania kobiet w rozwój branży logistycznej, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności. Jego autorką jest Beata Trochymiak, twórczyni i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce.
12. edycja Forum Kobiet w Logistyce odbyło się pod hasłem „Improvisus - czyli witajcie w nieprzewidywalnym, niespotykanym i nagłym świecie”, w dniach 03-04 czerwca 2024 r. w Warszawie. Po raz pierwszy jako konferencja międzynarodowa.
– W trakcie tegorocznego Forum poruszyliśmy wiele tematów w odniesieniu do praktyki i naszego życia. Wszystko to, co odzwierciedla obecny stan świata, w którym żyjemy. Dyskutowaliśmy o współczesnym zarządzaniu, sztucznej inteligencji i transformacji, sprzedaży i komunikacji a także o roli przywództwa kobiet w świecie logistyki. Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce” pokazuje jak ogromny potencjał wnoszą liderki w rozkwit szeroko rozumianej logistyki, zarówno tej po stronie dostawców 3PL jak i odbiorców usług logistycznych – mówi Beata Trochymiak, twórczyni wyróżnienia „Kobieta roku w Logistyce” oraz Forum Kobiet w Logistyce.
Kobieta w Logistyce 2024
Wyróżnienia i statuetki „Kobiety w Logistyce 2024” wręczono w pierwszym dniu Forum w trakcie uroczystej gali.
Tytuł Kobieta w Logistyce 2024 otrzymały:
Magdalena Ostrowska, Customer Service Manager w L’Oreal Warsaw Plant - Kobieta w Logistyce 2024 (w kat. odbiorca usług logistycznych)
Emilia Górska-Mytyk, dyrektorka zarządzająca w Kuehne+Nagel – Kobieta w Logistyce 2024 (w kat. dostawca usług logistycznych)
Magdalena Ostrowska
Z branżą logistyczną związana jest od ponad 20 lat. Swoją przygodę rozpoczęła w 2004 r. pracując w dużej międzynarodowej firmie logistycznej, gdzie zajmowała się organizacją transportu. W podwarszawskiej fabryce L’Oréal pracuje od 2006 r., gdzie zarządza Działem Obsługi Klienta. Odpowiada za organizacje dostaw kosmetyków do 29 Centrali Dystrybucyjnych na świecie, analizę i optymalizacje kosztów transportu oraz współpracę z magazynami zewnętrznymi. Bierze udział w wielu projektach, lubi wyzwania i pracę zespołową.
Emilia Górska-Mytyk
Związana z branżą logistyczną od ponad 20 lat, od początku swojej kariery pracuje w międzynarodowym środowisku, zaczynając ją na stanowisku spedytorki w dziale importu lotniczego. Po dwóch latach pracy awansowała na International Forwarding Manager, a dalej na stanowiska zarządcze, które pełniła kolejno w kilku spółkach logistycznych. W 2016 r. dołączyła do Kuehne + Nagel jako Head of Business Development Management. Rok później awansowała na stanowisko dyrektorki sprzedaży i marketingu. Od lutego 2024 r. pełni funkcję dyrektorki zarządzającej i prezeski zarządu Kuehne + Nagel.
O wyróżnieniu „Kobieta roku w Logistyce”
Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce" przyznawane jest od 2011 r. a jego autorką jest Beata Trochymiak, twórczyni i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce. Oceny zgłoszeń kandydatek dokonuje kapituła, w skład której wchodzą: prof. Ernest Czermański (Uniwersytet Gdański), dr Ireneusz Fechner (Wyższa Szkoła Logistyki) oraz prof. Danuta Kisperska-Moroń (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach). Zgłoszenia dokonywane są poprzez ankietę udostępnianą na stronie www.kobietywlogistyce.pl. Ocenie podlegają odpowiedzi z 3 obszarów: przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy zawodowe / społeczne, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet. Wybór laureatek dokonywany jest na podstawie sumy ocen wystawianych niezależnie przez każdego z członków Kapituły za każdy z ww. obszarów ankiety.
Opis do zdjęcia – od lewej: Magdalena Ostrowska, Beata Trochymiak, Sylwia Michael, która odebrała statuetkę w im. Emilii Górskiej-Mytyk)
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.