Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024”
Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce” przyznawane jest od 13 lat przez Forum Kobiet w Logistyce, które skupia społeczność menedżerek pracujących zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia jest promowanie różnorodności oraz zaangażowania kobiet w rozwój branży logistycznej, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności. Jego autorką jest Beata Trochymiak, twórczyni i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce.
12. edycja Forum Kobiet w Logistyce odbyło się pod hasłem „Improvisus - czyli witajcie w nieprzewidywalnym, niespotykanym i nagłym świecie”, w dniach 03-04 czerwca 2024 r. w Warszawie. Po raz pierwszy jako konferencja międzynarodowa.
– W trakcie tegorocznego Forum poruszyliśmy wiele tematów w odniesieniu do praktyki i naszego życia. Wszystko to, co odzwierciedla obecny stan świata, w którym żyjemy. Dyskutowaliśmy o współczesnym zarządzaniu, sztucznej inteligencji i transformacji, sprzedaży i komunikacji a także o roli przywództwa kobiet w świecie logistyki. Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce” pokazuje jak ogromny potencjał wnoszą liderki w rozkwit szeroko rozumianej logistyki, zarówno tej po stronie dostawców 3PL jak i odbiorców usług logistycznych – mówi Beata Trochymiak, twórczyni wyróżnienia „Kobieta roku w Logistyce” oraz Forum Kobiet w Logistyce.
Kobieta w Logistyce 2024
Wyróżnienia i statuetki „Kobiety w Logistyce 2024” wręczono w pierwszym dniu Forum w trakcie uroczystej gali.
Tytuł Kobieta w Logistyce 2024 otrzymały:
Magdalena Ostrowska, Customer Service Manager w L’Oreal Warsaw Plant - Kobieta w Logistyce 2024 (w kat. odbiorca usług logistycznych)
Emilia Górska-Mytyk, dyrektorka zarządzająca w Kuehne+Nagel – Kobieta w Logistyce 2024 (w kat. dostawca usług logistycznych)
Magdalena Ostrowska
Z branżą logistyczną związana jest od ponad 20 lat. Swoją przygodę rozpoczęła w 2004 r. pracując w dużej międzynarodowej firmie logistycznej, gdzie zajmowała się organizacją transportu. W podwarszawskiej fabryce L’Oréal pracuje od 2006 r., gdzie zarządza Działem Obsługi Klienta. Odpowiada za organizacje dostaw kosmetyków do 29 Centrali Dystrybucyjnych na świecie, analizę i optymalizacje kosztów transportu oraz współpracę z magazynami zewnętrznymi. Bierze udział w wielu projektach, lubi wyzwania i pracę zespołową.
Emilia Górska-Mytyk
Związana z branżą logistyczną od ponad 20 lat, od początku swojej kariery pracuje w międzynarodowym środowisku, zaczynając ją na stanowisku spedytorki w dziale importu lotniczego. Po dwóch latach pracy awansowała na International Forwarding Manager, a dalej na stanowiska zarządcze, które pełniła kolejno w kilku spółkach logistycznych. W 2016 r. dołączyła do Kuehne + Nagel jako Head of Business Development Management. Rok później awansowała na stanowisko dyrektorki sprzedaży i marketingu. Od lutego 2024 r. pełni funkcję dyrektorki zarządzającej i prezeski zarządu Kuehne + Nagel.
O wyróżnieniu „Kobieta roku w Logistyce”
Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce" przyznawane jest od 2011 r. a jego autorką jest Beata Trochymiak, twórczyni i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce. Oceny zgłoszeń kandydatek dokonuje kapituła, w skład której wchodzą: prof. Ernest Czermański (Uniwersytet Gdański), dr Ireneusz Fechner (Wyższa Szkoła Logistyki) oraz prof. Danuta Kisperska-Moroń (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach). Zgłoszenia dokonywane są poprzez ankietę udostępnianą na stronie www.kobietywlogistyce.pl. Ocenie podlegają odpowiedzi z 3 obszarów: przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy zawodowe / społeczne, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet. Wybór laureatek dokonywany jest na podstawie sumy ocen wystawianych niezależnie przez każdego z członków Kapituły za każdy z ww. obszarów ankiety.
Opis do zdjęcia – od lewej: Magdalena Ostrowska, Beata Trochymiak, Sylwia Michael, która odebrała statuetkę w im. Emilii Górskiej-Mytyk)
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.