Poznajcie Mistrzów ESG w Logistyce 2024!
Forum Kobiet w Logistyce wybrało „Mistrzów ESG w Logistyce 2024”. Celem wyróżnienia jest promowanie dobrych praktyk w obszarze ESG i działalności zgodnie ze zrównoważonym rozwojem a przede wszystkim wyróżnienie firm, które wzorcowo wdrażają strategie ESG w swoich organizacjach. Organizatorką konkursu „Mistrz ESG w Logistyce” jest Beata Trochymiak, twórczyni i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce. Konkurs powstał z inicjatywy społeczności liderek zgromadzonej wokół Forum.
Temat ESG w logistyce został wpisany na stałe w agendę Forum Kobiet w Logistyce w roku 2022. Od ESG nie ma ucieczki. Dyrektywa CRSD dotycząca sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju obowiązuje od grudnia ub.r. Nakłada ona wymogi co do obowiązków raportowania niefinansowego z działań w obszarze ESG (Environmental, Social, Corporate Governance). Obowiązek ten ma być rozszerzany od 2024 roku o kolejne przedsiębiorstwa, w zależności od wielkości i spełniających określone kryteria m.in. wielkości zatrudnienia i przychodów. Należą do nich także firmy z branży TSL.
- Firmy świadome wpływu swojej działalności na otoczenie podchodzą do projektów i raportowania w zakresie ESG bardzo odpowiedzialnie. Szczególnie jest to ważne w branży logistycznej, gdzie wpływ ten na środowisko naturalne i otoczenie jest ogromny. Warto więc promować i wyróżniać tych, którzy angażują się w ochronę klimatu, poprawę życia społeczności lokalnych oraz budują kultury swoich organizacji w oparciu o najwyższe wartości – skomentowała Beata Trochymiak, twórczyni wyróżnienia i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce.
Mistrzowie ESG w Logistyce 2024 wybrani!
Do udziału w konkursie mogły zgłaszać się firmy będące uczestnikami rynku logistycznego. Zgłoszenia dokonywano za pomocą ankiety, w której należało opisać swoje projekty w zakresie ESG. Oceny projektów i działalności zgłoszonych do konkursu dokonała Kapituła, powołana przez organizatorkę Forum Kobiet w Logistyce - Beatę Trochymiak, w skład której wchodzą: Aleksandra Zielińska Marketing Manager Poland & Ukraine w IVECO Poland; dr Marta Szymborska Menedżerka ds. Komunikacji, PR i ESG / Head of Communication, PR & ESG w GS1 Polska oraz Beata Konecka, niezależna ekspertka w zakresie ESG, CSR, komunikacji i PR w logistyce.
W drodze punktacji wybrano zwycięzców. Tytuł „Mistrza ESG w Logistyce 2024” otrzymały firmy:
VIVE Textile Recycling – Mistrz ESG w Logistyce 2024 w kategorii Environmental
No Limit – Mistrz ESG w Logistyce 2024 w kategorii Social
CEVA Logistics – Mistrz ESG w Logistyce 2024 w kategorii Corporate Governance
- Chcę podkreślić, że w tym roku projekty zgłoszone do wyróżnienia prezentowały bardzo wysoki poziom. To cieszy, bo widać jak branża logistyczna jest mocno zaangażowana w zmiany dotyczące zrównoważenia swojej działalności z potrzebami ochrony klimatu i dbałości o dobrostan nas wszystkich – powiedziała Beata Trochymiak.
O konkursie „Mistrz ESG w Logistyce roku”
Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie punktacji udzielonej niezależnie przez każdą z członkiń kapituły, a suma wszystkich punktów – czyli największa ich liczba, wskazała najlepszych. Udział w konkursie był otwarty i można było zgłosić firmę, wypełniając ankietę, w której należało opisać projekty w zakresie ESG w 3 kategoriach: ochrony klimatu (E), działalności społecznej (S) i ładu korporacyjnego (G).
12. Forum Kobiet w Logistyce odbyło się w dniach 03-04 czerwca w Warszawie pod hasłem „Improvisus”. Wyróżnienia i statuetki „Mistrzowie ESG w Logistyce” zostały wręczone zwycięzcom w trakcie uroczystej gali.
(na zdjęciu: laureaci tytułu Mistrz ESG w Logistyce 2024)
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.