Komunikaty PR

Poznajcie Mistrzów ESG w Logistyce 2024!

2024-06-24  |  15:00
Biuro prasowe

Forum Kobiet w Logistyce wybrało „Mistrzów ESG w Logistyce 2024”. Celem wyróżnienia jest promowanie dobrych praktyk w obszarze ESG i działalności zgodnie ze zrównoważonym rozwojem a przede wszystkim wyróżnienie firm, które wzorcowo wdrażają strategie ESG w swoich organizacjach. Organizatorką konkursu „Mistrz ESG w Logistyce” jest Beata Trochymiak, twórczyni i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce. Konkurs powstał z inicjatywy społeczności liderek zgromadzonej wokół Forum.

Temat ESG  w logistyce został wpisany na stałe w agendę Forum Kobiet w Logistyce w roku 2022. Od ESG nie ma ucieczki. Dyrektywa CRSD dotycząca sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju obowiązuje od grudnia ub.r. Nakłada ona wymogi co do obowiązków raportowania niefinansowego z działań w obszarze ESG (Environmental, Social, Corporate Governance). Obowiązek ten ma być rozszerzany od 2024 roku o kolejne przedsiębiorstwa, w zależności od wielkości i spełniających określone kryteria m.in. wielkości zatrudnienia i przychodów. Należą do nich także firmy z branży TSL.

- Firmy świadome wpływu swojej działalności na otoczenie podchodzą do projektów i raportowania w zakresie ESG bardzo odpowiedzialnie. Szczególnie jest to ważne w branży logistycznej, gdzie wpływ ten na środowisko naturalne i otoczenie jest ogromny.  Warto więc promować i wyróżniać tych, którzy angażują się w ochronę klimatu, poprawę życia społeczności lokalnych oraz budują kultury swoich organizacji w oparciu o najwyższe wartości – skomentowała Beata Trochymiak, twórczyni wyróżnienia i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce.
 

Mistrzowie ESG w Logistyce 2024 wybrani!

Do udziału w konkursie mogły zgłaszać się firmy będące uczestnikami rynku logistycznego. Zgłoszenia dokonywano za pomocą ankiety, w której należało opisać swoje projekty w zakresie ESG.  Oceny projektów i działalności zgłoszonych do konkursu dokonała Kapituła, powołana przez organizatorkę Forum Kobiet w Logistyce - Beatę Trochymiak, w skład której wchodzą: Aleksandra Zielińska Marketing Manager Poland & Ukraine w IVECO Poland; dr Marta Szymborska Menedżerka ds. Komunikacji, PR i ESG / Head of Communication, PR & ESG w GS1 Polska oraz Beata Konecka, niezależna ekspertka w zakresie ESG, CSR, komunikacji i PR w logistyce.

W drodze punktacji wybrano zwycięzców. Tytuł „Mistrza ESG w Logistyce 2024” otrzymały firmy:

VIVE Textile Recycling – Mistrz ESG w Logistyce 2024 w kategorii Environmental

No Limit – Mistrz ESG w Logistyce 2024 w kategorii Social

CEVA Logistics – Mistrz ESG w Logistyce 2024 w kategorii Corporate Governance

- Chcę podkreślić, że w tym roku projekty zgłoszone do wyróżnienia prezentowały bardzo wysoki poziom. To cieszy, bo widać jak branża logistyczna jest mocno zaangażowana w zmiany dotyczące zrównoważenia swojej działalności z potrzebami ochrony klimatu i dbałości o dobrostan nas wszystkich – powiedziała Beata Trochymiak.

O konkursie „Mistrz ESG w Logistyce roku”
Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie punktacji udzielonej niezależnie przez każdą z członkiń kapituły, a suma wszystkich punktów – czyli największa ich liczba, wskazała najlepszych. Udział w konkursie był otwarty i można było zgłosić firmę, wypełniając ankietę, w której należało opisać projekty w zakresie ESG w 3 kategoriach: ochrony klimatu (E), działalności społecznej (S) i ładu korporacyjnego (G).

12. Forum Kobiet w Logistyce odbyło się w dniach 03-04 czerwca w Warszawie pod hasłem „Improvisus”. Wyróżnienia i statuetki „Mistrzowie ESG w Logistyce” zostały wręczone zwycięzcom w trakcie uroczystej gali.

(na zdjęciu: laureaci tytułu Mistrz ESG w Logistyce 2024) 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Skonto dla spedycji: oferta rynkowa pod lupą Biuro prasowe
2024-06-27 | 09:00

Skonto dla spedycji: oferta rynkowa pod lupą

Spadek stawek za fracht połączony z malejącym popytem na usługi transportowe sprawia, że spedycje mają coraz większe trudności z pozyskiwaniem przewoźników. Gdy konkurowanie
Transport Transcash.eu przestaje świadczyć usługi windykacyjne
2024-06-27 | 09:00

Transcash.eu przestaje świadczyć usługi windykacyjne

Transcash.eu, czołowy dostawca usług finansowych dla branży transportowej w Polsce, rezygnuje ze świadczenia usług windykacyjnych, by skupić się w pełni na ofercie finansowania
Transport Zmiany na lepsze czy katastrofa w urzędach – czyli nowe prawo jazdy
2024-06-26 | 01:00

Zmiany na lepsze czy katastrofa w urzędach – czyli nowe prawo jazdy

Już za kilka dni ma wchodzić w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.