Remigiusz Sawicki nowym Dyrektorem Działu Operacji Transportowych
Girteka, wiodący europejski przewoźnik drogowy, bazujący na cyfryzacji usług, stawia na dynamiczny rozwój polskiego oddziału i największej w swojej sieci logistycznej bazy transportowej w Sadach k/Poznania. Teraz zadanie to powierzono Remigiuszowi Sawickiemu, który z początkiem roku objął stanowisko Dyrektora Działu Operacji Transportowych w Polsce.
Remigiusz Sawicki to doświadczony menedżer i lider. Przed objęciem stanowiska w Girtece, związany był z branżą motoryzacyjną i elektroniczną. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pełniąc funkcje menedżerskie zarówno w działach produkcji jak i rozwoju usług.
„Jestem zafascynowany nowoczesnymi technologiami, takimi jak robotyka i sztuczna inteligencja, które na bieżąco śledzę, analizując doniesienia branżowe i uczę się, jak wykorzystywać je w codziennym życiu, zawodowo i prywatnie. Cieszę się, że dołączam do tak nowoczesnej firmy, która opiera swój rozwój na cyfryzacji i wykorzystaniu tych możliwości” – mówi Remigiusz Sawicki.
Motywacją rozwój i skala biznesu
Remigiusz Sawicki podjął decyzję o objęciu stanowiska Dyrektora Działu Operacji Transportowych w Polsce, kierując się skalą operacji firmy, jej zobowiązaniem do ciągłego doskonalenia oraz wyraźnie określoną strategią rozwoju. To otwiera nowy etap w jego karierze zawodowej w branży transportowej i logistycznej.
„Zaangażowanie Girteki w innowacje, efektywność i satysfakcję klienta doskonale współgrają z wartościami, którymi kieruję się w mojej pracy. Dzielenie się doświadczeniem i wspieranie zespołu w organizacji, która kształtuje przyszłość logistyki, stanowi dla mnie pasjonujące wyzwanie” – podkreśla Remigiusz Sawicki.
Doskonałość operacyjna, innowacje i praca zespołowa
Głównymi celami, jakie stawia sobie Remigiusz Sawicki, jest zarządzanie ukierunkowane na osiągnięcie doskonałości operacyjnej oraz promowanie innowacji, zarówno na poziomie lokalnym jak i globalnym. Priorytetem będzie optymalizacja procesów, poszukiwanie nowych możliwości rozwoju biznesu oraz zwiększenie satysfakcji klientów, także poprzez inicjatywy lokalne. W swoim podejściu do zarządzania zespołem Remigiusz Sawicki będzie opierać się na promowaniu kultury współpracy i inkluzji.
„Różne punkty widzenia prowadzą do innowacyjnych rozwiązań, dlatego będę zachęcać nasz zespół do otwartej komunikacji i dzielenia się pomysłami. Kluczowe jest dla mnie budowanie silnych relacji w zespole, a celem jest wspieranie kultury organizacyjnej, w której każdy czuje się swobodnie, wyraża swoje opinie i wykorzystuje mocne strony” – zapowiada Remigiusz Sawicki.
Baza transportowa w Sadach na drodze rozwoju
Baza transportowa Girteki w podpoznańskich Sadach została uruchomiona w 2022 r. Jest największą i najnowocześniejszą bazą w sieci logistycznej Girteki a jednocześnie jednym z największych tego typu obiektów w Europie. Odpowiada za obsługę klientów na rynkach zachodnioeuropejskich i serwis techniczny dla floty aut ciężarowych Girteki. W obiekcie, o powierzchni operacyjnej 22,43 tys. mkw., znajduje się nowoczesna baza serwisowa, rozbudowane zaplecze dla kierowców, a także część administracyjna. Działa tu też Akademia Kierowców, jedno z głównych centrów szkoleniowych dla kierowców Girteki. Obecnie w Sadach pracuje blisko 6 tys. kierowców i 400 mechaników, jednocześnie może tu być obsługiwanych do 4 tys. samochodów ciężarowych. Baza transportowa pełni kluczową rolę w międzynarodowej ekspansji firmy.
Girteka jest obecna w naszym kraju od 2019 roku. Oprócz podpoznańskiej bazy transportowej, w Rawie Mazowieckiej działa polski oddział Class Trucks, firmy należącej do Grupy. Z kolei z Poznania realizowane są dostawy intermodalne na trasie Luksemburg-Francja-Polska.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.