Rozszyfrować dekarbonizację: nowy podcast Girteki
Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie, angażując się w działania na rzecz zrównoważonych rozwiązań w transporcie, rozpoczyna kolejny etap kampanii edukacyjnej - realizację serii podcastów. Ich celem jest przybliżenie możliwości, korzyści i metod dekarbonizacji łańcuchów dostaw, w tym technologii i rozwiązań takich jak pojazdy elektryczne (BEV), transport intermodalny czy HVO100.
Seria podcastów, prowadzonych przez Aliyę Khutovą, Marketing Communication Specialist, Girteka, opierać się będzie na wywiadach z ekspertami z różnych branż, organizacji pozarządowych, instytucji rządowych, i nie tylko. Dyskusje mają pokazać złożoność problemów związanych ze zrównoważonym transportem, a także zachęcić do szerszego zrozumienia i rozmów na ten temat. Celem jest też stworzenie platformy, która ma służyć wymianie doświadczeń, pomysłów i wiedzy między firmami, dostawcami rozwiązań, przewoźnikami i wszystkimi zainteresowanymi stronami, które nie tylko szukają sposobów na bardziej zrównoważony rozwój, ale też wskazówek i dodatkowych informacji.
„Nasz podcast ma demistyfikować zrównoważony rozwój w transporcie, rozkładając jego złożoność na angażujące i przystępne rozmowy” mówi Aliya Khutova. „Zapraszamy naszych słuchaczy do wspólnego zgłębiania tych tematów i zachęcamy do angażowania się w dialog o przyszłości naszej branży. Ważne jest to, abyśmy zrozumieli złożoność zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie znaleźli wspólną płaszczyznę do jego wdrażania.”
Serię podcastów Girteki rozpoczyna odcinek z udziałem Viktoriji Terekė, Head of Sustainability w firmie Girteka, w którym tematem dyskusji są wyzwania i ramy prawne kształtujące dzisiejsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego transportu. Wszystkie odcinki dostępne będą na kanałach społecznościowych Girteki, w tym YouTube Girteka i biuletynie LinkedIn.
W kolejnych odcinkach, podczas dyskusji z liderami i ekspertami branży, z m.in. CargoBeamer, Volvo Trucks, TTLA i Girteki, poruszone będą konkretne aspekty zrównoważonego rozwoju, w tym możliwości i korzyści wynikające z użytkowania pojazdów BEV czy wyzwania związane z infrastrukturą i raportowaniem emisji. Podcasty mają podkreślić znaczenie innowacyjnych strategii i osiągnięć, które przesuwają granice tego, co jest możliwe w zrównoważonym transporcie.
Girteka zachęca do aktywnego uczestnictwa w dyskusjach i dzielenia się poglądami na temat dekarbonizacji, a także subskrypcji kanałów, tak aby regularnie śledzić najnowsze odcinki podcastów.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.