Komunikaty PR

Trójmiejscy harcerze znaleźli nowe serce dla Warszawskiej Nike

2020-07-10  |  14:15
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Trójmiejscy harcerze znaleźli nowe serce dla Warszawskiej Nike

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP pozyskała sprawny silnik dla jednej z trzech jednostek, której jest armatorem. Dzięki warszawskiej Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości jednostka zostanie wyposażona w nowy motor i będzie mogła brać udział w programie wychowania morskiego młodzieży.

Warszawska Nike jest jachtem z dużej rodziny jednostek, zbudowana w stoczni imienia Josepha Conrada. Obecnie jest to jeden z czterech jachtów tego typu w Polsce. Pomimo chlubnej historii  boryka się z problemami technicznymi, związanymi z silnikiem. Wiek jednostki napędowej sprawił, że stała się niezdolna do dalszej eksploatacji. Do tej pory na jachcie przeprowadzane były rejsy szkoleniowe. Umożliwiał uczestnictwo w programie Centrum Wychowania Morskiego ZHP i zdobywanie sprawności i stopni w ramach Programu Wychowania Wodnego ZHP. 

Wychowanie wodne jest ruchem mającym na celu kształtowanie charakteru młodzieży poprzez kontakt z naturą i podejmowanie wyzwań oraz pracy. Pozwala podnieść zarówno umiejętności liderskie, jak i zdolność do współpracy. Do tego niezbędne jest jednak utrzymanie w stanie operacyjnym floty jachtów, których armatorem jest nasza Fundacja. Niestety, jeden z nich, „Warszawska Nike”, został wyłączony z użytku a koszty remontu wyeksploatowanego silnika przerosły cenę zakupu nowej jednostki napędowej. Na szczęście udało się nam pozyskać partnera Fundacji, który kupił sprawny motor dla „Warszawskiej Nike” - mówi Weronika Nadzikiewicz, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Harcerstwa CWM ZHP.

Jednostka z floty Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zostanie wyposażona w silnik Volvo Penta AQAD 40 diesel - turbo, zakupiony za 14 000 zł od osoby prywatnej. Koszt zakupu pokryto w całości ze środków Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości.

Mając na co dzień styczność z upadłościami i restrukturyzacjami doskonale wiemy, jakie wyzwania postawiła przed różnymi podmiotami prawnymi pandemia koronawirusa. Wiele z nich boryka się z problemami finansowymi i jest to dla nich szczególnie trudny czas. Dlatego też nie mogliśmy przejść obojętnie obok kłopotów, jakie dotknęły jednostkę z floty Fundacji Harcerstwa CWM ZHP. Jako pasjonaci żeglarstwa, reprezentując kancelarię działającą w stolicy, czuliśmy się wręcz zobligowani do pomocy przy remoncie jachtu o takiej nazwie
- przekonuje Sebastian Mikulewicz, Członek Rady Nadzorczej z Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości.

Centrum Wychowania Morskiego ZHP jest Fundacją powołaną przez Związek Harcerstwa Polskiego służącą wychowaniu morskiemu młodzieży, jej aktywizacji marynistycznej, a także kształceniu harcerskich kadr wodnych. CWM ZHP wpisany jest do rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Pomorskiego pod numerem 672. CWM ZHP jest częścią Grupy ZHP.

 

Kancelaria Restrukturyzacje i Upadłości KRU zapewnia obsługę z obszaru prawa, księgowości, a także finansów i zarządzania. Specjalizuje się w skomplikowanych sprawach restrukturyzacyjnych czy upadłościowych. Prowadzi sprawy dla dużych i małych firm oraz osób prywatnych, które chcą wydostać się z finansowych tarapatów i zacząć swą przygodę z biznesem od nowa.

ul. Słomińskiego 15 lok. 8, 00-195 Warszawa 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport ID Logistics: bardzo dobre wyniki i szybki rozwój w 2023 r. Biuro prasowe
2024-03-27 | 16:00

ID Logistics: bardzo dobre wyniki i szybki rozwój w 2023 r.

ID Logistics, europejski lider logistyki kontraktowej, podsumował wyniki finansowe za 2023 rok. Grupa osiągnęła wzrost przychodów o 10,7% do 2,74 mld euro i podstawowego dochodu
Transport BERGER Bau wyremontuje historyczny dworzec w Oleśnicy
2024-03-27 | 09:00

BERGER Bau wyremontuje historyczny dworzec w Oleśnicy

Oleśnica to miasto o bogatej historii i znaczącym potencjale rozwojowym. Stąd w ramach dążenia do poprawy infrastruktury transportowej oraz zachowania dziedzictwa kulturowego miasta,
Transport Ambitne cele redukcyjne dla transportu ciężkiego – raport EFL o bezemisyjności
2024-03-26 | 08:00

Ambitne cele redukcyjne dla transportu ciężkiego – raport EFL o bezemisyjności

Już od dłuższego czasu transport jest przedmiotem uwagi instytucji unijnych w kontekście przeciwdziałania zmianom klimatycznym. I choć ciężarówki i autobusy stanowią zaledwie 2%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.