Komunikaty PR

Trójmiejscy harcerze znaleźli nowe serce dla Warszawskiej Nike

2020-07-10  |  14:15
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Trójmiejscy harcerze znaleźli nowe serce dla Warszawskiej Nike

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP pozyskała sprawny silnik dla jednej z trzech jednostek, której jest armatorem. Dzięki warszawskiej Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości jednostka zostanie wyposażona w nowy motor i będzie mogła brać udział w programie wychowania morskiego młodzieży.

Warszawska Nike jest jachtem z dużej rodziny jednostek, zbudowana w stoczni imienia Josepha Conrada. Obecnie jest to jeden z czterech jachtów tego typu w Polsce. Pomimo chlubnej historii  boryka się z problemami technicznymi, związanymi z silnikiem. Wiek jednostki napędowej sprawił, że stała się niezdolna do dalszej eksploatacji. Do tej pory na jachcie przeprowadzane były rejsy szkoleniowe. Umożliwiał uczestnictwo w programie Centrum Wychowania Morskiego ZHP i zdobywanie sprawności i stopni w ramach Programu Wychowania Wodnego ZHP. 

Wychowanie wodne jest ruchem mającym na celu kształtowanie charakteru młodzieży poprzez kontakt z naturą i podejmowanie wyzwań oraz pracy. Pozwala podnieść zarówno umiejętności liderskie, jak i zdolność do współpracy. Do tego niezbędne jest jednak utrzymanie w stanie operacyjnym floty jachtów, których armatorem jest nasza Fundacja. Niestety, jeden z nich, „Warszawska Nike”, został wyłączony z użytku a koszty remontu wyeksploatowanego silnika przerosły cenę zakupu nowej jednostki napędowej. Na szczęście udało się nam pozyskać partnera Fundacji, który kupił sprawny motor dla „Warszawskiej Nike” - mówi Weronika Nadzikiewicz, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Harcerstwa CWM ZHP.

Jednostka z floty Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zostanie wyposażona w silnik Volvo Penta AQAD 40 diesel - turbo, zakupiony za 14 000 zł od osoby prywatnej. Koszt zakupu pokryto w całości ze środków Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości.

Mając na co dzień styczność z upadłościami i restrukturyzacjami doskonale wiemy, jakie wyzwania postawiła przed różnymi podmiotami prawnymi pandemia koronawirusa. Wiele z nich boryka się z problemami finansowymi i jest to dla nich szczególnie trudny czas. Dlatego też nie mogliśmy przejść obojętnie obok kłopotów, jakie dotknęły jednostkę z floty Fundacji Harcerstwa CWM ZHP. Jako pasjonaci żeglarstwa, reprezentując kancelarię działającą w stolicy, czuliśmy się wręcz zobligowani do pomocy przy remoncie jachtu o takiej nazwie
- przekonuje Sebastian Mikulewicz, Członek Rady Nadzorczej z Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości.

Centrum Wychowania Morskiego ZHP jest Fundacją powołaną przez Związek Harcerstwa Polskiego służącą wychowaniu morskiemu młodzieży, jej aktywizacji marynistycznej, a także kształceniu harcerskich kadr wodnych. CWM ZHP wpisany jest do rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Pomorskiego pod numerem 672. CWM ZHP jest częścią Grupy ZHP.

 

Kancelaria Restrukturyzacje i Upadłości KRU zapewnia obsługę z obszaru prawa, księgowości, a także finansów i zarządzania. Specjalizuje się w skomplikowanych sprawach restrukturyzacyjnych czy upadłościowych. Prowadzi sprawy dla dużych i małych firm oraz osób prywatnych, które chcą wydostać się z finansowych tarapatów i zacząć swą przygodę z biznesem od nowa.

ul. Słomińskiego 15 lok. 8, 00-195 Warszawa 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.