Komunikaty PR

Trójmiejscy harcerze znaleźli nowe serce dla Warszawskiej Nike

2020-07-10  |  14:15
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Trójmiejscy harcerze znaleźli nowe serce dla Warszawskiej Nike

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP pozyskała sprawny silnik dla jednej z trzech jednostek, której jest armatorem. Dzięki warszawskiej Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości jednostka zostanie wyposażona w nowy motor i będzie mogła brać udział w programie wychowania morskiego młodzieży.

Warszawska Nike jest jachtem z dużej rodziny jednostek, zbudowana w stoczni imienia Josepha Conrada. Obecnie jest to jeden z czterech jachtów tego typu w Polsce. Pomimo chlubnej historii  boryka się z problemami technicznymi, związanymi z silnikiem. Wiek jednostki napędowej sprawił, że stała się niezdolna do dalszej eksploatacji. Do tej pory na jachcie przeprowadzane były rejsy szkoleniowe. Umożliwiał uczestnictwo w programie Centrum Wychowania Morskiego ZHP i zdobywanie sprawności i stopni w ramach Programu Wychowania Wodnego ZHP. 

Wychowanie wodne jest ruchem mającym na celu kształtowanie charakteru młodzieży poprzez kontakt z naturą i podejmowanie wyzwań oraz pracy. Pozwala podnieść zarówno umiejętności liderskie, jak i zdolność do współpracy. Do tego niezbędne jest jednak utrzymanie w stanie operacyjnym floty jachtów, których armatorem jest nasza Fundacja. Niestety, jeden z nich, „Warszawska Nike”, został wyłączony z użytku a koszty remontu wyeksploatowanego silnika przerosły cenę zakupu nowej jednostki napędowej. Na szczęście udało się nam pozyskać partnera Fundacji, który kupił sprawny motor dla „Warszawskiej Nike” - mówi Weronika Nadzikiewicz, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Harcerstwa CWM ZHP.

Jednostka z floty Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zostanie wyposażona w silnik Volvo Penta AQAD 40 diesel - turbo, zakupiony za 14 000 zł od osoby prywatnej. Koszt zakupu pokryto w całości ze środków Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości.

Mając na co dzień styczność z upadłościami i restrukturyzacjami doskonale wiemy, jakie wyzwania postawiła przed różnymi podmiotami prawnymi pandemia koronawirusa. Wiele z nich boryka się z problemami finansowymi i jest to dla nich szczególnie trudny czas. Dlatego też nie mogliśmy przejść obojętnie obok kłopotów, jakie dotknęły jednostkę z floty Fundacji Harcerstwa CWM ZHP. Jako pasjonaci żeglarstwa, reprezentując kancelarię działającą w stolicy, czuliśmy się wręcz zobligowani do pomocy przy remoncie jachtu o takiej nazwie
- przekonuje Sebastian Mikulewicz, Członek Rady Nadzorczej z Kancelarii Restrukturyzacje i Upadłości.

Centrum Wychowania Morskiego ZHP jest Fundacją powołaną przez Związek Harcerstwa Polskiego służącą wychowaniu morskiemu młodzieży, jej aktywizacji marynistycznej, a także kształceniu harcerskich kadr wodnych. CWM ZHP wpisany jest do rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Pomorskiego pod numerem 672. CWM ZHP jest częścią Grupy ZHP.

 

Kancelaria Restrukturyzacje i Upadłości KRU zapewnia obsługę z obszaru prawa, księgowości, a także finansów i zarządzania. Specjalizuje się w skomplikowanych sprawach restrukturyzacyjnych czy upadłościowych. Prowadzi sprawy dla dużych i małych firm oraz osób prywatnych, które chcą wydostać się z finansowych tarapatów i zacząć swą przygodę z biznesem od nowa.

ul. Słomińskiego 15 lok. 8, 00-195 Warszawa 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och Biuro prasowe
2024-07-22 | 08:00

DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och

Aesculap Chifa, spółka z grupy B. Braun, jest jednym z kluczowych partnerów polskiego sektora ochrony zdrowia. DSV – Global Transport and Logistics od 6 lat odpowiada za
Transport CEVA Logistics Mistrzem ESG w Logistyce 2024!
2024-07-17 | 15:00

CEVA Logistics Mistrzem ESG w Logistyce 2024!

CEVA Logistics otrzymała tytuł Mistrza ESG w Logistyce 2024 w kategorii: ład korporacyjny (Governance), przyznawany przez Forum Kobiet w Logistyce. Nagroda podkreśla osiągnięcia i
Transport Nowość na rynku kurierskim w Polsce
2024-07-17 | 11:40

Nowość na rynku kurierskim w Polsce

GLS Poland i ORLEN rozpoczynają współpracę i tworzą pierwszą w Polsce sieć współdzieloną. To oznacza, że już wkrótce przesyłki krajowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.