Uber wprowadza nową funkcję bezpieczeństwa opartą o kamery samochodowe
Uber wprowadził na rynek nową funkcjonalność, która ma podnieść standardy bezpieczeństwa zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Integracja kamery samochodowej z aplikacją to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Dzięki niemu, w przypadku wystąpienia spornych kwestii w zakresie bezpieczeństwa podczas podróży, kierowcy mogą szybko i bezpiecznie udostępniać nagrania dedykowanemu zespołowi wsparcia Uber.
Pasażerowie otrzymają powiadomienie o kamerze zainstalowanej w samochodzie z wyprzedzeniem, dzięki czemu mogą decydować o bezpłatnym anulowaniu podróży, jeśli nie chcą być nagrywani.
- Naszym obowiązkiem w Uber jest zapewnienie tak bezpiecznego przejazdu, jak to tylko możliwe. Jesteśmy dumni, że jako lider w branży pokazujemy, że technologia może być wykorzystywana do podnoszenia standardów bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z naszej aplikacji - powiedział Marcin Moczyróg, General Manager Uber CEE.
- Bardzo się cieszę z nowej funkcji w aplikacji Uber, dzięki której mogę łatwo przesyłać nagrania do dedykowanego zespołu wsparcia, mając pewność, że moje dane będą chronione i prawidłowo przetwarzane. Uber stale idzie naprzód i rozwija się. Jestem pewien, że wielu kierowców miało sytuacje, w których musieli udowodnić, że pasażer nie zawsze ma rację. Od teraz jest to łatwiejsze - dodał Artem, kierowca współpracujący z aplikacją.
Dane będą przetwarzane zgodnie z restrykcyjną polityką prywatności Uber oraz przepisami RODO. Kierowca, jako właściciel kamery samochodowej, będzie administratorem danych, a Uber otrzyma dostęp do nagrań tylko wtedy, gdy kierowca zdecyduje się je udostępnić po ewentualnym incydencie.
W Polsce coraz więcej kierowców decyduje się na montaż kamer samochodowych. Nowa funkcja działa w ramach prawnych, umożliwiających udostępnianie danych zgodnie z zasadami ochrony prywatności, przy jednoczesnym poinformowaniu pasażera o obecności kamery samochodowej, ograniczeniu dostępu do danych, a także zapewnieniu przestrzegania wszystkich zasad przechowywania danych.
Bezpieczeństwo leży w DNA firmy Uber. Dlatego od początku działalności wprowadziła ona szereg funkcji oraz procedur chroniących zarówno pasażerów, jak i kierowców. W ciągu ostatniego roku firma uruchomiła m.in. Uber by Women, czyli usługę, która umożliwia zamawianie przejazdów realizowanych wyłącznie przez kierowczynie, a także we współpracy z firmą Safety Logic, uruchomiła program szkoleniowy dla kierowców, mający na celu zwiększenie wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.