Złoty Medal EcoVadis dla CEVA Logistics za działania na rzecz CSR
Firmy z branży logistycznej, wobec rosnącej świadomości ekologicznej i odpowiedzialności korporacyjnej, przechodzą znaczną transformację, z ukierunkowaniem na innowacyjne podejście do zrównoważonego rozwoju i wysokie standardy etyczne. Należy do nich CEVA Logistics, która teraz w uznaniu za swoje osiągnięcia otrzymała Złoty Medal, zdobywając 76 na 100 punktów w corocznej ocenie wydajności zrównoważonego rozwoju EcoVadis.
CEVA, zdobywając Złoty Medal, dołączyła do 5 proc. najlepiej ocenianych przedsiębiorstw na świecie oraz ścisłej czołówki 1 proc. liderów branży logistycznej. Uzyskany wynik był o 12 punktów wyższy niż rok wcześniej, co podkreśla duży postęp firmy w realizacji inicjatyw z zakresu CSR. W ogólnej ocenie zostały uwzględnione wyniki osiągnięte przez CEVA w czterech kluczowych kategoriach: środowisko, prawa pracownicze i prawa człowieka, etyka oraz zrównoważone zamówienia. Najwyższą liczbę punktów, 90 na 100, przyznano w kategorii środowisko.
Skuteczność we wdrażaniu i jasno określony cel
Wyróżnienie CEVA przez EcoVadis potwierdza dużą skuteczność w realizacji działań i wdrażaniu inicjatyw na rzecz CSR, które są zgodne z programem spółki macierzystej, Grupy CMA CGM. Opiera się on na trzech kluczowych zobowiązaniach: Acting for Planet, Acting for People oraz Acting for Trade Fair. CEVA wspólnie z Grupą CMA CGM angażuje się w dekarbonizację swoich operacji, dążąc do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.
CEVA, w oparciu o innowacje i współpracę, realizuje przyjęte cele dekarbonizacji, koncentrując się na trzech głównych obszarach: magazyny, flota oraz rozwiązania niskoemisyjne. Wśród działań wspierających różne inicjatywy wymienić można redukcję zużycia energii dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych i oświetlenia LED, modernizację floty poprzez wprowadzenie pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych, oferowanie paliw o obniżonej emisji dwutlenku węgla oraz przygotowywanie alternatywnych rozwiązań z wykorzystaniem różnych środków transportu, przy współpracy partnerskiej z przewoźnikami.
Dzięki konsekwencji w realizacji założonych celów CEVA już ograniczyła wpływ swojej działalności na środowisko. W 2023 r. jej ślad węglowy zmniejszył się do 6 mln ton, co oznacza redukcję o 200 tys. ton w porównaniu z rokiem 2022.
EcoVadis to największy na świecie dostawca ocen zrównoważonego rozwoju w modelu business-to-business, obejmujący globalną sieć ponad 130 000 ocenianych przedsiębiorstw. Organizacja ocenia efektywność działań w obszarze zrównoważonego rozwoju, analizując politykę, działania i osiągnięcia, z uwzględnieniem opinii niezależnych ekspertów oraz zewnętrznych interesariuszy. Misją EcoVadis jest dostarczanie wiarygodnych, uznanych na całym świecie ocen i analiz zrównoważonego rozwoju, wspierających firmy w minimalizowaniu ryzyka, doskonaleniu działań i zwiększania pozytywnego wpływu na planetę i społeczeństwo.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.