Komunikaty PR

Majówka w Warszawie? TOP5 miejsc, które muszą odwiedzić mieszkańcy i turyści

2024-04-18  |  14:45
Biuro prasowe

Zbliża się majówka, która w 2024 roku będzie wyjątkowa. Nie dość, że dla wielu potrwa ona aż dziewięć dni, to jest szansą na wypróbowanie najlepszych atrakcji w Warszawie. Oto pięć propozycji zarówno dla warszawiaków, jak i osób, które na co dzień nie mieszkają w stolicy.


Warszawa rozwija się niezwykle dynamicznie – w jej centralnych częściach powstają nowe drapacze chmur, muzea. Rewitalizowane są obiekty historyczne, którym nie tylko przywracany jest dawny blask, ale też nadawane są nowe funkcje, przystające do nowoczesnej stolicy. Majówka w mieście to doskonały moment, by zwolnić i poznać zalety najnowszych i najlepszych inwestycji. Zwłaszcza że sprzyja ku temu kalendarz. 3 dni urlopu mogą zapewnić aż dziewięć dni wolnego!

  1. Most pieszo-rowerowy

Absolutny hit ostatnich tygodni w Warszawie. Kładka dla pieszych i rowerzystów, która połączyła Powiśle z Pragą-Północ, od swojego otwarcia na początku wiosny jest tłumnie odwiedzana przez mieszkańców stolicy i turystów. Przeprawa o długości 452 metrów to genialne miejsce do podziwiania panoramy śródmiejskich wysokościowców, tworzących coraz bardziej imponujące city. Przejście zarówno wieczorem, jak i w ciągu dnia dostarcza wspaniałych widoków. Co warto podkreślić, nowy most otwiera miasto na jego prawy brzeg. A Praga to morze nietuzinkowych perełek, które warto i trzeba poznać! 

  1. Ząbkowska

Jak się rzekło (albo raczej napisało), przechodzimy kładką pieszo-rowerową na praski brzeg Wisły. Idziemy prosto, kilkaset metrów, do ul. Targowej. Przekraczamy ją i znajdujemy się na ul. Ząbkowskiej, pamiętającej klimat dawnej stolicy. Brukowana jezdnia, w której zatopione są nieużywane już tory tramwajowe, XIX-wieczne kamienice (wraz z najstarszym, murowanym domem mieszkalnym na Pradze-Północ) i uliczny gwar – tutaj można poczuć się jak filmie. Nieopodal również znajduje się prawdziwie kultowy Bazar Różyckiego – chyba najbardziej znane tego rodzaju targowisko w Polsce, owiane wieloma legendami. Ale idziemy naprzód – do skrzyżowania ul. Ząbkowskiej i Markowskiej. 

  1. Centrum Praskie Koneser

I tak dochodzimy do bijącego serca warszawskiej Pragi – do Centrum Praskiego Koneser. To pieczołowicie zrewitalizowana była fabryka Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Na jej terenie odbywają się każdego roku setki wydarzeń oraz działa nowoczesne i interaktywne Muzeum Polskiej Wódki, w którym można poznać tajniki procesu wytwarzania tego trunku na przestrzeni lat. Ale oferta kulturalno-rozrywkowa tego miejsca jest znacznie bogatsza i przeznaczona dla grup o rozmaitych zainteresowaniach, a także w różnym wieku. Koneserzy sztuki znajdą tam obrazy Beksińskiego i Dudy-Gracza (Muzeum Sztuki Fantastycznej) oraz najważniejsze galerie na rodzimym rynku – ToTuart czy Leonarda Art Gallery. Na młodszych z kolei czeka miniciti, czyli niepowtarzalne miasteczko edukacyjne, gdzie dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat poznaje tajniki przedsiębiorczości. A to nie wszystko – Koneser to prawdziwy raj dla miłośników kulinariów z 14 różnorodnymi konceptami restauracyjnymi, barowymi i kawiarnianymi. Tego miejsca po prostu nie można przegapić! 

  1. Centrum Nauki Kopernik

Wprost z Konesera, po krótkim spacerze, kierujemy się linią metra M2 ze stacji Dworzec Wileński do Centrum Nauki Kopernik. Tutaj zaskoczenia nie ma – udajemy się do Centrum Nauki Kopernik, które już od niemal 15 lat przyciąga zarówno małych, jak i dużych pasjonatów wiedzy. To miejsce, nastawione na popularyzację nauki, jest prawdziwą mekką żądnych wiedzy odkrywców. W jego ofercie są interesujące wystawy, a nawet planetarium ze spektakularnymi pokazami. Kto jeszcze nie był, koniecznie musi to nadrobić! 

  1. Pole Mokotowskie

Znów wsiadamy w metro, przesiadamy się na Świętokrzyskiej i po chwili lądujemy na stacji Pole Mokotowskie. Wysiadamy niemal na wprost jednego z największych parków w stolicy. Nie bez przyczyny. Pod koniec 2023 roku zakończona została jego modernizacja. Rozbetonowany i zazieleniony został cieszący się popularnością staw, pojawiła się nowa roślinność, która sprzyja żyjącym na tym terenie zwierzętom. W połączeniu z nową, drewnianą architekturą, m.in. kładkami, Pole Mokotowskie znów zachęca do spacerów. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024 Biuro prasowe
2024-11-22 | 01:00

Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024

Choć mody w świecie designu zmieniają się nieustannie, są rzeczy, które skutecznie im się opierają. Jak krzesła z giętego drewna. Od 1850 roku, kiedy w wiedeńskiej Café
Turystyka Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
2024-11-17 | 01:00

Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli

Pricing to niezwykle ważny proces, podczas którego firmy sektora HoReCa określają ceny, po których będą sprzedawać swoje usługi i produkty. Proces ten powinien stanowić
Turystyka Arche Klasztor Wrocław. Rusza kolejny niesamowity hotel w kolekcji Grochowskiego
2024-11-14 | 01:00

Arche Klasztor Wrocław. Rusza kolejny niesamowity hotel w kolekcji Grochowskiego

— Realizacja tej inwestycji wiąże się z niesamowitą historią. Mianowicie oglądaliśmy wówczas trzy obiekty i wybraliśmy już inny. W sumie wszystko było już zdecydowane, ale

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.