Komunikaty PR

Nareszcie w Polsce! Portal dla miłośników USA.

2021-02-18  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Edyta Flemming
dropkicker GmbH & Co. KG

An den Havelauen 74a
14542 Werder (Havel)
edyta|usatogo.pl| |edyta|usatogo.pl
+48 22 602 27 55
https://www.usatogo.pl

Nareszcie w Polsce! Portal dla miłośników USA.

Wraz z wybuchem pandemii koronawirusa były prezydent Donald Trump podjął historyczną decyzję - zabronił wielu krajom wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Z tego powodu setki tysięcy Polaków musiało odwołać swoje, od dawna planowane, wyprawy za ocean. Wkrótce, dzięki udostępnieniu szczepionek, sytuacja międzynarodowych podróży powinna się stopniowo znormalizować i będzie można znowu pomyśleć o wakacjach w USA. 

Tuż przed koronawirusem można było zauważyć wzrost zainteresowania Polaków podróżami do USA. Do tego znacznie przyczyniło się dołączenie Polski do amerykańskiego programu Visa Waiver. Dzięki uczestnictwu w tym programie od listopada 2019 roku wszyscy obywatele Polski mogą podróżować do Stanów w celach turystycznych bez składania uciążliwego wniosku o wizę. 

Wzrastającą od lat pasję Polaków do USA nie zahamują ani koronawirus, ani biurokratyczne przeszkody. Do tego stale rosnące bogactwo ofert dla miłośników USA w polskojęzycznym internecie potwierdza ten trend. Krótko przed kryzysem koronawirusa wśród polskich podróżników do USA rozeszła się wieść o nowym portalu USAtogo. Nic dziwnego, że oferta wynajmu samochodów na USAtogo spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem.

Rejestrując się za darmo na portalu USAtogo, można skorzystać z ekskluzywnych rabatów na rezerwację samochodu do wypożyczenia we wszystkich popularnych lokalizacjach, takich jak Floryda, Kalifornia czy Nowy Jork. Korzystając z 20%, a często nawet 30% zniżki, można zaoszczędzić kilkaset złotych w porównaniu do cen na innych stronach.  

Ponadto rejestracja na USAtogo przynosi jeszcze jedną ogromną korzyść: wszyscy członkowie otrzymują dostęp do wyjątkowo atrakcyjnych ofert na loty do Stanów. Bilety lotnicze do USA są drogie, dlatego też tańsze opcje są często wyprzedawane w mgnieniu oka. Każdy, kto chciałby polecieć do Ameryki Północnej, może znaleźć tutaj wyjątkowo dobrą ofertę na loty. 

Początkowa reakcja polskich internautów jest niezwykle pozytywna, a liczba zachwyconych członków stale rośnie. Firma USAtogo działa na rynku niemieckim od 2008 roku, gdzie zrzesza ponad 30.000 entuzjastów podróży po USA. W tym czasie dziesiątki tysięcy Niemców wybrało rezerwacje za pośrednictwem USAtogo. Od początku 2019 roku z portalu mogą korzystać także polscy wczasowicze, planujący swoją podróż do Ameryki. Na samym Facebooku USAtogo zdobyło już ponad 18 000 fanów.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Zwrot Polaków w stronę zagranicznych wakacji. Czarnogóra hitem Biuro prasowe
2021-04-13 | 11:40

Zwrot Polaków w stronę zagranicznych wakacji. Czarnogóra hitem

Portal rezerwacyjny Travelist opublikował dane dotyczące wakacyjnych planów Polaków. Jak się okazało, po ogłoszeniu decyzji o przedłużeniu lockdownu do 18 kwietnia liczba
Turystyka B&B Hotels: 180 mln euro na międzynarodowy rozwój sieci
2021-04-09 | 14:45

B&B Hotels: 180 mln euro na międzynarodowy rozwój sieci

Grupa B&B Hotels zadbała o zabezpieczenie swojej sytuacji finansowej pozyskując 180 mln euro, z czego 100 mln euro to fundusze pochodzące z uruchomionego kredytu bankowego, a 80 mln euro to
Turystyka Lepsza oferta Euro-Nysa-Ticket
2021-04-01 | 09:00

Lepsza oferta Euro-Nysa-Ticket

Bilety Euro-Nysa-Ticket pozwalają za przystępną cenę podróżować w regionie przygranicznym Polski, Niemiec i Czech. Od 1 kwietnia 2021 roku do oferty wejdą nowe bilety trzydniowe, a

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

UE nie radzi sobie z przywracaniem ruchu lotniczego. Paszport szczepionkowy może się okazać ratunkiem dla europejskich przewoźników

Trwające w wielu europejskich krajach lockdowny nie sprzyjają zwiększaniu liczby połączeń lotniczych w ruchu regularnym i czarterowym. – Unia Europejska niestety najgorzej sobie radzi w lotnictwie ze względu na to, że jest tak duża niepewność – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Katowice Airport i Związku Regionalnych Portów Lotniczych. W konsekwencji europejskie linie lotnicze przeżywają głęboki kryzys. Ratunkiem może się okazać Cyfrowy Zielony Certyfikat, czyli tzw. paszport szczepionkowy, który umożliwi bezpieczne podróżowanie w sezonie wakacyjnym.

Transport

Przesyłki kurierskie już w tym roku staną się bardziej ekologiczne. DHL powiększy flotę elektryków do blisko 150 aut, a w najbliższych latach do ponad 500

Sektor transportu ma znaczący udział w emisji dwutlenku węgla w Europie. Bez zdecydowanych proekologicznych działań może ona wzrosnąć w branży o 60 proc. do 2050 roku – wynika z szacunków Międzynarodowego Forum Transportu. Dlatego coraz więcej firm logistycznych i kurierskich decyduje się na zielone inwestycje w elektryczne auta dostawcze. Poza aspektem ekologicznym mają one także inne korzyści – są niemal bezgłośne, mogą korzystać z buspasów i pozwalają uniezależnić się od wahań cen na rynku paliw. Na samochody elektryczne stopniowo przesiadają się m.in. kurierzy DHL Parcel. Firma będzie sukcesywnie w kolejnych latach inwestować w zieloną flotę.

Problemy społeczne

Wydłuża się kolejka potrzebujących rehabilitacji postcovidowej. Czas rozpoczęcia zabiegów gra istotną rolę

Na początku kwietnia ruszył w Polsce szeroki program rehabilitacji postcovidowej. Mogą z niego skorzystać wszyscy pacjenci, który przechorowali COVID-19 i borykają się z problemami wydolnościowymi dłużej niż cztery–sześć tygodni. Usługi mogą świadczyć wszystkie placówki, które mają podpisane umowy z NFZ i odpowiednie zasoby kadrowe. – Rehabilitacja jest prowadzona przez trzy tygodnie, a po tym czasie badamy efekty. W większości przypadków następuje poprawa możliwości wysiłkowych, jakości życia pacjenta, zmniejszenie duszności i powrót do codziennej sprawności – mówi prof. Jan Szczegielniak ze Szpitala MSWiA w Głuchołazach, który rozpoczął pierwszy pilotażowy program takiej rehabilitacji.

Transport

Gazy używane w przemyśle i medycynie będą wytwarzane ekologicznie. Producenci rezygnują z paliw kopalnych i sięgają po OZE

Gazy przemysłowe wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, metalurgicznym i spożywczym, a także w ochronie środowiska czy medycynie. Tlen medyczny podawany jest chociażby w szpitalach pacjentom chorym na COVID-19. Wodór z kolei jest postrzegany jako przyszłość ekologicznego transportu. Proces produkcji gazów przemysłowych jest jednak energochłonny, a przez to i wysoce emisyjny. Dlatego producenci stopniowo przestawiają się na bardziej ekologiczne metody i zamieniają energię z paliw kopalnych na źródła odnawialne. Jednym z przykładów takich inwestycji jest zakład produkcyjny Linde Gaz Polska pod Wrocławiem, który w 100 proc. do produkcji gazów wykorzystuje energię z OZE.