Komunikaty PR

Włoskie Trentino gotowe na przyjęcie turystów

2020-06-05  |  08:30

3 czerwca Włochy ponownie otworzyły swoje granice dla wszystkich krajów UE i Wielkiej Brytanii. Turyści nie będą musieli poddawać się kwarantannie po przybyciu do Włoch na miejsce docelowego wypoczynku, ale i tak wielu z nich będzie szukać spokojnego i ustronnego miejsca. Trafionym wyborem może okazać się region Trentino – doskonała destynacja dla osób poszukujących otwartych przestrzeni i bliskości natury. Szczególnie, że w prowincji nie obowiązują ograniczenia dotyczące indywidualnych aktywności na świeżym powietrzu, a wszystkie placówki turystyczne zostały w ciągu ostatnich tygodni przystosowane i przeszkolone pod kontem zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa gościom i pracownikom.

 

Po trudnym czasie izolacji wywołanym przez epidemię, dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy powrócić na łono przyrody. Pragniemy wręcz zanurzyć się w lasach, zagubić na malowniczych górskich szlakach lub zwolnić tempa nad brzegami zachwycających jezior. Odczuwamy naturalną potrzebę swobodnego przemieszczania się i wyruszenia w poszukiwaniu otwartych, bezpiecznych przestrzeni, oddychania świeżym powietrzem, zatracenia się w rewitalizującym uścisku natury. Ale przede wszystkim potrzebujemy czuć się bezpiecznie.

Region Trentino, korzystając z naturalnych uwarunkowań oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, ze szczególną starannością przygotował się na letni sezon i przyjęcie wakacyjnych gości. Nie bez znaczenia dla poszukujących wytchnienia w odosobnieniu będzie fakt, że w Trentino na każdego mieszkańca przypada 1000 drzew, a lasy porastają aż 63% powierzchni regionu. Pozostała przestrzeń to między innymi urzekające parki przyrody, monumentalne szczyty Dolomitów, 297 jezior oraz 5000 km szlaków i 8000 km górskich tras rowerowych. Nieocenionym walorem prowincji jest także wyjątkowa, głęboko zakorzeniona w tradycji gościnność mieszkańców, której można doświadczyć zarówno w tysiącach małych rodzinnych firm, jak i korzystając z szerokiej sieci turystycznych usług regionu.

To właśnie mieszkańcy Trentino i ich ogromne poczucie społecznej odpowiedzialności pozwoliły zredukować rozprzestrzenianie się epidemii do minimum oraz przygotować region na nadchodzące lato. Sektor turystyczny we współpracy ze służbami zdrowia wdrożył niezbędne środki, mające na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa zarówno gościom, jak i pracownikom zatrudnionym we wszelkich obiektach noclegowych – począwszy od hoteli, poprzez pensjonaty, domki letniskowe i apartamenty, kończąc na polach namiotowych i schroniskach. Kluczowa jest zasada dystansu społecznego, która uzupełniona o odpowiedzialność i szkolenia dla personelu ma zagwarantować bezpieczeństwo przybywającym na wypoczynek turystom. Środkami bezpieczeństwa objęto także wyciągi narciarskie i publiczne plaże. Natomiast stowarzyszenie Associazione Rifugi del Trentino, zrzeszające 146 schronisk górskich w Trentino, stworzyło zbiór zasad dotyczących zakwaterowania w obiektach położonych w wyższych partiach gór. Między innymi, aby móc przenocować w schronisku, niezbędna będzie wcześniejsza rezerwacja. Dodatkowo goście będą zobowiązani przybyć z własnym śpiworem i poszewką na poduszkę oraz korzystać ze swoich kapci, a w przestrzeni wspólnej zakrywać twarz maseczką i, o ile to możliwe, przestrzegać zasad dystansu społecznego. Celem inicjatywy jest zapewnienie wspólnego bezpieczeństwa oraz płynny przepływ informacji pomiędzy schroniskami a gośćmi, aby mogli odpowiednio przygotować się do górskiej wycieczki.

Nie wprowadzono żadnych szczególnych ograniczeń dotyczących uprawiania indywidualnych sportów na świeżym powietrzu, poza nakazem zachowania środków ostrożności, mających zapewnić dystans społeczny. Tam, gdzie nie można uniknąć spotkania z innymi turystami, należy zakrywać twarz maseczką.

Niestety, szereg wydarzeń kulturalnych, sportowych i kulinarnych, również tych związanych z winem – tak charakterystycznych dla letniego sezonu w Trentino – zostało anulowanych lub przełożonych, w tym słynny festiwal Sounds of the Dolomites. Niemniej spragnieni kontaktu z kulturą goście mogą ponownie odwiedzać czołowe muzea i zamki regionu. Ich drzwi zostały ponownie otwarte dla zwiedzających 2 czerwca, zaś do końca miesiąca bilety wstępu będzie można nabyć w symbolicznej cenie 1 euro. 

Więcej informacji o letnich atrakcjach Trentino można znaleźć na stronie:

https://www.visittrentino.info/pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki! Biuro prasowe
2024-12-03 | 10:35

Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki!

Niebo od zawsze stanowiło granicę między marzeniami a rzeczywistością. To tam kierowały się spojrzenia wynalazców, marzycieli i pasjonatów, którzy pragnęli odkrywać
Turystyka Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
2024-11-22 | 01:00

Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024

Choć mody w świecie designu zmieniają się nieustannie, są rzeczy, które skutecznie im się opierają. Jak krzesła z giętego drewna. Od 1850 roku, kiedy w wiedeńskiej Café
Turystyka Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
2024-11-17 | 01:00

Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli

Pricing to niezwykle ważny proces, podczas którego firmy sektora HoReCa określają ceny, po których będą sprzedawać swoje usługi i produkty. Proces ten powinien stanowić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.