Komunikaty PR

BĄDŹ WŁAŚCICIELKĄ POLISY WŁASNEGO MĘŻA!

2022-03-24  |  11:49
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Bromski
Bromo

ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania|gmail.com| |materialy.prasowedszkodowania|gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl

Bycie kobietą przedsiębiorczą wymaga odpowiedniego planowania swojej finansowej przyszłości.

 Z obserwacji Joanny Van Damme, ekspertki ds. finansów kobiet wynika, że kobiety pochłonięte bieżącą karierą bardzo często zapominają o dwóch podstawowych kwestiach – zabezpieczeniu kwestii związanych z polisami małżonka lub partnera oraz przede wszystkim przyszłą emeryturą. Dlaczego tak się dzieje? Jakie mogą być konsekwencje niedopilnowania tych dwóch spraw?

DLACZEGO WARTO BYĆ WŁAŚCICIELKĄ POLISY WŁASNEGO MĘŻA

Według Głównego Urzędu Statystycznego kobiety żyją dłużej od mężczyzn. W Polsce kobiety mogą iść na emeryturę w wieku 60 lat, natomiast mężczyźni muszą czekać do 65 roku życia. Jeżeli małżonkowie decydują się na krok wykupienia polisy ubezpieczeniowej warto pamiętać o tym, aby to właśnie żona była jej właścicielką. Dlaczego? 

Miałam przeróżne sytuacje w swojej karierze zawodowej. Zdarzyło się kiedyś np. tak, że owszem  przyszło do mnie małżeństwo by wykupić polisę, natomiast po jednym czy dwóch dniach zjawił się już sam mąż lub partner i prosił o zmianę osoby uposażonej. Ekspert ds. finansów jest  jak lekarz i nie może zdradzać tajemnicy zawodowej, więc w żaden sposób ta Pani nie mogła się dowiedzieć – mówi Joanna van Damme – ekspert ds. finansów kobiet

Istnieją jeszcze inne rodzaje polis, na które warto zwrócić uwagę przy zapisie  ich właściciela.  Mowa tu o polisach dla osób prowadzących swoją działalność. Tutaj warto zwrócić uwagę na przypadek w którym prowadzimy własną działalność gospodarczą  i zatrudniamy pracowników – w przypadku gdy po śmierci pracownika dochodzi do przekazania spadku, w grę będą wchodzić tematy związane z tzw. sukcesją. Jak tłumaczy Joanna Van Damme:

 W takich przypadkach wypłaca się rodzinom (spadkobiercom) 6-miesięczną odprawę pracownika. Jeżeli ktoś zatrudnia powiedzmy 10 pracowników, pomnożymy to przez  6 miesięcy i powiedzmy przez 5000 zł, to jest to suma już 300 000zł. Warto więc prowadzić własną działalność gospodarczą szczególnie w firmach transportowych. Ewentualnie w przypadkach gdzie w rodzinie pracownika działo się  coś niepokojącego, warto się zapytać się księgowej ile będzie kosztowałoby zamknięcie takiej działalności. Jeżeli księgowa oszacuje ten koszt na np.  kwotę pół miliona złotych lub milion albo 400 tys. złotych, to jest to właśnie ta kwota na którą trzeba się zabezpieczyć - podkreśla Joanna van Damme.

WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA A EMERYTURA

W przypadku kiedy kobieta jest przedsiębiorcą i prowadzi własną działalność gospodarczą, po przejściu na emeryturę, może się bardzo rozczarować wysokością świadczenia.

Ostatnio w swoje pracy zawodowej miałam przypadek koleżanki, prawniczki, która otrzymała list od ZUS-u odnośnie swojej emerytury. Rocznik 79, całe życie własna działalność gospodarcza-wysokość prognozowanego świadczenia… 350 złotych – opowiada Joanna Van Damme.

Aby jednak uniknąć takiej sytuacji, warto odkładać wcześniej pieniądze na polisie, aby potem nie musieć bać się o przyszłość na emeryturze. Opcja polisy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że na polisę zabezpieczającą nasza przyszłą emeryturę powinniśmy przeznaczać około 10-20% naszego dochodu – radzi Joanna Van Damme.

Idealnym modelem jest model „niemieckiej emerytki” czyli eleganckiej starszej pani na emeryturze która może spokojnie, bez obaw cieszyć się jesienią życia. Dzieje się tak za sprawą odkładania pewnych funduszy podczas okresu pracy. W tym czasie model „polskiej emerytki” wygląda tak, że bardzo często nie starcza pieniędzy, aby przeżyć miesiąc i niekiedy trzeba korzystać z pomocy dzieci o ile je mamy. W uniknięciu takiej sytuacji pomoże regularne odkładanie pewnej ilości środków na polisę emerytalną. Innego wyjścia zwyczajnie nie ma.

Jak podsumowuje Pani Joanna Van Damme:

"Warto zadać sobie 3 kluczowe pytania:

1. Czy zakładacie Państwo, że możecie dożyć do emerytury?

2. Czy zależy Państwu na niezależności na emeryturze?

3. Czy zależy Państwu na utrzymaniu jakości życia na emeryturze?

 

Co chcielibyście Państwo robić/mieć, w czasie, kiedy nie będziecie musieli pracować?

A gdybyście Państwo nic nie zaoszczędzili i mieli żyć z państwowej emerytury, to których z tych rzeczy nie udałoby się zrealizować? Proszę podać 3 rzeczy z których Państwo zrezygnujecie?

 

Im wcześniej zaczynamy dbać o nasze zabezpieczenie tym bardziej możemy się cieszyć niezależnością w każdej możliwej postaci. Nasze życie to 28.000 dni.... Czy dużo? Czy mało?

W ¼ jesteśmy na utrzymaniu rodziców, w ¼ nie myślimy o emeryturze, więc zostaje 7.000 dni, żeby na nią odłożyć.

 

A na jakie zagrożenia i niewygody bylibyście Państwo dodatkowo narażeni w takiej sytuacji?

Zawsze może życie nam zrobić takiego psikusa i będziemy żyć do setki...

Zawsze można poprosić o masło, bo na chleb starczy... chyba..

Jeśli mamy siedmioro dzieci to w poniedziałek będziemy u Poniedziałku, .... a w niedzielę u Niedzieli. Pod warunkiem, że chcemy być na utrzymaniu naszych dzieci.

 

Mając dziś wybór, po której stronie chcecie się Państwo znaleźć?"

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Bromo
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia Czy EKUZ wystarczy polskim kibicom na Euro 2024? Biuro prasowe
2024-06-14 | 15:45

Czy EKUZ wystarczy polskim kibicom na Euro 2024?

Kibice z Polski pojadą za reprezentacją na co najmniej trzy mecze fazy grupowej Euro 2024. Jeżeli w podróż zabiorą kartę EKUZ, uzyskają dostęp do publicznej służby zdrowia
Ubezpieczenia Andrzej Klesyk
2024-06-11 | 06:00

Andrzej Klesyk oraz Vincent Vandendael dołączają do Rady Nadzorczej MJM Holdings

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy MJM Holdings SA przegłosowało przyjęcie Andrzeja Klesyka oraz Vincenta Vandendaela w skład Rady Nadzorczej Spółki.
Ubezpieczenia Grupa PIB ujawnia, że kluczowym elementem ich strategii M&A jest zakup portf
2024-06-06 | 13:00

Grupa PIB ujawnia, że kluczowym elementem ich strategii M&A jest zakup portf

W listopadzie tego roku upłyną 4 lata od kiedy PIB Group, brytyjska grupa pośredników ubezpieczeniowych, pojawiło się w Polsce. Zaczęło się od inwestycji w WDB, które w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.