Beesafe: sztuczna inteligencja Tractable pomoże w ocenie szkód komunikacyjnych
Beesafe, należąca do grupy Vienna Insurance Group (VIG), wykorzysta sztuczną inteligencję firmy Tractable do natychmiastowej oceny uszkodzeń samochodów i szacowania kosztów naprawy. Dzięki temu ubezpieczeni klienci odszkodowanie będą mogli otrzymać niemal natychmiast – decyzje dotyczące roszczeń będzie można podjąć w ciągu kilku minut, nawet podczas pierwszego kontaktu z klientem.
Insurtech Beesafe, wykorzysta na polskim rynku sztuczną inteligencję do tworzenia wycen szkód pojazdów i natychmiastowego przygotowania oferty wypłaty odszkodowania. W tym celu zastosuje rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji opracowane przez firmę Tractable. Szczegółowa ocena uszkodzeń pojazdu dokonywana jest w oparciu o zdjęcia przesyłane za pośrednictwem aplikacji internetowej. Aplikacja z pomocą sztucznej inteligencji, w ciągu kilku sekund sporządza ocenę szkód, często bez potrzeby dalszej weryfikacji.
– Dzięki sztucznej inteligencji Tractable możemy zapewnić klientom dokładną i skuteczną metodę dokonywania zdalnej oceny szkód, co pozwoli nam złożyć ofertę odszkodowania niemal natychmiast. Rozwiązujemy problemy naszych klientów i udzielamy im pomocy po wypadkach niemalże błyskawicznie – powiedział Rafał Mosionek, CEO Beesafe, członek zarządu Compensa.
Beesafe przewiduje, że za pomocą tej technologii możliwe będzie rozstrzygnięcie większości spraw, co umożliwi znacznie szybsze niż dotychczas rozwiązywanie problemów klientów.
– Korzystanie ze sztucznej inteligencji w celu oferowania natychmiastowych ofert odszkodowań pozwoli Beesafe rozstrzygnąć większość roszczeń z tytułu szkód motoryzacyjnych w ciągu zaledwie kilku minut od ich zgłoszenia. Wprowadzamy najnowocześniejszą technologię tam, gdzie ma to największe znaczenie, tworząc dla kierowców nowy standard obsługi klienta – powiedział Aleksander Surowiak, Dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią w Tractable.
Do komputerowego rozpoznawania obrazu sztuczna inteligencja Tractable wykorzystuje technikę głębokiego uczenia (deep learning) i inne techniki uczenia maszynowego (machine learning). Szkolenie sztucznej inteligencji przebiega w oparciu o wiele milionów zdjęć uszkodzeń samochodów. Analizując wiele przykładów algorytmy uczą się dokonywać właściwej oceny, co pozwala ubezpieczycielom na całym świecie właściwie oszacować uszkodzenia pojazdu, może być również wykorzystywana do określania najwłaściwszych metod naprawy oraz kierować procesem zarządzania roszczeniami – wszystko to znacznie przyspiesza rozpatrzenie i rozstrzygnięcie każdego roszczenia.
Beesafe to technologiczny startup (insuretech) VIG i Compensa TU SA w Polsce – zajmuje się w pełni cyfrowym dostarczaniem produktów OC/AC. Kluczowa wartość dostarczana klientom jest prosta: wystarczą dwie proste informacje (data urodzenia i numer rejestracyjny samochodu), aby otrzymać ofertę OC/AC. Cały proces wyliczenia składki trwa kilka sekund, w przeciwieństwie do innych rozwiązań rynkowych wymagających czasu i podania poufnych danych. Beesafe zrealizował swój MVP po niespełna ośmiu miesiącach intensywnych przygotowań. Pierwszy rok dla Beesafe bardzo udany – marka zdobyła 100 tys. klientów po pierwszych 12 miesiącach działalności.
Tractable opracowuje systemy sztucznej inteligencji wykorzystywane do usprawniania usuwania skutków wypadków i katastrof. Wykorzystuje wiodące w branży rozwiązania sztucznej inteligencji do obsługi napraw i zakupu pojazdów o wartości ponad 2 mld USD. Sztuczna inteligencja firmy Tractable cieszy się zaufaniem ponad 25 spośród 100 największych ubezpieczycieli na świecie, zapewniając im szybkie, dokładne i wydajne narzędzie do świadczenia skutecznej pomocy ubezpieczonym klientom prywatnym i korporacyjnym w zakresie napraw, ochrony i transakcji dotyczących pojazdów i nieruchomości.
Źródło: tractable.ai

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.