Komunikaty PR

Beesafe: sztuczna inteligencja Tractable pomoże w ocenie szkód komunikacyjnych

2022-05-13  |  11:00
Biuro prasowe

Beesafe, należąca do grupy Vienna Insurance Group (VIG), wykorzysta sztuczną inteligencję firmy Tractable do natychmiastowej oceny uszkodzeń samochodów i szacowania kosztów naprawy. Dzięki temu ubezpieczeni klienci odszkodowanie będą mogli otrzymać niemal natychmiast – decyzje dotyczące roszczeń będzie można podjąć w ciągu kilku minut, nawet podczas pierwszego kontaktu z klientem.

 

Insurtech Beesafe, wykorzysta na polskim rynku sztuczną inteligencję do tworzenia wycen szkód pojazdów i natychmiastowego przygotowania oferty wypłaty odszkodowania. W tym celu zastosuje rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji opracowane przez firmę Tractable. Szczegółowa ocena uszkodzeń pojazdu dokonywana jest w oparciu o zdjęcia przesyłane za pośrednictwem aplikacji internetowej. Aplikacja z pomocą sztucznej inteligencji, w ciągu kilku sekund sporządza ocenę szkód, często bez potrzeby dalszej weryfikacji. 

 

– Dzięki sztucznej inteligencji Tractable możemy zapewnić klientom dokładną i skuteczną metodę dokonywania zdalnej oceny szkód, co pozwoli nam złożyć ofertę odszkodowania niemal natychmiast. Rozwiązujemy problemy naszych klientów i udzielamy im pomocy po wypadkach niemalże błyskawicznie – powiedział Rafał Mosionek, CEO Beesafe, członek zarządu Compensa.

 

Beesafe przewiduje, że za pomocą tej technologii możliwe będzie rozstrzygnięcie większości spraw, co umożliwi znacznie szybsze niż dotychczas rozwiązywanie problemów klientów.

 

– Korzystanie ze sztucznej inteligencji w celu oferowania natychmiastowych ofert odszkodowań pozwoli Beesafe rozstrzygnąć większość roszczeń z tytułu szkód motoryzacyjnych w ciągu zaledwie kilku minut od ich zgłoszenia. Wprowadzamy najnowocześniejszą technologię tam, gdzie ma to największe znaczenie, tworząc dla kierowców nowy standard obsługi klienta – powiedział Aleksander Surowiak, Dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią w Tractable.

 

Do komputerowego rozpoznawania obrazu sztuczna inteligencja Tractable wykorzystuje technikę głębokiego uczenia (deep learning) i inne techniki uczenia maszynowego (machine learning). Szkolenie sztucznej inteligencji przebiega w oparciu o wiele milionów zdjęć uszkodzeń samochodów. Analizując wiele przykładów algorytmy uczą się dokonywać właściwej oceny, co pozwala ubezpieczycielom na całym świecie właściwie oszacować uszkodzenia pojazdu, może być również wykorzystywana do określania najwłaściwszych metod naprawy oraz kierować procesem zarządzania roszczeniami – wszystko to znacznie przyspiesza rozpatrzenie i rozstrzygnięcie każdego roszczenia. 

 

Beesafe to technologiczny startup (insuretech) VIG i Compensa TU SA w Polsce – zajmuje się w pełni cyfrowym dostarczaniem produktów OC/AC. Kluczowa wartość dostarczana klientom jest prosta: wystarczą dwie proste informacje (data urodzenia i numer rejestracyjny samochodu), aby otrzymać ofertę OC/AC. Cały proces wyliczenia składki trwa kilka sekund, w przeciwieństwie do innych rozwiązań rynkowych wymagających czasu i podania poufnych danych. Beesafe zrealizował swój MVP po niespełna ośmiu miesiącach intensywnych przygotowań. Pierwszy rok dla Beesafe bardzo udany – marka zdobyła 100 tys. klientów po pierwszych 12 miesiącach działalności.

 

Tractable opracowuje systemy sztucznej inteligencji wykorzystywane do usprawniania usuwania skutków wypadków i katastrof. Wykorzystuje wiodące w branży rozwiązania sztucznej inteligencji do obsługi napraw i zakupu pojazdów o wartości ponad 2 mld USD. Sztuczna inteligencja firmy Tractable cieszy się zaufaniem ponad 25 spośród 100 największych ubezpieczycieli na świecie, zapewniając im szybkie, dokładne i wydajne narzędzie do świadczenia skutecznej pomocy ubezpieczonym klientom prywatnym i korporacyjnym w zakresie napraw, ochrony i transakcji dotyczących pojazdów i nieruchomości.

 

Źródło: tractable.ai 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia Docenisz, gdy wycenisz – czy Polacy są niedoubezpieczeni? Biuro prasowe
2022-06-21 | 09:00

Docenisz, gdy wycenisz – czy Polacy są niedoubezpieczeni?

Ceny na rynku mieszkaniowym rosną z miesiąca na miesiąc, dotyczy to zarówno wartości nieruchomości, jak i prac remontowo-budowlanych. W ciągu zaledwie 3 lat mediana ceny metra
Ubezpieczenia Wypadki, urazy, kleszcze – po co ubezpieczenie dla dzieci na wakacje?
2022-06-15 | 11:00

Wypadki, urazy, kleszcze – po co ubezpieczenie dla dzieci na wakacje?

Wg danych Komendy Głównej Policji w 2021 roku o 15 proc. wzrosła liczba wypadków drogowych z udziałem dzieci do 14 roku życia. Najwięcej z nich miało miejsce od czerwca do
Ubezpieczenia Krzysztof Mleczak kończy karierę na rynku ubezpieczeń
2022-06-14 | 12:00

Krzysztof Mleczak kończy karierę na rynku ubezpieczeń

Krzysztof Mleczak zamyka okres 40-letniej kariery zawodowej na rynku ubezpieczeniowym, żegnając się z GRUPĄ EXITO. Stanowisko Prezesa Zarządów przekazuje Marcinowi Wróblewskiemu

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

U młodych pacjentek rak piersi występuje rzadko, ale jest bardziej agresywny. Dla wielu z nich taka diagnoza brzmi jak wyrok

Liczba zachorowań na raka piersi w Polsce sukcesywnie wzrasta. Co roku taką diagnozę słyszy ok. 20 tys. kobiet. Pacjentki przed 30. rokiem życia stanowią niewielki odsetek chorych, ale w ich przypadku często nowotwór jest bardziej agresywny. To m.in. dlatego dla młodych kobiet, które są aktywne zawodowo, mają rodziny i dzieci bądź planują je mieć w przyszłości, taka diagnoza często brzmi jak wyrok. – Niektóre kobiety mają poczucie, że jak rozpoczną leczenie, to skończy im się życie, że nie będą mogły już realizować najprostszych ról społecznych. To nie jest prawdą – podkreśla psychoonkolog, dr Mariola Kosowicz. Lekarze wskazują, że metody leczenia raka piersi są już dziś na tyle zaawansowane, że ten nowotwór, o ile zostanie wcześnie wykryty, może być niemal w 100 proc. uleczalny.

Handel

Coraz większa niepewność w gospodarce zbiera żniwo. Liczba upadłości firm rośnie

– Czynników ryzyka w biznesie jest dziś tak wiele, że dla przedsiębiorców, zwłaszcza małych i średnich, sytuacja stała się nieprzewidywalna jak nigdy dotąd – mówi Tomasz Starus, prezes zarządu Allianz Trade w Polsce. Widać to w statystykach dotyczących niewypłacalności firm. W maju było ich o 17 proc. więcej niż rok temu i aż o 150 proc. więcej niż na początku pandemii. W całym roku może być ich o 12 proc. więcej w ujęciu rocznym, podobnie jak w krajach Europy Zachodniej, które są głównym partnerem gospodarczym dla polskich firm. Dlatego rodzime firmy muszą dziś działać zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania wobec kontrahentów, dokładniej analizować partnerów biznesowych oraz korzystać z narzędzi pozwalających zabezpieczyć się przed wzrostem ryzyka w biznesie.

Konsument

Członkostwo w Unii Europejskiej znacząco poprawiło polski system prawny. Zwiększyła się m.in. ochrona i bezpieczeństwo konsumentów

Wspólnota prawa w ramach UE ma przełożenie na życie zwykłych konsumentów. Od 2004 roku znacznie zwiększyła się bowiem ich ochrona wobec usługodawców i producentów. Unijne wymogi poprawiają także bezpieczeństwo żywności, samochodów i wielu innych towarów użytkowanych na co dzień przez Europejczyków i Polaków – wynika z raportu „Osiemnaście lat Polski w Unii Europejskiej” przygotowanego przez In.Europa. Jak podkreślają jego autorzy, to także unijnej legislacji zawdzięczamy większe bezpieczeństwo energetyczne w czasie kryzysu w relacjach z Rosją.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.