Komunikaty PR

Bezpieczeństwo na piątkę z plusem. Eksperci CUK Ubezpieczenia doradzają.

2020-09-18  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Izabela Hoppe
LoveBrands Relations

Ul. Generała Józefa Zajączka 11 lok. C5
01-510 Warszawa
izabela.hoppe|lbrelations.pl| |izabela.hoppe|lbrelations.pl
533 309 115
www.lbrelations.pl
Do pobrania inf. pras ( 0.03 MB )

Według danych Systemu Informacji Oświatowej w roku szkolnym 17/18 w szkołach doszło do ponad 54 tys. wypadków. Większość z nich miała miejsce w czasie lekcji wychowania fizycznego, jednak za główną przyczynę wypadków podaje się nieuwagę dzieci. Statystyki wskazują, że najczęściej dochodzi do urazów rąk i nóg np. zwichnięć czy złamań.

Skorzystanie z oferty ubezpieczenia przedstawionej przez szkołę może wydawać się wygodnym rozwiązaniem, jednak wcale nie musi być najlepszym. Z pewnością nie jest rozwiązaniem obowiązkowym. Rodzic ma prawo do przeglądu rynku i wyboru oferty we własnym zakresie, zwłaszcza że na polskim rynku ubezpieczeniowym funkcjonują 33 towarzystwa ubezpieczeniowe, w tym 9 towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Przed podpisaniem polisy i opłaceniem składki, nawet niewielkiej, warto zapoznać się z zakresem ochrony, żeby uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia, gdy przyjdzie do skorzystania z polisy.

„Przy tak szerokim wyborze najlepiej skorzystać z usług multiagencji, w której klient może porównać oferty towarzystw, porozmawiać z doradcą i uzyskać odpowiedzi na pytania co do zakresu ochrony. Doradca ubezpieczeniowy analizuje każdy przypadek indywidualnie i wybiera ofertę, która najlepiej odpowiada potrzebom klienta – od zakresu ubezpieczenia po dostosowanie sum ubezpieczenia.” – mówi Adam Wielewicki, Dyrektor Rozwoju Biznesu w CUK Ubezpieczenia

 

Szybka diagnostyka i skuteczne leczenie

Chociaż odpowiedzialność za dzieci w szkole ponoszą nauczyciele i inne osoby sprawujące opiekę, to rodzice powinni zabezpieczyć swoje pociechy na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Odpowiednio skonstruowane ubezpieczenie NNW - Następstw Nieszczęśliwych Wypadków stanowi taką właśnie ochronę. Dzięki wykupionej polisie proces diagnostyki i późniejszego leczenia przebiega sprawnie i nie jest takim obciążeniem finansowym, jakim by był w przypadku braku ubezpieczenia.

„Koszty diagnostyki i leczenie w przypadku najbardziej powszechnych kontuzji tj. zwichnięć czy złamań zaczynają się od kilkuset złotych a kończyć mogą nawet na kilku tysiącach. Sama wizyta u lekarza ortopedy to koszt ok. 180 zł, a takich wizyt może być kilka. Dodajmy do tego koszty badań obrazowych jak USG (od 200 zł), RTG (od 100 zł) czy rezonans magnetyczny (od 600 zł). Warto zauważyć, że są to podstawowe koszty, które nie uwzględniają np. założenia/zdjęcia gipsu, podania i zakupu leków czy zakupu sprzętu medycznego. Jeśli dziecko wymaga operacji to koszty znacząco wzrosną.” – mówi Adam Wielewicki, Dyrektor Rozwoju Biznesu w CUK Ubezpieczenia

„Dobrze skonstruowane ubezpieczenie NNW działa nie tylko na terenie szkoły, ale również poza nią. Wybierając ofertę ubezpieczenia rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na ten element. Najlepiej, aby zakres terytorialny obejmował cały świat, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, również w przypadku uprawiania sportów. Wybierając taki zakres rodzic wybiera kompleksową ochronę i nie musi się martwić o dodatkowe ubezpieczenie na wakacje czy w czasie treningu np. piłki nożnej.” – mówi Adam Wielewicki, Dyrektor Rozwoju Biznesu w CUK Ubezpieczenia

 

 

Nieszczęśliwy wypadek: i co dalej?

Zdarza się, że dziecko, które uległo wypadkowi wymaga hospitalizacji lub doznaje trwałego uszczerbku na zdrowiu. W tych sytuacjach również skorzystać z pomocy, którą zapewnia polisa. W przypadku hospitalizacji rodzice mogą liczyć na wypłatę dziennego zasiłku szpitalnego, a z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu – na wypłatę środków za każdy % uszczerbku. W zależności od towarzystwa ochronę można rozszerzyć o opcje dodatkowe jak np.: zwrot kosztów dostosowania mieszkania lub pojazdu do potrzeb dziecka po wypadku, pokrycie kosztów leczenia stomatologicznego czy operacji w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

„Oczywiście zakres ubezpieczenia oraz wysokość świadczeń będą różnić się w poszczególnych towarzystwach. Przy wyborze ubezpieczenia warto zwrócić uwagę, od którego dnia pobytu w szpitalu przysługuje zasiłek oraz, co szczególnie ważne w obecnej sytuacji, czy obejmuje również pobyt związany z zachorowaniem na COVID-19. Ważna też jest suma ubezpieczenia, która jest górną granicą odpowiedzialności towarzystwa. Tutaj zasada jest prosta – im wyższa suma ubezpieczenia, tym lepiej.” – mówi Adam Wielewicki Dyrektor Rozwoju Biznesu w CUK Ubezpieczenia

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia Boom na ubezpieczenia turystyczne – wpływ COVID-19 Biuro prasowe
2020-10-20 | 13:30

Boom na ubezpieczenia turystyczne – wpływ COVID-19

Pandemia COVID-19 wzbudziła duże zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi. Klienci po zniesieniu pierwszych restrykcji w ruchu lotniczym chętniej decydowali się na ubezpieczenia
Ubezpieczenia Mądry Polak przed szkodą.
2020-10-19 | 14:25

Mądry Polak przed szkodą.

Aż 26 534 wypadki samochodowe z winy kierowców zarejestrowała policja w 2019 roku. Co trzeci spowodowany był nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu. Równie niepokojąco
Ubezpieczenia Zarządzanie zespołem sprzedażowym w branży ubezpieczeń
2020-10-13 | 10:00

Zarządzanie zespołem sprzedażowym w branży ubezpieczeń

Zarządzanie zespołem sprzedażowym w branży ubezpieczeń Każdy agent ubezpieczeniowy prowadzący własną placówkę musi zmierzyć się z trudną sztuką zarządzania zespołem.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Bankowość

Polacy nie mają zaufania do rynku kapitałowego. Szansą na jego zbudowanie może być wzmocnienie nadzoru

Według szacunków Polskiego Funduszu Rozwoju utracone korzyści Polaków wynikające z niechęci do aktywnego inwestowania na rynku kapitałowym to około 10 mld zł rocznie. W efekcie oszczędności są zamrażane w gotówce lub na lokatach bankowych, zamiast „pracować” na większe zyski. – Potrzebne jest wzmocnienie nadzoru nad instytucjami finansowymi, aby odbudować zaufanie Polaków do rynku kapitałowego – mówi dr Konrad Hennig, współautor raportu „Save & Invest: Prawo chroniące pieniądze Polaków”.

Farmacja

Dzieci z cukrzycą w trudnej sytuacji z powodu pandemii. Pomóc im mogą systemy ciągłego monitorowania cukru

W Polsce jest około 20 tys. dzieci z cukrzycą typu I, która może prowadzić do ciężkich powikłań. – Sytuacja zrobiła się trudna, kiedy zaczął obowiązywać lockdown. Dzieci zostały w domu, a część rodziców nadal chodziła do pracy. Kłopot polega na tym, że dziecko chorujące na cukrzycę nie jest w stanie samo sobie z tą chorobą poradzić – wskazuje prezes Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą, Dagmara Staniszewska. W tej chwili problemem jest też brak pielęgniarek w szkołach, przez co młodzi pacjenci diabetologiczni zostali bez profesjonalnej opieki. W kryzysowych warunkach alternatywą dla rodziców są systemy ciągłego monitorowania cukru, które pozwalają na bieżąco kontrolować stan zdrowia dziecka.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Bankowość

60 proc. studentów uważa naukę zdalną za mniej efektywną. Ich zaangażowanie może poprawić grywalizacja

W związku z rekordowym przyrostem zakażeń SARS-CoV-2 rząd rozważa wprowadzenie nauki zdalnej we wszystkich szkołach ponadpodstawowych, jak i młodszych klasach podstawówek. Już od początku października w tryb zdalnej nauki przeszła zdecydowana większość uczelni wyższych. Z badania zrealizowanego na zlecenie BIK wynika, że zdania studentów dotyczące tej formy kształcenia są podzielone, a ponad 60 proc. ocenia ją jako mniej motywującą i mniej efektywną od stacjonarnego modelu nauczania. Brak zajęć praktycznych i warsztatowych wymaga wprowadzenia do zdalnego nauczania nowych narzędzi, które to zrekompensują i zwiększą zaangażowanie. Przykładem jest grywalizacja, często wykorzystywana w korporacjach jako narzędzie motywacyjne jeszcze przed pandemią COVID-19.

 

Media i PR

Pandemia zmieniła rynek usług PR. W odpowiedzi na wyzwania branży powołano nowe stowarzyszenie oraz centrum badawcze

Przez pandemię COVID-19 wiele agencji PR odnotowało spadek przychodów i liczby klientów, co zmusiło je do obniżek wynagrodzeń albo redukcji zatrudnienia. Z drugiej strony firmy przekonały się, jak ważny jest PR i komunikacja w czasie kryzysu. Nowo powołana przez 20 agencji PR organizacja ma szeroko reprezentować interesy branży. Jedną z jej pierwszych inicjatyw jest utworzenie pierwszego w Polsce think-tanku, który dostarczy informacji o trendach, prognozach i wiedzy badawczo-analitycznej dotyczącej rynku usług PR.