E-learning w ubezpieczeniach
E-learning, zgodnie z ustawą o dystrybucji ubezpieczeń, jest formą, w której mogą być prowadzone szkolenia zawodowe. To praktyka, którą stosują ubezpieczyciele na całym świecie, ponieważ przygotowane i udostępnione on-line szkolenie pozwala na doskonalenie kwalifikacji zawodowych pośredników ubezpieczeniowych. E-learning umożliwia wypełnienie ustawowego obowiązku szkoleniowego w ramach wymogów KNF.
E-learning Colonnade pozwala na doskonalenie kwalifikacji zawodowych poprzez dostęp, już na starcie, do kilkunastu szkoleń z zakresu ubezpieczeń korporacyjnych i ubezpieczeń dla klienta indywidualnego. Podczas procesu projektowania i tworzenia nowego narzędzia skupiliśmy naszą uwagę na potrzebach dystrybutorów ubezpieczeń: możliwości doskonalenia kwalifikacji zawodowych oraz dostępności materiałów i wygodzie użytkownika. Po każdym ze szkoleń istnieje możliwość wykonania testu, a następnie zdobycia certyfikatu. Co za tym idzie, zgodnie z ustawą o dystrybucji ubezpieczeń nauka on-line umożliwia wypełnienie ustawowego obowiązku szkoleniowego w ramach wymogów KNF – mówi Marek Gurbała, Dyrektor Działu Sprzedaży Korporacyjnej w Colonnade.
Co daje korzystanie z e-learningu?
Możliwość wyboru interesujących użytkownika tematów (np. ubezpieczenia majątkowe, OC, finansowe, odpowiedzialności zawodowej, ryzyk cybernetycznych, ochrony skarbowej i podatkowej czy ubezpieczenia B2B2C – osobowe i affinity) i utrwalenie wiedzy z danego zakresu. Sprawdzenie czasu poświęconego na szkolenia względem wymaganego limitu i śledzenie swoich postępów. Generowanie certyfikatów honorowanych przez KNF.
Celem szkoleń Colonnade jest przybliżenie oferty produktowej i strategii firmy, a także dzielenie się wiedzą ekspercką z różnych obszarów. Dostępne na platformie szkolenia przygotowane zostały przez underwriterów i menedżerów Colonnade oraz przez przedstawicieli współpracujących z ubezpieczycielem kancelarii prawnych i likwidatorów szkód.
Aby korzystać z serwisu należy założyć indywidualne konto. Po zalogowaniu użytkownik ma dostęp do kilkunastu szkoleń z zakresu ubezpieczeń korporacyjnych i dla klienta indywidualnego. Colonnade zapowiada, że do końca roku serwis zostanie wzbogacony o kolejne 10 szkoleń.

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

PGE mocno inwestuje w odnawialne źródła energii. Prowadzi też analizy dotyczące Bełchatowa jako lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej
Rekordowe w historii zyski Grupy PGE pozwolą na dalszą transformację energetyczną i kolejne inwestycje. Spółka planuje budowę bateryjnych magazynów energii, będzie też intensywnie rozwijać inwestycje w odnawialne źródła energii, szczególnie offshore, a także sieci dystrybucyjne. Analizuje też możliwość budowy elektrowni jądrowej w Bełchatowie. – Nasze plany to dalsza transformacja grupy zmierzająca w stronę tego, czego oczekuje od nas rynek – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Handel
Niepewność powodowana amerykańskimi cłami wstrzymuje inwestycje. Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów

Chaotyczna polityka celna administracji Donalda Trumpa, polegająca na zapowiadaniu, wprowadzaniu, a potem zawieszaniu ceł na różne sektory działalności i kraje, utrudnia planowanie działalności gospodarczej i inwestowanie w warunkach rosnącej niepewności. W tej sytuacji wiele firm wstrzymuje się z inwestycjami bądź gromadzi zapasy surowców i półproduktów na kolejne tygodnie działalności. Amerykańskie cła powodują wprowadzenie taryf odwetowych ze strony dotkniętych nowymi przepisami krajów. W efekcie globalny handel wyhamuje, a wraz z nimi spowolni rozwój gospodarczy.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.