Firma zajmująca się obrotem wierzytelnościami rozpoczęła emisję akcji
W Polsce co roku dochodzi do około miliona kolizji komunikacyjnych. To jednocześnie prawie milion właścicieli aut, którzy w ciągu trzech lat od zdarzenia mogą ubiegać się o odszkodowanie, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe w większości spraw zaniżają kosztorysy napraw. Firma ERE Inwestycje S.A., która zajmuje się windykacją tych najbogatszych dłużników na świecie, właśnie rozpoczęła emisję akcji przy udziale platformy equity crowdfundingowej Beesfund.
Kilka słów o ERE Inwestycje
ERE Inwestycje S.A. to nowa spółka, która zastąpiła powstałą w 2017 spółkę ERE Europa spółka z o.o. Firma zajmuje się kompleksową pomocą w uzyskiwaniu dodatkowej kwoty dla poszkodowanego, w sytuacji gdy doszło do zaniżonego odszkodowania z tytułu polisy OC sprawcy wypadku lub z tytułu Auto Casco oraz prowadzeniem postępowań, celem uzyskania jak najwyższych odszkodowań już na swój rachunek.
Po podpisaniu z nami umowy, klient w krótkim czasie otrzymuje wynegocjowaną sumę przelewem na wskazany numer konta i nie stanowi już strony w sporze z ubezpieczycielem. Bierzemy na siebie cały ciężar dochodzenia wierzytelności oraz zwindykowania towarzystwa ubezpieczeniowego - mówi Łukasz Kowalczyk, prezes ERE Inwestycje S.A.
Model działania ERE Inwestycje S.A. to doskonały przykład relacji win-win między biznesem (emitent), społeczeństwem (poszkodowani kierowcy) a inwestorami, którzy chcą w jak najbezpieczniejszy sposób ulokować swój kapitał. Każda ze stron, prócz policzalnego zysku, otrzymuje również pozafinansowe gratyfikacje oraz świadomość, że włącza się w ważny proces transformacji rynku ubezpieczeń.
Cele zbiórki
Pozyskane środki ERE Inwestycje S.A. chce przeznaczyć na zakup nowych wierzytelności z rynku, pokrycie kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa, a także na pokrycie opłat postępowań sądowych. W przypadku nie zebrania pełnej kwoty, emitent będzie kontynuował swoją działalność w oparciu o środki uzyskane z emisji. Nieuzyskanie całej kwoty nie będzie mieć dużego wpływu na samo funkcjonowanie spółki, jednak może wpłynąć na czas osiągnięcia przez nią lepszych wyników. Im większy kapitał do zainwestowania, tym większa stopa zwrotu z inwestycji w krótszym czasie.
ERE Inwestycje S.A. to spółka tworzona przez profesjonalistów - dzięki odpowiednim procedurom i wysokim standardom pracy, firma może pochwalić się historyczną 98% skutecznością egzekucji należności. Co więcej, rozpoznawalność rynkowa spółki i profesjonalnie prowadzona windykacja, przekłada się na szybkie uzyskiwanie wypłat od ubezpieczycieli, co z kolei zapewnia wysoką rotację środków finansowych. Środki te, wciąż reinwestowane w kolejne wierzytelności, przekładają się na stały przyrost kapitału obrotowego. Dodajmy do tego fakt, że Polska jest jednym z najbardziej zmotoryzowanych krajów w Europie, a w ciągu ostatnich 30 lat liczba samochodów na 1 tys. mieszkańców wzrosła ponad 4-krotnie. Oczywisty jest więc wniosek, że popyt na usługi oferowane przez emitenta w przyszłości powinien wzrastać, co jest bardzo optymistyczną prognozą dla inwestorów.
Jak pokazuje doświadczenie wiosennego lockdownu, nawet pandemia nie jest w stanie zagrozić systematycznemu wzrostowi wyników spółki.
Taka sytuacja jak okresowe “wyłączenie pracy” sądów, nie spowodował uszczerbku na rocznych obrotach firmy, ponieważ z uwagi na obowiązujące odsetki ustawowe, wierzytelności zyskują na wartości wraz z czasem ich procesowania.
Proces sprzedaży wierzytelności realizowany jest zawsze zdalnie bez konieczności bezpośredniego, osobistego kontaktu.
Poszkodowani zaś, w obliczu niewiadomej sytuacji na rynku pracy, chętnie pozbywają się kłopotu sprzedając wierzytelność, dzięki czemu natychmiast otrzymują dodatkowe środki.
Dewiza firmy brzmi w końcu: “Kupimy Twój kłopot!”

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.