Nowa, energetyczna i przyjazna strona internetowa Wiener
Responsywna, łatwa w nawigacji, przygotowana z wyjątkową troską o wygodę użytkownika – Wiener zaprezentował nową stronę internetową, która dostępna jest pod adresem wiener.pl. Ważną zmianą jest uproszczenie języka, dzięki której wszystkie aspekty pakietów ubezpieczeniowych są przedstawione jasno i przejrzyście.
Miesiące analiz, planów i projektów – wszystko po to, żeby stworzyć serwis, który najlepiej odpowiada na potrzeby klientów, agentów i osób szukających informacji na temat ubezpieczeń. Stronę odwiedzają tysiące użytkowników, którzy spodziewają się rozmaitych funkcjonalności, dlatego tak istotne było przygotowanie projektu intuicyjnego i prostego w nawigacji, a także wprowadzenie nowoczesnych mobilnych rozwiązań.
Perspektywa użytkownika jest kluczowa
Łatwa obsługa i proces zgłaszania szkód online to kluczowe cele, który przyświecały jej twórcom. Wiener postawił też na bardzo wyraźniejszą ekspozycję produktów, w tym rozwiązań directowych. Bezpośrednio na nowej stronie internetowej można zakupić m.in. ubezpieczenie turystyczne, szkolne czy instalacji fotowoltaicznych.
– Miesiące ciężkiej pracy przełożyły się na fantastyczny efekt. Na taką odsłonę energetycznego serwisu www czekaliśmy wiele miesięcy – komentuje Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes Wiener. – Nowa strona powstała dzięki wszystkim zaangażowanym zespołom, które pracowały nad przygotowaniem treści oraz zgłaszały uwagi i poprawki do serwisu. Bardzo się cieszę, że nasi klienci mogą już korzystać z nowej i bardziej przejrzystej strony.
Prosta obsługa ubezpieczenia
Wiener wprowadził również intuicyjne narzędzie, dzięki któremu w kilka minut możemy zgłosić szkodę albo dosłać dodatkowe dokumenty. Wystarczy wybrać odpowiedni formularz i uzupełnić dane - nie powinno to zająć mniej, niż… zwykle zajmuje wypicie kawy!
Szeroka gama opisanych na stronie pakietów ubezpieczeniowych ułatwia intuicyjny wybór zakresu. Co więcej, wiele kwestii formalnych związanych z obsługą ubezpieczenia czy zgłoszeniem szkody możemy załatwić online, co stanowi znaczne ułatwienie i oszczędność czasu.
– Kluczowy był również dla nas sposób prezentacji produktu czyli intuicyjny podział na główne kategorie, a także graficzna ilustracja wszystkich możliwych opcji dodatkowych – dodaje Agnieszka Książek, dyrektor Biura Marketingu i PR Wiener. – Istotną zmianą jest również redakcja językowa opisów produktów zgodnie z ideą upraszczania języka.
Prosty język przełamuje bariery w komunikacji
Coraz więcej firm i instytucji upraszcza komunikację po to, żeby ułatwić współpracę z klientami oraz budować lepsze wzajemne relacje. Wiener wpisuje się w trend, tworząc m.in. nową stronę internetową w linii z tą myślą oraz prowadząc szeroko zakrojone działania, które mają na celu uproszenie języka dokumentów i informacji kierowanych do klienta.
Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.