Komunikaty PR

Od września ubezpieczenia upraw z dopłatą z budżetu państwa dostępne na poczcie

2022-08-29  |  23:26
  • 1 września br. AGRO TUW jako pierwsze towarzystwo rozpoczyna jesienny sezon sprzedaży obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń upraw rolnych, dotowanych z budżetu państwa.
  • Polisy uprawowe będzie można kupić w placówkach pocztowych oraz wielu multiagencjach ubezpieczeniowych.
  • W tym sezonie AGRO TUW uruchomi także wyłączną sieć sprzedaży ubezpieczeń, w tym ubezpieczeń upraw rolnych za pośrednictwem agenta Green Lab.
  • Do końca września część składki płaconej przez rolnika będzie można sfinansować z dopłat bezpośrednich poprzez cesję.
  • Nowością w jesiennej ofercie AGRO TUW jest możliwość ubezpieczenia owoców drzew i krzewów od przymrozków wiosennych.

 

 

W tym roku jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rusza wcześniej niż do tej pory – już pierwszego września. W związku ze zwiększeniem dopłat budżetowych do ubezpieczenia upraw, większa jest dostępność polis uprawowych w AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. W tym roku będzie je można kupić w placówkach pocztowych w całym kraju oraz w wielu multiagencjach ubezpieczeniowych: m.in. CUK Ubezpieczenia, DCU, Tanio i Wygodnie, Polisa Expert, Ubezpieczenia od A do Z, Superpolisa czy Unilink.

 

- Od lat systematycznie rozszerzamy sieć sprzedaży polis uprawowych, tak aby stały się one jak najbardziej dostępne dla rolników. Można powiedzieć, że ubezpieczenia upraw z AGRO TUW obecnie są na wyciągnięcie ręki, bo do listy punktów, gdzie do tej pory można było podpisać umowę, doszły nowe multiagencje, a także pośrednicy naszego agenta wyłącznego tj. Green Lab. Dzięki współpracy z Grupą Poczty Polskiej sieć sprzedaży AGRO TUW pokrywa cały kraj. Zwiększyła się także dostępność finansowa ubezpieczeń upraw – oprócz praktycznie nieograniczonej limitami dotacji z budżetu państwa, pozostałą część składki rolnik może sfinansować z dopłat bezpośrednich poprzez cesję. Możliwość złożenia wniosku o cesję jest dostępna do końca września br. – mówi Daniel Zahorenko, Wiceprezes Zarządu AGRO TUW.

 

Rolnicy mogą jesienią ubezpieczyć uprawy zbóż ozimych i ich mieszanek (ziarno); rzepak i rzepik, wykę ozimą, groch ozimy (nasiona); warzywa ozime (podziemne części roślin); drzewa i krzewy owocowe, nasadzenia truskawek (nasadzenia). W tym roku oferta została rozszerzona także o Pakiet Przymrozki chroniący owoce drzew i krzewów owocowych od przymrozków.

 

Ubezpieczenia są dostępne w kilku pakietach:

  • Pakiet zima podstawowy – obejmujący ujemne skutki przezimowania, wiosenne przymrozki oraz grad;
  • Pakiet zima - obok powyższych ryzyk uwzględnione są także deszcz nawalny, lawiny, obsunięcia się ziemi, huragan i pioruny;
  • Pakiet zima klimat - zawierający powyższe ryzyka i chroniący także przed skutkami suszy;
  • Pakiet Przymrozki - dedykowany dla owoców drzew i krzewów.

 

Obowiązkowe ubezpieczenia upraw z dofinansowaniem z budżetu państwa (do 65%) skutecznie zabezpieczają rolników przed stratami związanymi ze zjawiskami pogodowymi. Z zawarciem polisy zabezpieczającej uprawy nie warto czekać do ostatniej chwili. Z roku na rok zainteresowanie rolników ubezpieczeniami rolnymi rośnie. Wpływ na to mają doświadczenia ostatnich lat, które obfitowały w katastrofalne dla upraw zjawiska pogodowe.

 

Działalność rolniczą dodatkowo zabezpieczają ubezpieczenia dobrowolne (składka jest w całości opłacana przez Ubezpieczającego), które gwarantują ochronę w przypadku wszystkich ryzyk pogodowych, pożaru oraz transportu plonu.

 

***

AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (AGRO TUW) to polska firma ubezpieczeniowa. Właścicielem Towarzystwa jest Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników (FSUSR). Ubezpieczyciel posiada kompleksową ofertę skierowaną zarówno do klienta indywidualnego jak i biznesowego. W sprzedaży dostępne są ubezpieczenia: komunikacyjne, domów i mieszkań, rolne, turystyczne oraz ubezpieczenia korporacyjne.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia 88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia Biuro prasowe
2024-12-05 | 13:00

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Polscy rolnicy coraz bardziej świadomie podchodzą do ochrony swoich gospodarstw. Już 88% z nich, poza obowiązkowymi polisami, sięga po dodatkowe produkty ubezpieczeniowe – wynika z
Ubezpieczenia Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
2024-11-22 | 08:20

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Posiadanie ubezpieczenia od ryzyka utraty bądź kradzieży danych osobowych deklaruje od 13 do 28 proc. firm z sektora MŚP, w zależności od ich wielkości. Ale choć cyberpolisy są coraz
Ubezpieczenia Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
2024-11-20 | 11:00

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie

Porty jako infrastruktura krytyczna Porty są dziś kluczową infrastrukturą dla gospodarek Europy, obsługując znaczną część międzynarodowego handlu. Około 75% europejskiego importu i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.