Pracownicy Wienera z odznaczeniami „Za zasługi dla ubezpieczeń” od PIU
Polska Izba Ubezpieczeń wręczyła odznaki "Za zasługi dla ubezpieczeń” za 2022 rok. Otrzymały je osoby, które w szczególny sposób przysłużyły się rozwojowi tego sektora. W gronie wyróżnionych znalazło się dwóch pracowników firmy Wiener: Andrzej Piorunowski, kierownik ds. Przeciwdziałania Nadużyciom oraz Mariusz Maliszewski, dyrektora Regionalnego Centrum Ubezpieczeń Korporacyjnych w Białymstoku.
PIU od lat nagradza osoby i instytucje za ich pracę na rzecz ubezpieczeń oraz znaczący wkład w rozwój polskiego rynku ubezpieczeniowego. 19 stycznia 2023 roku odbyło się uroczyste wręczenie odznak „Za zasługi dla ubezpieczeń” wszystkim wyróżnionym. Nie zabrakło wśród nich dwóch pracowników firmy Wiener.
Pracownicy Wiener z odznakami PIU
Jedno z odznaczeń PIU przyznała Andrzejowi Piorunowskiemu, który jest kierownikiem ds. Przeciwdziałania Nadużyciom. Jego działalność zawodowa od kilkunastu lat jest związana z pracą na rzecz rynku ubezpieczeniowego, a od około dziesięciu lat koncentruje się na sferze związanej z przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości ubezpieczeniowej.
Drugi z wyróżnionych to Mariusz Maliszewski, dyrektora Regionalnego Centrum Ubezpieczeń Korporacyjnych w Białymstoku, związany z branżą ubezpieczeniową od początku swojej drogi zawodowej. Od kilkunastu lat angażuje się w dynamiczny rozwój rynku ubezpieczeń w regionie północno-wschodnim i ma wieloletnie doświadczenie w obszarze ubezpieczeń korporacyjnych.
– Jesteśmy dumni, że pracownicy Wiener znaleźli się w gronie odznaczonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń, a ich wysokie kompetencje oraz zaangażowanie w codzienną pracę na rzecz naszej branży zostały zauważone i docenione. Zarówno Andrzej Piorunowski, jak i Mariusz Maliszewski wnoszą ogromną wartość do naszej firmy dzięki swojej wysokiej etyce pracy oraz dbałości o najwyższe standardy w wypełnianiu codziennych obowiązków. Gratuluję wyróżnionym i życzę im dalszych sukcesów na zawodowej drodze – komentuje Adam Dwulecki, prezes Wiener.
PIU z nagrodą "Za zasługi dla ubezpieczeń” od 1996 r.
Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) to organizacja, która zrzesza wszystkich ubezpieczycieli, działających w Polsce. PIU działa od 1990 r, a pierwsze wyróżnienia "Za zasługi dla ubezpieczeń” wręczono w 1996 r. Odznakę można przyznać osobie pracującej na rzecz ubezpieczeń, w tym pracownikom naukowym zajmującym się problematyką ubezpieczeniową lub szerzeniem wiedzy o ubezpieczeniach, które wniosły znaczący wkład w rozwój ubezpieczeń w Polsce.
Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.