Pracownicy Wienera z odznaczeniami „Za zasługi dla ubezpieczeń” od PIU
Polska Izba Ubezpieczeń wręczyła odznaki "Za zasługi dla ubezpieczeń” za 2022 rok. Otrzymały je osoby, które w szczególny sposób przysłużyły się rozwojowi tego sektora. W gronie wyróżnionych znalazło się dwóch pracowników firmy Wiener: Andrzej Piorunowski, kierownik ds. Przeciwdziałania Nadużyciom oraz Mariusz Maliszewski, dyrektora Regionalnego Centrum Ubezpieczeń Korporacyjnych w Białymstoku.
PIU od lat nagradza osoby i instytucje za ich pracę na rzecz ubezpieczeń oraz znaczący wkład w rozwój polskiego rynku ubezpieczeniowego. 19 stycznia 2023 roku odbyło się uroczyste wręczenie odznak „Za zasługi dla ubezpieczeń” wszystkim wyróżnionym. Nie zabrakło wśród nich dwóch pracowników firmy Wiener.
Pracownicy Wiener z odznakami PIU
Jedno z odznaczeń PIU przyznała Andrzejowi Piorunowskiemu, który jest kierownikiem ds. Przeciwdziałania Nadużyciom. Jego działalność zawodowa od kilkunastu lat jest związana z pracą na rzecz rynku ubezpieczeniowego, a od około dziesięciu lat koncentruje się na sferze związanej z przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości ubezpieczeniowej.
Drugi z wyróżnionych to Mariusz Maliszewski, dyrektora Regionalnego Centrum Ubezpieczeń Korporacyjnych w Białymstoku, związany z branżą ubezpieczeniową od początku swojej drogi zawodowej. Od kilkunastu lat angażuje się w dynamiczny rozwój rynku ubezpieczeń w regionie północno-wschodnim i ma wieloletnie doświadczenie w obszarze ubezpieczeń korporacyjnych.
– Jesteśmy dumni, że pracownicy Wiener znaleźli się w gronie odznaczonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń, a ich wysokie kompetencje oraz zaangażowanie w codzienną pracę na rzecz naszej branży zostały zauważone i docenione. Zarówno Andrzej Piorunowski, jak i Mariusz Maliszewski wnoszą ogromną wartość do naszej firmy dzięki swojej wysokiej etyce pracy oraz dbałości o najwyższe standardy w wypełnianiu codziennych obowiązków. Gratuluję wyróżnionym i życzę im dalszych sukcesów na zawodowej drodze – komentuje Adam Dwulecki, prezes Wiener.
PIU z nagrodą "Za zasługi dla ubezpieczeń” od 1996 r.
Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) to organizacja, która zrzesza wszystkich ubezpieczycieli, działających w Polsce. PIU działa od 1990 r, a pierwsze wyróżnienia "Za zasługi dla ubezpieczeń” wręczono w 1996 r. Odznakę można przyznać osobie pracującej na rzecz ubezpieczeń, w tym pracownikom naukowym zajmującym się problematyką ubezpieczeniową lub szerzeniem wiedzy o ubezpieczeniach, które wniosły znaczący wkład w rozwój ubezpieczeń w Polsce.

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.