Komunikaty PR

Samochód czy autobus – czym Polacy dojeżdżają do pracy

2020-06-08  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Okrągły
Made in PR

Wejnerta 26/2
02-619 Warszawa
k.okragly|madeinpr.pl| |k.okragly|madeinpr.pl
603185005
www.madeinpr.pl

Według badania zleconego przez Wiener, praca zdalna i troska o bezpieczeństwo sprawiła, że 34% kierowców w najbliższej przyszłości będzie częściej korzystało z samochodu, a połowa badanych rzadziej niż dotychczas zamierza jeździć komunikacją miejską. Z kolei 80% kierowców nie ma zamiaru zrezygnować z posiadania samochodu nawet w przypadku pracy zdalnej. Te zmiany mają wpływ na wybór ubezpieczeń: niemal 3/4 kierowców nie planuje zmniejszać dotychczasowej ochrony, którą zapewnia polisa samochodowa.

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie sądził, że przyzwyczajenia właścicieli aut tak szybko i znacząco się zmienią. Jak pokazuje badanie, ponad 1/3 respondentów deklaruje, że będzie rzadziej korzystać ze wspólnych dojazdów do pracy czy carsharingu, co może wynikać z obawy o możliwość zarażenia się. W związku ze strachem o bezpieczeństwo, 50% badanych[i] posiadaczy samochodów o wiele częściej niż kiedyś korzysta z niego, jadąc po zakupy (przed pandemią tylko co 4.). Intensywniej korzystając z samochodu, warto zadbać o właściwie dopasowane ubezpieczenie na wypadek awarii, czy wypadku.

85% kierowców nie planuje zmniejszać swojego ubezpieczenia

Polacy pozostają zgodni w kwestii ubezpieczenia – 85% z nich, przedłużając umowę nie zamierza ograniczać zakresu swojego ubezpieczenia, a co 12. – myśli o rozszerzeniu ochrony. Wyjątkowa sytuacja sprawiła, że większość klientów, szukając nowych ofert ubezpieczeniowych, kieruje się ku rozwiązaniom niewymagającym spotkania z agentem w biurze. To naturalna odpowiedź na zmiany. W bardzo krótkim czasie przeobraziły się nie tylko nasze nawyki związane z korzystaniem z samochodu, ale również to jak się komunikujemy: telefony i aplikacje online są teraz głównym kanałem porozumiewania się.

„Ubezpieczenie komunikacyjne w Wiener oferuje możliwość zdalnego i bezpiecznego wyboru, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i stylu życia. Dzięki pomocy agenta ubezpieczenie można wykupić nawet poprzez e-mail . Także w przypadku szkody – wypadku czy awarii – całą procedurę można przeprowadzić zdalnie: poprzez uproszczoną ścieżkę wideooględzin i przesłanie dokumentacji fotograficznej. Jest to proste, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, bez konieczności wizyty przedstawiciela Wiener na miejscu. Ten sposób likwidacji szkód jest najpopularniejszy, bo aż 80% takich zgłoszeń dokonujemy zdalnie.” – dodaje Marek Dmytryk z Wiener.

Tylko 1/3 kierowców wie o ubezpieczeniu NNW i możliwości koordynacji leczenia

Nawet niewielka stłuczka na parkingu przy sklepie może oznaczać np. urazy kręgosłupa czy stłuczenia, a przez to generować dodatkowe koszty, których nie uwzględnialiśmy teraz w wyjątkowo ograniczonym budżecie.

Tymczasem, jak pokazuje badanie, tylko 32% kierowców wie o tym, że ubezpieczenie komunikacyjne może obejmować również np. następstwa nieszczęśliwych wypadków i koordynację procesu leczenia. „Poza OC i Assistance, które zna większość z nas, możemy zabezpieczyć umową ubezpieczenia kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym również naszych najbliższych, z którymi podróżujemy. Na wypadek sytuacji, w której konieczna będzie interwencja medyczna, zarówno kierowca i pasażerowie są objęci ubezpieczeniem kosztów leczenia po wypadku. Wiener organizuje i pokrywa koszty konsultacji lekarskich, procedur medycznych, zabiegów ambulatoryjnych oraz chirurgicznych, a także zapewnia opiekę pielęgniarską czy wsparcie w rehabilitacji.” – mówi Marek Dmytryk.

Assistance opon w cenie kawy

Ubezpieczenia komunikacyjne są wyjątkowo aktualnym tematem przy okazji nadchodzących wakacyjnych wyjazdów. „Dzięki modułowości dostępnych opcji, do  zakresu zawieranej umowy ubezpieczenia  można dodać również np. assistance opon czy naszego bagażu o wartości do 4 000 zł. Każde z tych  rozwiązań kosztuje kilka złotych rocznie – dla porównania: mniej więcej tyle co jedna kawa na stacji benzynowej. Za to zyskujemy profesjonalną pomoc drogową, dzięki której nie musimy nawet wychodzić z samochodu podczas zmiany koła. Oprócz tego, polisa zapewnia np. zwrot kosztów naprawy zniszczonych podczas stłuczki rowerów.” – mówi Marek Dmytryk, Wiener.

Ubezpieczenie także dla… psów

Ochrona ubezpieczenia komunikacyjnego obejmuje wszystkie czworonogi podróżujące z nami w samochodzie. „W razie potrzeby, zwierzęciu zapewnimy transport do lecznicy oraz pomoc weterynaryjną. W sytuacji, kiedy kierowca i pasażerowie przez zaistniały wypadek nie mogą dalej sprawować opieki na zwierzęciem, zostaną zorganizowane i pokryte koszty przewiezienia zwierzęcia do wyznaczonego opiekuna. A w przypadku przewozu do hotelu czy schroniska również dodatkowo zostaną pokryte koszty jego pobytu.” – wyjaśnia Marek Dmytryk z Wiener.

   
    Czy wiesz, że…

  • 34% badanych deklaruje, że w najbliższej przyszłości będzie częściej korzystać z samochodu
  • Co 2. zapytany rzadziej niż dotychczas zamierza jeździć komunikacją miejską
  • 50% badanych posiadaczy samochodów obecnie jeździ nim najczęściej po zakupy (przed pandemią tylko 22% badanych)
  • Konsumenci pozostają zgodni w kwestii ubezpieczenia. 85%, przedłużając umowę, zamierza utrzymać jego dotychczasowy zakres, a 8% badanych rozważa rozszerzenie ochrony.
     

 


[i] Sondaż przygotowany przez pracownię badawczą Spotlight Research na zlecenie firmy Wiener

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia Leadenhall: agenci zarobią na linkach sprzedażowych Biuro prasowe
2024-03-26 | 11:57

Leadenhall: agenci zarobią na linkach sprzedażowych

25 marca wszyscy agenci Leadenhall zyskali nowe narzędzie, które umożliwia ich klientom dokończenie zakupu ubezpieczenia online. Każda zawarta na odległość umowa zasila konto
Ubezpieczenia BRAK ZDJĘCIA
2024-03-25 | 09:22

MSP narzekają na płynność finansową. Czy przyda im się ubezpieczenie?

W 2023 roku aż 51% firm obawiało się utraty płynności finansowej, co stanowi najgorszy wynik od 2013 roku - podaje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Na utratę płynności najbardziej narażone są mikrofirmy (51,1%),
Ubezpieczenia BRAK ZDJĘCIA
2024-03-19 | 10:28

Ilu rannych w wypadku poczeka na leczenie w ramach NFZ?

Każdego roku dziesiątki tysięcy osób zostaje rannych w wypadkach na polskich drogach – w 2023 r. policja naliczyła ok. 24 tys. poszkodowanych. Dojście do zdrowia na ścieżce NFZ może trwać miesiącami, np. na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.