Komunikaty PR

System ochrony zdrowia dla wysokiej klasy pracowników zagranicznych w Polsce

2020-07-24  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Do pobrania pdf ( 0.2 MB )

Jak wynika z przeprowadzonych badań, Polska staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem dla ekspatów, czyli wysokiej klasy specjalistów, którzy opuszczają swój kraj, aby pracować zagranicą. W zeszłorocznym zestawieniu „Expat Explore Survey” przygotowywanym przez HSBC zajęliśmy 13. miejsce wśród krajów, w których warto żyć i pracować. Polska jest cenionym miejscem głównie ze względu na dogodną lokalizację – w centrum Europy oraz stosunkowo niskie koszty utrzymania, co dla ekspatów jest bardzo atrakcyjnym czynnikiem. Jednak w nowym kraju niezmiernie ważny jest też poziom opieki medycznej – na jakich warunkach mogą dbać o swoje zdrowie ekspaci w Polsce?

Pracownik zagraniczny, który przyjeżdża do Polski realizować np. kilkumiesięczny kontrakt ma przed sobą wiele wyzwań. Na początku barierą jest brak znajomości lokalnych realiów, języka, nowego otoczenia. Zmiana miejsca zamieszkania oznacza też konieczność dostosowania się do warunków życia panujących w danym kraju. Niezmiernie istotne jest także poznanie obowiązującego systemu opieki zdrowotnej. W jaki sposób cudzoziemiec może korzystać ze świadczeń medycznych, które będą gwarantować mu bezpieczną, szybką i kompleksową ochronę zdrowia?

Cudzoziemiec a publiczna opieka zdrowotna

W jaki sposób ekspaci mogą korzystać z publicznej opieki medycznej przebywając w naszym kraju? W Polsce jest to zależne od tego, czy mamy z danym państwem podpisane stosowne umowy. Obywatele Unii Europejskiej, którzy posiadają ubezpieczenie w swoich krajach, mają prawo korzystać z publicznej opieki zdrowotnej w Polsce. Inaczej wygląda to u osób spoza UE (tyczy się to np. Ukraińców), którzy takich uprawnień otrzymać nie mogą. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z prywatnej polisy ubezpieczeniowej.

Zdarza się także, że pracownik posiada prywatne ubezpieczenie wykupione u siebie w kraju. Wtedy, będąc w Polsce i potrzebując opieki, powinien poszukać placówki, kompleksowo zajmującej się obsługą także ubezpieczeń zagranicznych, m.in. Cigna International (US, UK), Bupa, Allianz, Axa PPP, SOS International, Aetna, GMC, Inter Krankenversicherung Ag, Seven Corners, Inter Global, Menzis. Warto jednak mieć na uwadze, że wybór takiej placówki nie powinien być przypadkowy, a najlepiej korzystać z poradni zapewniających kompleksowość usług w oparciu o komunikację w języku angielskim (np. CMD).

W naszym centrum mamy profesjonalny zespół, który zajmuje się kompleksową, anglojęzyczną opieką nad posiadaczami zagranicznych polis ubezpieczeniowych. Pacjenci mogą korzystać z konsultacji specjalistycznych, badań diagnostycznych, rehabilitacji, a także poddawać się zabiegom i operacjom oraz realizować porody. Pacjent kontaktuje się telefonicznie lub osobiście z pracownikiem Individual Medical Care, podaje swoje dane i już od tej chwili dopełniamy wszystkich formalności, takich jak kontakt z ubezpieczycielem, weryfikacja zakresu polisy ubezpieczeniowej, a także gromadzenie i przesyłanie niezbędnych dokumentów. Pracownik IMC koordynuje całość opieki, począwszy od umawiania pacjenta na konsultacje i zabiegi, aż do towarzyszenia pacjentkom np. podczas porodu. Warto podkreślić także możliwości korzystania z opieki szpitalnej. Dla ekspatów wysoki standard świadczonych usług oraz kompleksowość leczenia są kluczowe. Dobrze mieć pewność, że szpital do którego trafimy np. w razie konieczności wykonania zabiegu będzie oferował jakościową opiekę (zapewniając prowadzenie konsultacji z anglojęzycznymi lekarzami), w pełni biorąc na siebie koordynację całego procesu, umożliwiając wykonanie zarówno nagłych zabiegów, jak i tych, które z powodu pandemii koronawirusa musiały zostać przesunięte – komentuje Marek Kubicki, Członek Zarządu Centrum Medycznego Damiana

Lekarz z biegłym angielskim, a może opiekun?

Chociaż w obecnych czasach wiele osób sprawnie posługuje się językiem angielskim, precyzyjne wytłumaczenie medycznych zawiłości nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby uniknąć sytuacji, w której powstaje mocna bariera językowa, uniemożliwiająca sprawny kontakt na linii lekarz-pacjent, w ramach zakupionego ubezpieczenia indywidualnego możemy mieć możliwość skorzystania z pomocy opiekuna, który biegle operuje językiem obcym. Dzięki temu pacjent otrzymuje pełną wiedzę nt. swojego stanu zdrowia, a wizyta lekarska przebiega zdecydowanie sprawniej i szybciej bez niepotrzebnych nerwów oraz zniecierpliwienia.

Nieoczekiwana hospitalizacja

Wiele umów z ubezpieczycielami zagranicznymi obejmuje również hospitalizację. Anglojęzyczny dział opieki szpitalnej to jednostka, która koordynuje wszystkie kwestie formalne za Pacjenta.

To, co najbardziej cenią nasi pacjenci to fakt, że nie muszą o nic się martwić. To my umawiamy wizytę kwalifikującą do lekarza, a następnie wspólnie z pacjentem i lekarzem ustalamy dogodny termin wykonania zabiegu. Lekarz posługujący się językiem angielskim, sprawna obsługa, komfort pobytu, a w obecnych czasach reżim sanitarny spowodowany wirusem Covid-19 to niewątpliwie aspekty, które przekonują obcokrajowców – komentuje Justyna Sierzputowska, koordynator Działu Opieki Szpitalnej.

Brak ubezpieczenia zagranicznego?

Jeżeli z różnych przyczyn obcokrajowiec przebywający na terenie naszego kraju nie posiada zagranicznego ubezpieczenia zdrowotnego może korzystać płatnie z tych usług. Również korzystając z przywilejów opieki medycznej przez personel medyczny posługujący się językiem angielskim podczas konsultacji lekarskich stacjonarnych i zdalnych, przy wykonywaniu badań diagnostycznych oraz koordynacji opieki medycznej, w tym hospitalizacji.

W mieście i poza miastem

Przebywając dłuższy czas w delegacji w jednym państwie, ekspat powinien znać już miasto, w którym mieszka. Jednak co w sytuacji, gdy kłopoty zdrowotne pojawią się akurat podczas zmiany miejsca pobytu (np. weekendowego wyjazdu)?

Istnieją sytuacje, kiedy pacjent pilnie potrzebuje konsultacji eksperckiej – kiedy zabrakło mu leków, potrzebuje szybkiej porady, skierowania – a akurat wyjechał na kilka dni poza miasto. Poszukiwanie wtedy placówki medycznej i wolnego terminu do lekarza, którego się nie zna, może być trudne. Z pomocą przychodzi jednak telemedycyna, czyli możliwość szybkiej konsultacji z anglojęzycznym lekarzem, który w kilka minut udzieli porady czy wypisze receptę. Jest to profesjonalny i nowoczesny sposób na świadczenie usług medycznych także na odległość. To duże usprawnienie systemu opieki zdrowotnej – komentuje Dominika Korczak-Kierownik ds. Marketingu w Centrum Medycznym Damiana

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu. Całodobowa opieka telefoniczna, szeroki zakres specjalistów, wsparcie koordynatora medycznego, brak bariery językowej to elementy w opiece zdrowotnej, które dają duży komfort w trosce o nasze zdrowie. Zatem, decydując się na podjęcie kontraktu w innym kraju, ekspat powinien dobrze się przygotować i poznać możliwości systemu opieki zdrowotnej, wybierając dla siebie najlepszą z dostępnych opcji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia 88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia Biuro prasowe
2024-12-05 | 13:00

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Polscy rolnicy coraz bardziej świadomie podchodzą do ochrony swoich gospodarstw. Już 88% z nich, poza obowiązkowymi polisami, sięga po dodatkowe produkty ubezpieczeniowe – wynika z
Ubezpieczenia Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
2024-11-22 | 08:20

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Posiadanie ubezpieczenia od ryzyka utraty bądź kradzieży danych osobowych deklaruje od 13 do 28 proc. firm z sektora MŚP, w zależności od ich wielkości. Ale choć cyberpolisy są coraz
Ubezpieczenia Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
2024-11-20 | 11:00

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie

Porty jako infrastruktura krytyczna Porty są dziś kluczową infrastrukturą dla gospodarek Europy, obsługując znaczną część międzynarodowego handlu. Około 75% europejskiego importu i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.