Vienna Life z wyróżnieniem w konkursie „Techno Biznes 2020”
Vienna Life jako pierwsza na rynku ubezpieczeń życiowych, w 2019 r. wprowadziła e-podpis – nowoczesne rozwiązanie w systemie do zawierania umów eWniosek. Usługa została doceniona w konkursie Gazety Bankowej w kategorii „Ubezpieczenia” za najciekawsze i najbardziej innowacyjne, już wprowadzone w życie rozwiązanie.
Z danych podanych w maju br. przez EY wynika, że 38% klientów, w celu wyszukiwania odpowiedniej polisy, korzysta jedynie z kanałów tradycyjnych, 27% wykorzystuje do tego tylko kanały cyfrowe, a 35% łączy obie te możliwości[1]. Koronawirus przyspieszył cyfryzację procesów, która miała nastąpić dopiero za kilka lat. Wyniki Global Capital Confidence Barometer nie pozostawiają złudzeń: co trzecia firma już teraz wie, że zdynamizuje transformację cyfrową i choć w branży ubezpieczeń zmiany te zachodziły stosunkowo powoli, to towarzystwa coraz prężniej działają w tym obszarze.
- W Vienna Life stawiamy na procesy sprzedażowe, które łączą wygodę i cyfryzację z pozaubezpieczeniowymi potrzebami i przyzwyczajeniami klienta. Dlatego w zeszłym roku, jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeń na życie, udostępniliśmy możliwość podpisywania umów ubezpieczeniowych z wykorzystaniem właśnie podpisu elektronicznego. W związku z tym jeszcze przed wybuchem pandemii mieliśmy narzędzia, które umożliwiają naszym klientom i agentom działania online. Już od połowy 2019 roku nasze ubezpieczenia można zawrzeć zdalnie, korzystając z usługi e-Podpis – komentuje Jarosław Krasowski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group.
Rozwiązanie to, będące efektem współpracy Vienna Life z firmą Autenti, pozwala zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie z wykorzystaniem zaawansowanego podpisu elektronicznego przez Internet. Jest to możliwe poprzez platformę do podpisywania dokumentów online.
- W ciągu ostatniego roku wprowadziliśmy szereg zmian na naszej platformie eWniosek, umożliwiającej wybór ubezpieczenia oraz wypełnienie wniosku w sposób wygodny i intuicyjny. Dzięki wdrożeniu
e-podpisu, proces zawarcia umowy ubezpieczenia na życie może odbywać się na odległość, bez konieczności wysyłania dokumentów pocztą lub kurierem. Cieszymy się, że nasza usługa została doceniona przez naszych klientów, a także zyskała wyróżnienie w konkursie Gazety Bankowej – dodaje Krasowski.
Konkurs Techno Biznes organizowany jest przez Gazetę Bankową już od trzynastu lat. Co roku, nagradzane są w nim rozwiązania technologiczne sektora bankowości, ubezpieczeń i przemysłowego, które już teraz mają realny wpływ na kształtowanie rzeczywistości biznesowej, lub posiadają znaczący potencjał do kreowania jej w przyszłości. Wykorzystanie podpisu elektronicznego na platformie eWniosek Vienna Life zostało docenione w kategorii konkursowej „Lider 2019”.
Vienna Life pracuje nad wdrożeniem kolejnych rozwiązań technologicznych, które ułatwią pośrednikom proces sprzedaży na odległość. W najbliższym czasie chce zaproponować im m. in. nowe narzędzia weryfikacji tożsamości oraz nową platformę online ułatwiającą budowanie długotrwałych relacji z klientami, również na odległość.
[1] https://www.ey.com/pl_pl/news/2020/05/badanie-ey-jak-polacy-kupuja-ubezpieczenia

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

PGE mocno inwestuje w odnawialne źródła energii. Prowadzi też analizy dotyczące Bełchatowa jako lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej
Rekordowe w historii zyski Grupy PGE pozwolą na dalszą transformację energetyczną i kolejne inwestycje. Spółka planuje budowę bateryjnych magazynów energii, będzie też intensywnie rozwijać inwestycje w odnawialne źródła energii, szczególnie offshore, a także sieci dystrybucyjne. Analizuje też możliwość budowy elektrowni jądrowej w Bełchatowie. – Nasze plany to dalsza transformacja grupy zmierzająca w stronę tego, czego oczekuje od nas rynek – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Handel
Niepewność powodowana amerykańskimi cłami wstrzymuje inwestycje. Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów

Chaotyczna polityka celna administracji Donalda Trumpa, polegająca na zapowiadaniu, wprowadzaniu, a potem zawieszaniu ceł na różne sektory działalności i kraje, utrudnia planowanie działalności gospodarczej i inwestowanie w warunkach rosnącej niepewności. W tej sytuacji wiele firm wstrzymuje się z inwestycjami bądź gromadzi zapasy surowców i półproduktów na kolejne tygodnie działalności. Amerykańskie cła powodują wprowadzenie taryf odwetowych ze strony dotkniętych nowymi przepisami krajów. W efekcie globalny handel wyhamuje, a wraz z nimi spowolni rozwój gospodarczy.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.