Komunikaty PR

Wakacyjny poradnik kierowcy od CUK

2020-07-24  |  08:00

Z zeszłorocznych badań wynika, że około 70% Polaków na wakacje jeździ samochodem. W tym roku liczba osób, które zdecydują się wybrać na letni wypoczynek własnymi czterema kółkami może być większa. Przed wyjazdem w podróż, niezależnie czy dłuższą, czy krótszą warto dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty, a szczególnie te związane ubezpieczeniem. Odpowiednio dobrana ochrona ubezpieczeniowa pomoże w każdej nieprzewidzianej sytuacji.

CUK Ubezpieczenia przygotował wakacyjny ubezpieczeniowy poradnik dla kierowców, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

1. Bez OC nie ruszamy się z domu

Ubezpieczenie OC jest podstawowym ubezpieczeniem, które musi mieć każde auto. Jego brak grozi bardzo wysokimi karami, dlatego każdy kierowca dba o jego ciągłość. Ubezpieczenie OC obejmie szkody, które kierowca wyrządzi innym pojazdom. OC gwarantuje minimalne zabezpieczenie w razie wypadku, dla ochrony kierowcy i pasażera warto zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie. 

2.AC – uzupełnia i chroni

AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które Polacy kupują najczęściej. Stanowi ono doskonałe dopełnienie policy OC. Gwarantuje ochronę w razie kradzieży czy uszkodzeń spowodowanych nieprzewidzianymi zjawiskami atmosferycznymi, czy na skutek uszkodzenia karoserii przez wandali. Jeśli zdarzy się wypadek, sprawca może liczyć na wypłatę środków z ubezpieczenia autocasco. Bardzo istotną kwestią przy zakupie AC, zwłaszcza jeśli decydujemy się na nie przed wakacyjnym wyjazdem jest jego zakres. To kierowca decyduje o tym w jakich przypadkach i od jakich zdarzeń AC będzie chroniło samochód. W ramach tego ubezpieczenia kierowca może liczyć na np. wymianę kół, odholowanie auta, a w razie awarii lub kradzieży zapewnienie noclegu lub auta zastępczego. Dobrze skonfigurowany i dostosowany do potrzeb pakiet ubezpieczenia AC pozwoli na komfortową podróż bez obaw przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń.

3.Assistance -pomocny na drodze

Assistance to kolejne ubezpieczenie dobrowolne, które jest przydatne, zwłaszcza gdy wybieramy się w dłuższą podróż. Zakresy ochrony assistance różni się w towarzystwach ubezpieczeniowych i zależy od rodzaju wybranego pakietu. Najczęstszą oferowaną usługą jest holowanie pojazdu do warsztatu, drobne naprawy na miejscu zdarzenia, wymiana koła i dostarczenie paliwa. Kierowcy często decydują się na pakiet zawierający samochód zastępczy, parking strzeżony, pomoc tłumacza czy ochronę prawną, która zwłaszcza w zagranicznej podróży może okazać się nieoceniona. Warto pamiętać, że Assistance chroni nie tylko pojazd, ale też kierowcę i pasażerów, to ważna wiadomość dla osób, które na wakacyjny wyjazd wybierają się z całą rodziną i chcą uniknąć nieprzewidzianych sytuacji.

4.NNW – w razie wypadku

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje ochronę kierowcy i pasażera. Wypłata odszkodowania z NNW nastąpi w sytuacji, gdy nagłe zdarzenie ma przyczynę zewnętrzną. Z tytułu polisy NNW każdy poszkodowany otrzyma odszkodowanie także w przypadku szkód powstałych wskutek zdarzeń losowych mających związek z jazdą. Na wypłatę świadczenia możemy również liczyć, jeśli wystąpią szkody w trakcie wsiadania i wysiadania z pojazdu, załadunku lub rozładunku oraz w czasie postoju pojazdu. NNW to ubezpieczenie, które warto mieć wykupione, zwłaszcza w drodze na wakacje. Jego zakres jest szeroki, a cena stosunkowo niewielka, nie warto więc ryzykować.

5.Ubezpieczenie szyb i opon – czyli najważniejsze elementy samochodu

Chociaż dla wielu osób ochrona szyb nie jest ubezpieczeniem priorytetowym, przed dłuższą podróżą warto rozważyć jego zakup. Jazda samochodem z pękniętą lub stłuczoną szybą może skończyć się mandatem lub zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Ubezpieczenie szyb zapewnia sprawną pomoc w razie pęknięć, uszkodzeń czy całkowitych stłuczeń. Towarzystwo ubezpieczeniowe naprawi szybę lub wymieni ją na dobrej jakości zamiennik. Po likwidacji szkody nowo zamontowana szyba będzie objęta gwarancją. Jednym z najczęściej spotykanych zdarzeń jest przebicie opony na drodze, Nie zawsze mamy do dyspozycji potrzebny sprzęt, taki jak na przykład lewarek, lub po prostu nie wiemy, jak to zrobić. Warto więc pomyśleć o specjalnym ubezpieczeniu opon. Towarzystwa Ubezpieczeniowe gwarantują nam, że posiadając ubezpieczenie z opcją obejmującą opony otrzymamy niezbędną pomoc bez dodatkowych opłat. Nastąpi to niezależnie od tego czy przebijemy koło na drodze, czy też wymagane będzie holowanie samochodu do warsztatu wulkanizacyjnego, gdyż wymiana lub naprawa na miejscu zdarzenia będzie niemożliwa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia Allianz Partners notuje rekordowe wyniki za 2023 rok Biuro prasowe
2024-04-24 | 12:00

Allianz Partners notuje rekordowe wyniki za 2023 rok

Kluczowe dane: Przychody w 2023 r.: 9,3 mld euro (+13% w porównaniu do 2022 r.) Zysk operacyjny: 301,2 mln euro (+5,8% w porównaniu do 2022 r.) Wskaźnik
Ubezpieczenia Czy księgowi ubezpieczają się na zbyt niskie sumy?
2024-04-18 | 15:30

Czy księgowi ubezpieczają się na zbyt niskie sumy?

Firmy księgowe i biura rachunkowe najczęściej wybierają ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) zawodowej z sumami gwarancyjnymi na poziomie od 50 do 100 tys. zł – podaje
Ubezpieczenia BRAK ZDJĘCIA
2024-04-04 | 14:07

Holowanie to 9 na 10 interwencji assistance dla motocykli

W 2023 r. aż 92% interwencji w ramach motocyklowego assistance polegało na holowaniu pojazdu – podaje towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa. Kierowane do warsztatu jednoślady pokonywały na lawecie średnio ponad 62 km,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.