Upominki dla pracowników jako narzędzie budowania wizerunku pracodawcy

Upominki dla pracowników jako narzędzie budowania wizerunku pracodawcy
Koniec roku to czas refleksji, podsumowań i wyrażania wdzięczności. W zawodowej sferze coraz częściej dostrzega się wagę gestów skierowanych do pracowników, które nie tylko budują atmosferę miejsca pracy, ale też wzmacniają pozytywny wizerunek pracodawcy. Jak się okazuje, drobne, ale przemyślane upominki mogą być kluczem do zdobycia sympatii zespołu.
W dzisiejszym świecie biznesu, gdzie rywalizacja jest coraz bardziej zacięta, rzetelni pracownicy są jednym z najcenniejszych zasobów firmy. To właśnie ich pasja, ciężka praca i zaangażowanie przyczyniają się do sukcesów organizacji. Warto docenić ich nie tylko w formie bonusów czy podwyżek, ale także w bardziej osobisty sposób. Upominki świąteczne to doskonała okazja, by podziękować zespołowi za wysiłek włożony w całoroczną pracę.
Prezenty jako wyraz uznania
Podarunek to więcej niż przedmiot – to emocje, które za nim stoją i gest, który mówi „dziękuję” w subtelny, lecz pełen ciepła sposób. Elegancko zapakowane kosze pełne przysmaków, takich jak praliny, herbaty czy wykwintne pierniki doskonale wyrażają wdzięczność. Tego rodzaju prezenty nie tylko cieszą podniebienia, ale sprawiają, że obdarowanie osoby czują się docenione. Dzięki starannie dobranym, polskim produktom, takim jak soki, miody i kraftowe trunki np. od Breslauer czy The Big Fellow można stworzyć upominek, który będzie wyznacznikiem wysokiej klasy i dbałości o detale.
Personalizacja kluczem do serc pracowników
Świąteczne drobiazgi, które zawierają spersonalizowane elementy, mają szczególną moc budowania więzi z pracownikami. Może to być finezyjne opakowanie wielokrotnego użytku np. w formie kuferka, patery, tuby lub latarenki czy starannie dobrany zestaw produktów – przykładowo kawoszom przypadną do gustu słodycze z dodatkiem kawy Pluton z najstarszej palarni w Polsce, a wielbicielom korzennych przypraw, bakalii i owocowych przetworów zestaw Zimowa misa specjałów od Składu Praskiego.
Tego typu prezenty sprawią, że pracownicy czują się zauważeni – to potężne narzędzie employer brandingowe. Wspierają one poczucie przynależności do organizacji, wzmacniają lojalność i zadowolenie kadry. To istotne szczególnie w czasach, gdy rynek pracy wymaga od pracodawców działań wykraczających poza standardowe benefity. Nic tak nie cieszy, jak osobisty akcent – indywidualna dedykacja czy spersonalizowana czekolada mogą uczynić każdy prezent wyjątkowym.
W stronę zrównoważonego podejścia
Coraz więcej firm zwraca też uwagę na ekologiczny wymiar upominków. Oferują one certyfikowane produkty, które wyróżniają się czystymi składami i krótką etykietą, co odpowiada na rosnące oczekiwania konsumentów poszukujących zdrowych, naturalnych produktów. W trosce o środowisko stosują one przyjazne opakowania i wypełniacze, a proces dostarczania produktów odbywa się w sposób neutralny pod względem ekologicznym.
Marki starają się również zminimalizować odpady produkcyjne, a klientów zachęcają do ponownego wykorzystania opakowań. Ponadto, wiele z nich korzysta w 100% z zielonej energii, świadcząc tym samym o swoim zaangażowaniu w zrównoważony rozwój. Taki wybór to sygnał, że firma dba nie tylko o swoich ludzi, ale również o przyszłość planety. Popularnym zabiegiem jest też sadzenie drzew w zamian za złożone zamówienia.
Małe gesty, duże efekty
Nie od dziś wiadomo, że to właśnie drobiazgi budują największe wrażenie. Estetycznie zapakowany prezent, jak ten z kolekcji Christmas Moments projektu Martyny Wójcik-Śmierskiej, wręczony wraz z życzeniami, staje się miłym wspomnieniem, które pracownik zabiera ze sobą na świąteczną przerwę w domowym zaciszu. To mały krok, który przynosi ogromne korzyści – wzmacnia relacje w zespole, poprawia nastrój i sprawia, że świąteczna atmosfera obecnie jest także w codziennej pracy.
Marka Nobilia, specjalizująca się w tworzeniu wyjątkowych koszy prezentowych, doskonale rozumie, jak wielką rolę odgrywa jakość i dbałość o szczegóły w budowaniu relacji. Jej świąteczne zestawy, pełne smakołyków i aromatów, to idealne narzędzie dla firm, które pragną docenić swoich pracowników. Świąteczny katalog dostępny jest na stronie: www.nobilia.pl

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!

Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności

Rynek pracy w Polsce 2025: gdzie szukać pracy i jak zwiększyć swoje szanse na sukces?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.