VAHINÉ FIERRO POWOŁANA NA AMBASADORKĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PANASONIC
Francuska surferka Vahiné Fierro, zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku i będzie współpracować z Panasonic, aby zwrócić uwagę na konieczność zwiększenia globalnej zrównoważoności.
Panasonic ogłosił, że tahitańska surferka Vahiné Fierro dołączyła do Team Panasonic jako Ambasadorka Zrównoważonego Rozwoju. W ramach przygotowań do swojego debiutu olimpijskiego na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, partnerstwo Vahiné będzie miało na celu zwiększenie świadomości na temat zrównoważonego rozwoju i jednoczenie ludzi w trosce o ochronę naszej planety.
Vahiné pochodzi z Huahine, francuskiej wyspy położonej na północny zachód od Tahiti, gdzie odbędą się zawody surfingowe podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024. Surfuje od drugiego roku życia i jako pierwsza tahitańska kobieta zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorów w World Surf League w Australii w 2018 roku oraz nagrodę Surfer Magazine’s Best Barrel (Women) w 2019 roku. W 2023 roku zakwalifikowała się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, reprezentując Francję.
Vahiné dołączyła do elitarnego zespołu sportowców Team Panasonic, którzy dzielą pasję do zrównoważonego rozwoju. W skład tego zespołu wchodzą również europejscy sportowcy Hannah Cockroft, Malaika Mihambo i Hannah Mills. Vahiné jest także ambasadorką Coral Gardeners, organizacji zajmującej się rewolucyjną ochroną oceanów poprzez ponowne sadzenie koralowców dotkniętych globalnym ociepleniem.
Panasonic wspiera sportowców Team Panasonic finansowo, pomagając im realizować sportowe ambicje i jednocześnie promując ich działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz różnorodności, równości i integracji (DEI). Ich praca ma na celu edukowanie, inspirowanie i pomoc innym w rozwiązywaniu ważnych problemów środowiskowych i społecznych.
Moja pasja do ochrony planety zaczęła się w wieku 17 lat, kiedy poznałam innych surferów zaangażowanych w ochronę oceanów. Dlatego jestem niezwykle dumna i zaszczycona, że mogę współpracować z Panasonic, firmą, która intensywnie działa na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym i promowania zrównoważonego rozwoju, komentuje Vahiné.
Program GREEN IMPACT jest kluczowym elementem strategii biznesowej Panasonic. Dzięki uczynieniu swojego łańcucha wartości bardziej ekologicznym i rozwijaniu zaawansowanej technologii niskoemisyjnej, Panasonic planuje zredukować i uniknąć emisji CO2 o ponad 300 milionów ton do roku 2050.[1]
Vahiné to światowej klasy surferka. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że możemy ją wspierać w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. Dzielimy te same wartości dotyczące ochrony naszej planety i potrzeby przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Inicjatywa Panasonic GREEN IMPACT nie jest tylko projektem ani kampanią, lecz długoterminowym zobowiązaniem. To dzięki sportowcom światowej klasy, takim jak Vahiné, możemy zwiększać i utrzymywać świadomość na temat znaczenia zrównoważonego rozwoju zarówno teraz, jak i w przyszłości, dodaje Junichi Suzuki, Chairman I CEO Panasonic Europe B.V.
Po więcej informacji na temat Panasonic GREEN IMPACT, odwiedź: https://holdings.panasonic/global/corporate/panasonic-green-impact.html
Więcej informacji o Panasonic jako światowym partnerze olimpijskim i paraolimpijskim można znaleźć na stronie: https://holdings.panasonic/global/olympic.html
[1] 33,6 mld ton emisji CO2 związanych z energią w 2019 r. (źródło: IEA)

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.