Komunikaty PR

VeloBank: Rodzice są przezorni, większość wnioskuje o 300+ w lipcu

2024-07-10  |  09:30
Biuro prasowe

Nowy plecak, zeszyty, kredki, farby, przyrządy geometryczne, strój na WF, buty na zmianę – wydaje się, że pierwsze dni wakacji to nie czas na planowanie powrotu dziecka do szkoły. Jednak przezorni klienci VeloBanku, wykorzystując kanały zdalne, już w lipcu starają się o 300+ z programu Dobry Start. 57 proc. z nich robi to w pierwszym możliwym terminie. Ponad 29 proc. wniosków składanych jest w sierpniu, a tylko  8 proc. klientów wypełnia je we wrześniu.

Szacuje się, że wyprawka potrzebna uczniowi wkraczającemu w nowy rok szkolny kosztuje od 500 do nawet 800 zł. Od 2018 roku rodzice mogą aplikować o rządowy dodatek, który wspiera szkolne zakupy. Wnioski w tym roku można składać od 1 lipca do 30 listopada.

Rodzice planują z wyprzedzeniem

Jak wynika z analizy wewnętrznych danych VeloBanku klienci, którzy aplikują o 300 zł na szkolne wydatki z pomocą bankowości elektronicznej, robią to zazwyczaj w pierwszym możliwym terminie, czyli w lipcu (57 proc.). Jedna trzecia z nich wnioskuje o dodatek w ostatnim miesiącu wakacji. Łącznie tylko niecałe 14 proc. osób zgłasza się po Dobry Start między wrześniem, a listopadem, czyli sporo po rozpoczęciu roku szkolnego.

Najchętniej po dodatek Dobry Start z VeloBankiem sięgają mieszkańcy woj. Śląskiego (21 proc.). Ponad 11 proc. wniosków pochodzi z Mazowsza, zaś 10 proc. z woj. łódzkiego.

Rodzice, którzy korzystają z dodatkowego świadczenia mogą go wydać na podstawowe artykuły szkolne, ale również rozwijanie pasji swoich dzieci, a to jak wynika z danych OECD przynosi świetne efekty. Polskie nastolatki znajdują się w światowej czołówce rankingu kreatywnego myślenia. Badanie PISA wskazało, że nasi uczniowie uplasowali się na 11 miejscu pośród przedstawicieli 64 państw z całego świata biorących udział w tym zestawieniu. Porównywało ono zdolność do rozwiązywania zadań, które wymagają nieszablonowych rozwiązań, czy artystycznej ekspresji.1

By początek roku szkolnego był lżejszy dla kieszeni klientów VeloBanku, zadbaliśmy, żeby wniosek o dodatkowe 300 zł na wyprawkę można było składać kilkoma kliknięciami w aplikacji mobilnej. Taki zastrzyk gotówki jest nieoceniony, a już każdy rodzic wie najlepiej, jak z tego skorzystać. My jednak zachęcamy do wspierania pasji, bo jako bank również to robimy. Naszym programem VeloTalent staramy się docenić artystów, naukowców i sportowców będących u progu międzynarodowej kariery. Natomiast w ramach VeloTalent Cycling Team od tego roku umożliwiliśmy młodym kolarzom udział w 40 zawodach w całym kraju, w tym mistrzostwach i pucharze Polski oraz w blisko 30 imprezach zagranicznych – wskazuje Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.

Dobry Start z VeloBankiem jeszcze łatwiejszy

Staranie się o dodatkowe 300 zł na szkolne zakupy z VeloBankiem jest bardzo proste. Wniosek można złożyć zarówno w bankowości internetowej jak i aplikacji mobilnej banku. Rodzice uczniów do 20 roku życia oraz osób z niepełnosprawnością do 24 roku życia już teraz mogą się starać o rządowe środki. Okres wnioskowania o wyprawkę kończy się w tym roku 30 listopada. Świadczenie nie obejmuje przedszkolaków oraz dzieci, które w najbliższym roku szkolnym będą uczęszczać do zerówki. Aplikację mogą też składać cudzoziemcy posiadający wyrobiony dla siebie i dziecka numer PESEL.

Szczegóły aplikowania o rządowy dodatek Dobry Start (300+) z pomocą VeloBanku znajdziesz na stronie: https://www.velobank.pl/program-dobry-start.

[1] https://t.ly/pYAbT

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku Biuro prasowe
2024-07-16 | 14:00

VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku

Korzystasz z lata, pakując walizkę i ruszając w podróż? Niezależnie od tego, czy wybierasz zagraniczne wojaże, czy planujesz odkrywać uroki polskiego wybrzeża lub gór, ważne
Bankowość Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech
2024-07-11 | 09:45

Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech

Doświadczeni przedsiębiorcy wiedzą, że ten, kto używa nowych technologii zyskuje przewagę. Skuteczne prowadzenie firmy to także umiejętność korzystania z okazji, a taką w obszarze
Bankowość Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski
2024-07-10 | 14:20

Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski

W 2023 r. łączna wielkość gospodarki cyfrowej w Polsce wyniosła blisko 360 mld PLN i gdyby była oddzielnym sektorem odpowiadałaby 10,5 proc. wartości polskiego PKB. To ciągle mniej niż

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Branża tytoniowa alarmuje o drastycznych podwyżkach akcyzy. Są kilkukrotnie wyższe od zaplanowanych do 2027 roku

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała obowiązująca od 2022 roku mapa akcyzowa, czyli porozumienie wypracowane po długich konsultacjach z rynkiem. Już w przyszłym roku akcyza na wyroby tytoniowe, zamiast o pierwotnie zakładane 10 proc. na wszystkie kategorie wyrobów, ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Nowością jest objęcie podwyżkami również płynów do e-papierosów, na które w 2025 roku akcyza wzrośnie o 75 proc.

Bankowość

Większość małych i średnich firm przez całą swoją działalność nie zmienia banku. Wysoko oceniają dostępność do usług bankowych

Mikro-, małe i średnie firmy są surowymi recenzentami usług bankowych, ale mimo to ich ocena pozostaje dość wysoka – mówi Wojciech Terlikowski z CBM Indicator. Kredyt bankowy jest drugim – po środkach własnych – najpopularniejszym źródłem finansowania działalności MŚP, ale firmy chętnie korzystają również z kredytów inwestycyjnych czy kart kredytowych. Są zainteresowane także dodatkowymi usługami ze strony banków, np. doradztwem przy pozyskiwaniu środków UE. Ekspert wskazuje, że to przekłada się na lojalność klientów – przedsiębiorcy przywiązują się do banków i rzadko je zmieniają.

Przemysł

W Polsce rośnie tempo robotyzacji. Pod względem zaangażowania robotów w przemyśle przegrywa wyścig z innymi krajami regionu

Z niemal 18 tys. robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego Polska znajduje się na szóstym miejscu w UE. Jednak na 10 tys. pracowników zatrudnionych w tej branży przypada 54,6 robota, znacznie mniej niż nie tylko na Zachodzie, ale i w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie 76 proc. przedsiębiorców badanych przez Polski Instytut Ekonomiczny zgadza się, że robotyzacja i automatyzacja będzie coraz bardziej stanowiła o przewadze konkurencyjnej firm na rynku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.