VeloLokata na dni. Im więcej dni, tym więcej korzyści
Polacy poszukują elastycznych rozwiązań, które pomagają im oszczędzać, jak i kiedy chcą. Dlatego VeloBank przygotował propozycję VeloLokaty na dni, w której klienci sami decydują o okresie jej trwania. Wytrwałość jest wynagradzana. Decydując się na 31-dniową lokatę oprocentowanie wynosi 1%, ale już okres od 324 do 366 dni daje 5% zwrot w skali roku. Oferta dostępna jest przez bankowość mobilną oraz internetową.
Nową propozycję lokaty w VeloBanku promuje hasło „Im więcej dni, tym więcej korzyści”. Produkt jest niestandardowy, bo liczony w dniach. Wyróżnia go elastyczność – klient sam decyduje na jak długo lokuje swoje pieniądze. Do wyboru ma okres lokaty od 31 do 366 dni. Im dłuższy czas trwania lokaty, tym wyższe oprocentowanie, które zaczyna się od 1% i wzrasta proporcjonalnie do liczby dni. Depozyt jest dostępny dla kwot od 5 000 zł dla nowych i obecnych klientów. Oferta jest dostępna zarówno z poziomu aplikacji mobilnej, jak i bankowości internetowej. Jedna osoba może założyć więcej niż jedną lokatę.
– Planując większe wydatki zazwyczaj wiemy, nawet z precyzją co do dnia, kiedy będziemy potrzebowali danej kwoty. Dlatego w naszej nowej ofercie nie narzucamy, na jaki czas ma zostać zawarta lokata. Pozwalamy klientom na samodzielny wybór. Niestandardowe okresy elastycznie dopasowują się do ich planów i potrzeb. To daje wygodę i pomaga maksymalnie wykorzystać możliwość pomnażania swoich oszczędności. Jako bank ułatwiający codzienne zarządzanie finansami dobrze rozumiemy, czego potrzebują nasi klienci i rozwijamy ofertę tak, aby zapewnić im maksimum korzyści – mówi Adam Frankowski, Dyrektor Zarządzający Obszarem Produktów Bankowych w VeloBanku.
Lokata na dni:
- od 31 do 366 dni,
- oprocentowanie od 1% do 5% w skali roku,
- dla obecnych i nowych klientów,
- do założenia w bankowości mobilnej oraz internetowej,
- kwota min. 5 000 zł,
- likwidacja przed zakończeniem okresu umownego oznacza utratę należnych odsetek.
Szczegóły oferty, w tym zasady założenia lokaty odnawialnej i nieodnawialnej znajdują się w Tabeli Oprocentowania Lokat Terminowych dostępnej na stronie www.velobank.pl.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.