VGP20 - nowy chwytak OnRobot do wymagających aplikacji paletyzacji
Nowy elektryczny chwytak podciśnieniowy VGP20 OnRobot to wszechstronne rozwiązanie o dużej mocy do wymagających aplikacji paletyzacji, w tym obsługi ciężkich, nieporęcznych i porowatych powierzchni
Odense, Dania, 25 lutego, 2021: Duże, nieporęczne torby z karmą dla psów, nieszczelne opakowania z odzieżą lub towarami konsumpcyjnymi oraz wielkogabarytowe, porowate pudła kartonowe – to tylko kilka przykładów wymagających aplikacji pakowania i paletyzacji, które może obsłużyć nowy chwytak VGP20 OnRobot. Kompatybilny ze wszystkimi wiodącymi markami robotów, chwytak może obsługiwać ładunki o masie 20 kg, dzięki czemu doskonale nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań, od przemysłu kosmetycznego i elektronicznego, po branżę farmaceutyczną oraz żywności i napojów.
„Nasi klienci pytali o opłacalny, łatwy do wdrożenia chwytak podciśnieniowy, który może podnosić ciężkie i nieporęczne ładunki, a jednocześnie jest wystarczająco inteligentny, aby obsługiwać szeroką gamę przedmiotów, w tym te o nieregularnych kształtach i porowatych powierzchniach” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot. „VGP20 łączy w sobie moc, inteligencję i łatwość obsługi, które konkurują z drogimi, skomplikowanymi chwytakami pneumatycznymi”.
Operacje na końcu linii, takie jak paletyzacja, są pracochłonne i kosztowne. Badacze szacują, że koszty pracy stanowią średnio 65% budżetów operacyjnych obiektów magazynowych, co znacznie przewyższa wydatki związane z mediami, podatkami, dystrybucją i czynszem łącznie.
Biorąc pod uwagę nawet jedynie ten czynnik, automatyzacja jest atrakcyjną propozycją dla firm każdej wielkości. Szacuje się, że przyjmowanie automatycznych rozwiązań paletyzujących w sektorze żywności i napojów rosło o ponad 13% rocznie od 2017 r. i ma osiągnąć 390 mln USD do 2022 r.
90% oszczędności kosztów w porównaniu z chwytakami pneumatycznymi
Nowy elektryczny chwytak podciśnieniowy VGP20 firmy OnRobot może sprostać zastosowaniom, które tradycyjnie były obsługiwane przez potężne chwytaki pneumatyczne – za ułamek kosztów i złożoności.
Podczas gdy chwytaki pneumatyczne wymagają do działania sprężonego powietrza, VGP20 jest w pełni elektryczny i gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka. Pozwala to firmom zaoszczędzić do 90% kosztów eksploatacji i konserwacji w porównaniu z tradycyjnymi wdrożeniami chwytaków pneumatycznych.
VGP20 zapewnia nieograniczone możliwości dostosowania końcówki chwytnej i przepływu powietrza oraz funkcjonalność wielokanałową, umożliwiając pracę z wieloma przedmiotami o różnych kształtach i rozmiarach. Ponadto wbudowana inteligencja chwytaka VGP20 w połączeniu z łatwym w obsłudze oprogramowaniem zapewnia precyzyjną kontrolę przepływu powietrza, która wykracza poza możliwości tradycyjnych chwytaków pneumatycznych. Ta funkcjonalność umożliwia użytkownikom zmianę typu uchwytu używanego w różnych zastosowaniach, np. miękkiego uchwytu używanego do obsługi delikatnych przedmiotów na twardy uchwyt wymagany do obsługi dużych, ciężkich pudeł kartonowych o porowatej powierzchni.
Umożliwia stosowanie tańszych materiałów opakowaniowych
Koszty tektury do pakowania podniosły się o prawie 40% w latach 2010-2020. A wraz z ciągłym silnym wzrostem zapotrzebowania na handel elektroniczny prognozy skłaniają spedytorów do poszukiwania tańszych materiałów opakowaniowych. Cieńszy, bardziej porowaty karton i lekkie torby wysyłkowe stanowią jednak wyzwanie dla tradycyjnego zautomatyzowanego pakowania i paletyzacji. Mocny, konfigurowalny OnRobot VGP20 z łatwością radzi sobie z tymi cieńszymi i tańszymi materiałami opakowaniowymi, umożliwiając spedytorom znaczne zmniejszenie kosztów, zarówno automatyzacji, jak i wysyłki.
Chwytak VGP20 OnRobot zapewnia również opcję ciągłego monitorowania przepływu powietrza w chwytaku. Jeśli ta opcja zostanie wybrana, a podciśnienie zostanie z jakiegokolwiek powodu przerwane, robot natychmiast się zatrzyma, a w oprogramowaniu chwytaka zostanie wyświetlone okno z ostrzeżeniem.
„Wydajne pakowanie i paletyzacja mają kluczowe znaczenie dla sukcesu producentów, firm zajmujących się handlem elektronicznym i logistyką. Jednak niedobory siły roboczej stanowią ciągłe wyzwanie, a ręczne wykonywanie tych prac jest monotonne i nieergonomiczne” – mówi Enrico Krog Iversen. „Mocny i wszechstronny chwytak VGP20 umożliwia firmom automatyzację tych zadań, przynosząc ulgę pracownikom, a jednocześnie poprawiając ogólną produktywność i jakość”.
O OnRobot
Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, czujniki siły i momentu, wielokrotnie nagradzaną technologię chwytania Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, zestawy szlifierskie oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl
Kontakt z firmą: OnRobot CEE, cee@onrobot.com, +36 70 881 9279
Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.