Victoria Dom: Przystanek Tarchomin 5 już w sprzedaży
Ruszyła budowa 5. etapu osiedla Przystanek Tarchomin na warszawskiej Białołęce. W inwestycji realizowanej przez Victorię Dom zaprojektowano 87 funkcjonalnych mieszkań. Mieszkania, do których klucze będzie można odebrać w IV kwartale przyszłego roku, można kupić już od 350 tys. zł. Deweloper prowadzi w sumie 11 inwestycji.
Przystanek Tarchomin 5 to kolejny etap osiedla, powstającego wzdłuż ul. Winorośli na warszawskiej Białołęce. Licząca 7 kondygnacji inwestycja obejmuje 87 mieszkań o metrażach od 26 do 70 m2 w opcjach od 1 do 4 pokoi. Każde z mieszkań ma balkon, taras lub ogródek oraz komórkę lokatorską. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców jest także dwupoziomowy garaż i boksy na jednoślady. Najnowsza inwestycja Victorii Dom jest ofertą dla osób, które w atrakcyjnej cenie chcą kupić mieszkanie w mieście, ale jednocześnie korzystać z bliskości terenów zielonych
– Atutem osiedla jest bliskość placówek edukacyjnych, a także tereny sprzyjające uprawianiu sportów i spacerów oraz sklepów czyli wszystkiego, co jest niezbędne do codziennego życia – mówi Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victorii Dom. Osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum miasta dzięki znajdującym się w bliskim sąsiedztwie przystankom autobusowym oraz pętli Winnica. W okolicy jest wiele ścieżek rowerowych i tras biegowych, sprzyjających aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne, a niedaleko także centra handlowo-usługowe, takie jak Galeria Północna i Galeria Młociny.
Nie tylko efekt Bezpiecznego Kredytu 2%
– W Przystanku Tarchomin 5 już mamy pierwszych klientów – mówi Ewa Rathe-Głowacka i podkreśla, że zainteresowanie mieszkaniami rośnie. – Na poprawę sytuacji wpływ ma „Bezpieczny Kredyt 2%”. W zasadzie zdominował rynek nieruchomości. Także w naszych biurach korzystający z niego klienci stanowią większość. Ożywienie przejawia się także w tym, że przybywa osób, które wybierają tradycyjny kredyt hipoteczny lub zakup za gotówkę. Najczęściej dotyczy to tych, którzy zmieniają mieszkania na większe. Dla nich nasza oferta w Przystanku Tarchomin 5 z ceną od 10,6 tys. za m2 jest bardzo atrakcyjna – wyjaśnia dyr. marketingu Victorii Dom. Z danych BIG DATA i RynekPierwotny.pl wynika, że w Warszawie średnia cena metra kwadratowego w lipcu wynosiła 14 849 zł za m2.
Blisko 2 tys. mieszkań Victorii Dom
Victoria Dom prowadzi 11 inwestycji. Rusza kolejny etap budowy osiedla Nova Viva Garden. Podobnie jest w krakowskiej inwestycji Viva Piast. Zarząd Victorii Dom szacuje, że w obu tych miastach rozpocznie w 2023 r. budowę ok. 1,9 tys. mieszkań.
Victoria Dom to deweloper z 25-letnim doświadczeniem. Filozofią spółki jest maksymalne ułatwienie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria. Victoria Dom oddała do użytku ponad 13,3 tys. mieszkań i domów. Spółka, która prowadzi inwestycje w Warszawie i Krakowie, jest obecna także na rynku niemieckim w Berlinie i Lipsku. Victoria Dom była wielokrotnie nagradzana. Jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.