VII Podlaskie Targi Pracy w Atrium Biała
Już tylko dziesięć dni dzieli nas od wiosennej edycji Podlaskich Targów Pracy, organizowanych przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną we współpracy z Atrium Biała. Po raz siódmy pracodawcy wraz z kandydatami do pracy spotkają się w białostockiej galerii w dniach 24 -25 marca. Wśród wystawców pojawią się firmy reprezentujące wiele branż i oferujące pracę na różnych stanowiskach i z różnym doświadczeniem zawodowym. Dla osób poszukujących zatrudnienia to doskonała okazja do rozmów i poszerzenia kontaktów.
W dniach 24-25 marca br. w Atrium Biała w jednym miejscu będzie można przejrzeć oferty pracy wielu firm z województwa podlaskiego. Poszukiwani są zarówno pracownicy do działów produkcji, logistyki, handlu, a także do obsługi klienta oraz administracji. Wśród ofert pracy znajdują się propozycje nie tylko dla wykwalifikowanych osób z wieloletnim doświadczeniem, ale także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Podlaskie Targi Pracy to odpowiednie miejsce do poszukiwania zatrudnienia dla każdego. Liczą się przede wszystkim chęci i zapał do pracy. Dzięki możliwości bezpośrednich rozmów z przedstawicielami podlaskich firm, będzie można łatwiej i szybciej odnaleźć wymarzone miejsce pracy, dowiedzieć się jakie umiejętności i kwalifikacje warto zdobyć lub poszerzyć, a także powiększyć siatkę kontaktów zawodowych.
Wśród wystawców, którzy zapowiedzieli swój udział w Podlaskich Targach Pracy są m.in.:
- Greenko – firma specjalizująca się prowadzeniu dedykowanych szkoleń, doradztwie biznesowym oraz wspieraniu partnerów w realizacji inwestycji w odnawialne źródła energii
- KAN – producent innowacyjnych systemów wodno-grzewczych
- Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku
- PGE Dystrybucja
- Podlaski Oddział Straży Granicznej
- Pronar – lider w produkcji i sprzedaży maszyn, urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej
- Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
- SaMASZ – producent wysokiej jakości maszyn rolniczych i komunalnych
- SSSE S.A. – Polska Strefa Inwestycji
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku
- WestRock – wiodący producent papieru i opakowań
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych
– Podlaskie Targi Pracy to miejsce spotkań pracodawcy z potencjalnym kandydatem do pracy, mają one charakter cykliczny i służą wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości oraz rozwijaniu aktywności zawodowej w naszym regionie - mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała. - Udział w nich to znakomity sposób na pozyskanie nowych pracowników, a także okazja, aby zaprezentować swoją firmę i zareklamować siebie jako wiarygodnego pracodawcę. W nadchodzącej, wiosennej edycji swój udział zapowiedziało już liczne grono firm i organizacji z konkretnymi ofertami zatrudnienia, zarówno dla studentów, absolwentów, jak i osób rozważających zmiany w swoim życiu zawodowym. Podlaskie Targi Pracy są otwarte dla wszystkich szukających nowego zatrudnienia; to dla nich pomocne narzędzie w zorientowaniu się w obecnej sytuacji na rynku pracy - mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.
Podlaskie Targi Pracy odbędą się w Atrium Biała w dniach 24-25 marca br., w piątek w godz. 11.00-17.00, w sobotę w godz. 11.00-16.00. Stoiska wystawców będą znajdować się przy perfumerii Sephora. Podobnie jak poprzednio, organizatorami wiosennej edycji targów są Gazeta Współczesna i Kurier Poranny.
Partnerstwo w organizacji Podlaskich Targów Pracy to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.
Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala.

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.