Volkswagen Bank stawia na digitalizację i wprowadza nowe ułatwienia dla klientów
Volkswagen Bank poinformował o wdrożeniu kolejnych funkcjonalności dla swoich klientów, które sprawią, że korzystanie z bankowości na co dzień będzie wygodniejsze i bardziej komfortowe. Chodzi o płatności mobilne telefonem, zegarkiem i opaską, a także możliwość zdalnego otwierania rachunku dla osób indywidualnych i jednoosobowych działalności gospodarczych.
Volkswagen Bank (dostarczający usługi bankowe w ramach Volkswagen Financial Services) wprowadził do oferty dwie nowości. Pierwszą z nich jest udostępnienie klientom płatności mobilnych za pośrednictwem telefonu, zegarka lub opaski na rękę. Druga to możliwość otwarcia rachunku w sposób zdalny. Oba rozwiązania doskonale wpisują się w strategię Volkswagen Banku, który dąży do pełnej digitalizacji swoich usług.
– Digitalizacja usług jest dla nas priorytetem, konsekwentnie wprowadzamy i rozwijamy narzędzia, które sprawiają, że korzystanie z naszych usług jest bezpieczne i wygodne. Płatności z użyciem portfela cyfrowego oraz zdalne otwieranie rachunku to nowości, które ułatwią dołączenie do grona naszych klientów i skorzystanie z bardzo atrakcyjnej oferty oszczędnościowej i transakcyjnej – mówi Marek Sołtysiak, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.
W przypadku płatności mobilnych Volkswagen Bank oferuje możliwość zapisania swojej karty Visa w następujących portfelach cyfrowych: Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz Xiaomi Pay. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci Volkswagen Bank mogą wygodnie zapłacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe, a także wypłacić gotówkę z bankomatów, które honorują wypłaty zbliżeniowe.
Drugą ze wspomnianych nowości jest opcja zdalnego otwarcia rachunku. Rozwiązanie to Volkswagen Bank kieruje do klientów indywidualnych i jednoosobowych działalności gospodarczych. Zdalnie można otworzyć następujące rachunki bankowe:
- Konto osobiste e-Direct – konto rozliczeniowo-oszczędnościowe, które zapewnia funkcjonalną obsługę transakcji finansowych dzięki karcie płatniczej oraz systemowi bankowości elektronicznej,
- Plus Konto oszczędnościowe – wygodny sposób na oszczędzanie z elastycznym dostępem do środków zgromadzonych na rachunku i z możliwością ich wypłaty bez utraty naliczonych odsetek,
- Plus Konto Biznes – konto firmowe dla jednoosobowych działalności gospodarczych z kartą płatniczą Visa, które pozwala w łatwy sposób prowadzić rozliczenia działalności firmy.
Volkswagen Bank, działający w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Oferuje m.in. konta firmowe i indywidualne, lokaty, karty bankowe Visa, kredyty samochodowe i gotówkowe. Klienci indywidualni banku mogą bezpłatnie wypłacać środki z bankomatów Planet Cash oraz korzystać z wyróżniającej się oferty lokat terminowych. Wybierając Pakiet Złoty, mogą również bezpłatnie wypłacać środki z bankomatów w kraju oraz Europie i nie zapłacą prowizji za przewalutowanie transakcji kartowych na całym świecie.
Więcej informacji o ofercie Volkswagen Bank można znaleźć na stronie internetowej instytucji.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.