Volkswagen Financial Services członkiem PZWLP

Volkswagen Financial Services, największa firma finansująca floty nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony w Polsce, dołącza do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP).
Firma Volkswagen Financial Services dołączyła do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów – działającej od 2005 roku branżowej organizacji, która działa na rzecz rozwoju oraz profesjonalizacji rynku flotowego w Polsce. Członkostwo stanowi dla VW FS ważny krok w działalności firmy, ponieważ pozwoli jej dynamicznie uczestniczyć w życiu całej branży, silniej wsłuchiwać się w potrzeby klientów oraz mieć znaczący wpływ na kształtowanie najwyższych standardów oraz najlepszych praktyk dla rynku flotowego w Polsce.
Dołączenie Volkswagen Financial Services do PZWLP oznacza, że Związek reprezentuje obecnie ok. 85 proc. rynku wynajmu długoterminowego samochodów w naszym kraju.
– Z przyjemnością dołączamy do organizacji, która od przeszło 15 lat skutecznie tworzy oraz upowszechnia najwyższe standardy etyczne i biznesowe w zakresie wynajmu i leasingu samochodów w Polsce. Od kilku lat posiadamy niekwestionowany status lidera w leasingu nowych samochodów osobowych w Polsce z udziałem rynkowym na poziomie 20 proc. – mówi Mikołaj Woźniak, Prezes Zarządu w Volkswagen Financial Services. – Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza oraz doświadczenie, które oferujemy wraz z dołączeniem do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, okażą się niezbędne do dalszego rozwoju całej branży.
Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) istnieje od 2005 roku. Skupia największe i najważniejsze w Polsce firmy wynajmu długoterminowego samochodów. W ramach organizacji działa kilka eksperckich zespołów roboczych zajmujących się najbardziej istotnymi dla branży obszarami tematycznymi – jak np. regulacje prawne i podatkowe, tworzenie standardów branżowych czy rozwój oraz edukacja na temat elektromobilności we flotach.
– Przystąpienie Volkswagen Financial Services do PZWLP, a więc lidera rynku leasingu nowych pojazdów oraz jednego z największych graczy na rynku wynajmu długoterminowego w Polsce, to bardzo dobra informacja nie tylko dla naszej organizacji, ale również całej branży w kraju – mówi Robert Antczak, Prezes Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP). – Reprezentacja firm wynajmu długoterminowego aut w PZWLP znacząco się dzięki temu zwiększa, a w efekcie, istotnie wzmacnia się także siła głosu naszej organizacji. Bardzo cenne będą z pewnością również wiedza i doświadczenie, jakimi Volkswagen Financial Services wzbogaci PZWLP. Znaczenie wynajmu długoterminowego dla całego rynku motoryzacyjnego w Polsce jest z każdym rokiem coraz większe. Obecnie już 3 na 10 przedsiębiorców i firm w naszym kraju finansuje w ten sposób swoje pojazdy. Jednocześnie od kilku lat musimy funkcjonować w trudnych warunkach gospodarczych, wpływających również na rynek motoryzacyjny, spowodowanych pandemią oraz wojną w Ukrainie. W tej sytuacji silny wspólny głos całej branży, skupionej w PZWLP, będzie bardzo ważny dla dalszego rozwoju rynku wynajmu długoterminowego.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.