Komunikaty PR

W całej Polsce zmieniali otoczenie na lepsze – podsumowanie trzeciej edycji Kręc

2024-04-25  |  08:00
Biuro prasowe

Razem po czystsze środowisko

W czasie kampanii Kręci Nas Recykling – między 21 marca a 22 kwietnia, na terenie całego kraju zorganizowanych zostało ponad 70 akcji sprzątania terenów zielonych. Objęły one parki, lasy, a nawet rzeki. Sprzątane były zalegające odpady, w tym także porzucone stare opony. W działania zaangażowało się niemal 3000 wolontariuszy, dzięki którym możemy żyć w czystszym i zdrowszym otoczeniu. W projekcie uczestniczyli także kierowcy, którzy przy okazji wiosennej wymiany opon na nowe mogli pozostawić zużyte ogumienie w serwisach biorących udział w akcji.

- Chcemy podziękować lokalnym społecznościom za ich niesamowite zaangażowanie, dlatego Oponeo.pl przekaże nowe opony do karetek lub pojazdów ochotniczych straży pożarnych w 10 gminach. O tym, gdzie one trafią, zadecydowała liczba odpadów zebranych podczas akcji sprzątania. Koordynatorzy i uczestnicy najskuteczniejszych akcji wskażą placówki, które otrzymają wsparcie – mówi Iza Maciejko-Osmańska, koordynatorka kampanii.

Nowe życie zebranych opon

Firma Oponeo.pl zobowiązała się, że za każde 4 opony zebrane w czasie trwania kampanii posadzi 1 drzewo. Obietnica ta zostanie wypełniona jesienią – wówczas 4739 sadzonek stworzy nowy fragment lasu. Będzie to ukoronowanie wspólnego sukcesu wszystkich uczestników Kręci Nas Recykling.

Zebrane opony zyskają nowe życie nie tylko dzięki symbolicznym drzewom. Partner strategiczny kampanii – Grupa Recykl S.A. – przetworzy ich część na granulat gumowy. Następnie ten trafi do firmy REKOPLAST Kompozyt, gdzie zostanie wykorzystany do produkcji mat sportowych, które będzie można w przyszłości ponownie przetworzyć. Warto wiedzieć, że z 10 tysięcy opon oddanych do recyklingu można uzyskać 70 ton granulatu gumowego, co wystarcza do produkcji aż 6 tysięcy m2 mat sportowych.

Zmieniamy otoczenie na lepsze

Kręci Nas Recykling to kampania zainicjowana przez Oponeo.pl oraz ekologa Dominika Dobrowolskiego. Jej celem jest zwiększanie świadomości Polek i Polaków o tym, jak istotna jest prawidłowa utylizacja opon. W tym roku odbyła się jej trzecia edycja.

Na co dzień opony zwiększają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, a kiedy ulegną zużyciu, mogą zostać ponownie wykorzystane. Odzyskuje się z nich stal, tekstylia oraz granulat gumowy, z których produkowane są przedmioty codziennego użytku. Natomiast opony porzucane w parkach, lasach i akwenach, czy nawet te składowane na podwórkach, z biegiem lat zaczynają negatywnie oddziaływać na otoczenie.

- Mikroplastiki uwalniające się podczas powolnego rozkładu opon mogą stanowić poważne zagrożenie dla środowiska oraz żyjących w nim organizmów. Dlatego warto przekazywać stare i zużyte ogumienie do prawidłowej utylizacji, choćby do lokalnych PSZOK-ów – mówi Iza Maciejko-Osmańska.

Więcej informacji o kampanii Kręci Nas Recykling, a także baza wiedzy na temat utylizacji i recyklingu opon znajduje się na stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling

 

Pytania na temat kampanii Kręci Nas Recykling należy kierować do Sebastiena Nowickiego na adres mailowy sebastien.nowicki@oponeo.pl lub telefonicznie na numer 511 800 011.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania Biuro prasowe
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w
Ochrona środowiska Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3
2024-06-21 | 10:20

Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3

Grupa Kingfisher oraz Castorama Polska ogłosiły nowe, ambitne cele dekarbonizacyjne w zakresie 3, które mają na celu dalszą redukcję emisji CO2 w ramach ich działań na rzecz
Ochrona środowiska Niebezpieczne Pompy Ciepła: UOKiK Ostrzega Przed Wadliwymi Produktami
2024-06-19 | 01:00

Niebezpieczne Pompy Ciepła: UOKiK Ostrzega Przed Wadliwymi Produktami

Polski rynek pomp ciepła został zalany produktami z Azji, które nie spełniają europejskich norm jakości. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) niedawno zatrzymał na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.