Warsaw Finance Week: święto innowacji i finansów już w listopadzie
W dniach 18-19 listopada 2024 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji Future Finance Summit, która jest głównym wydarzeniem Warsaw Finance Week (17-20.11.2024).
W Warszawie spotkają się liderzy i eksperci z sektora finansowego, innowacji oraz przedstawiciele administracji publicznej. Swój udział zapowiedzieli m.in.: Wiceminister Finansów, Wiceminister Rozwoju i Technologii, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Ambasador Francji w Polsce, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Prezesi banków oraz fitechów.
Dodatkowo gościć będziemy przedstawicieli zagranicznych centrów finansowych, a także ekosystemów innowacji z Czech, Estonii, Francji, Gruzji, Litwy, Rumunii, Węgier, Włoch, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i wielu innych!
W tym roku dyskusje będą koncentrować się na strategii i priorytetach Polski w kontekście nadchodzącej prezydencji w Radzie UE. Wraz z przedstawicielami KE podejmiemy dyskusję m.in. nad wytycznymi Przewodniczącej Komisji Europejskiej na lata 2024-2029. Nie zabraknie także rozmów o bezpieczeństwie cyfrowym i przeciwdziałaniu przestępstwom finansowym. Wskażemy jak kompetencje i polskie talenty w zakresie AML (przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy) mogą być wykorzystane zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.
Co jeszcze? Tematy z zakresu podnoszenia konkurencyjności polskich i europejskich rynków kapitałowych, nowych technologii i AI w finansach i bankowości (w tym panel dotyczący tokenizacji) oraz poszerzania i umacniania ekosystemów finansowych i fintechowych w Polsce i na świecie.
Zapraszamy także na side eventy realizowane w ramch Warsaw Finance Week, takie jak: „Fight FinCrime Forum”, „Warsaw Fintech Potential” czy „France: land of opportunity” oraz liczne sesje międzynarodowego networkingu.
Partnerami strategicznymi wydarzenia są PKO Bank Polski oraz Mastercard. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ambasada Francji w Polsce, Ambasada Litwy w Polsce, Belgian Business Chamber, Business France, Francusko-Polska Izba Gospodarcza CCIFP, Paris Europlace oraz World Alliance of International Financial Centers (WAIFC).
Szczegółowa agenda dostępna jest na stronie internetowej wydarzenia.
Organizatorami konferencji są Fundacja Future Finance Poland oraz Fundacja Fintech Poland.
Wydarzenie jest bezpłatne, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja: https://futurefinancepoland.com/2024/07/18/warsaw-finance-week/
Kontakt dla mediów:
Anna Malanowska
E: amalanowska@fintechpoland.com
www.fintechpoland.com
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.