Warta otwiera biuro w The Park Kraków
Trwa proces komercjalizacji kompleksu The Park Kraków. Do grona najemców dołącza Warta – wiodący ubezpieczyciel w Polsce. Koncepcja nowego biura, której autorem jest zespół projektowy Tétris Poland, zostanie zaaranżowana na powierzchni niemal 1700 mkw. pierwszego piętra w budynku B2. W transakcji pośredniczyła firma doradcza JLL, która pełni również funkcję project managera prac fit-outowych.
W związku z dynamicznym rozwojem Warta podjęła decyzję o relokacji swojej krakowskiej jednostki i w IV kwartale otworzy biuro w kompleksie The Park Kraków.
Proces komercjalizacji The Park Kraków postępuje w szybkim tempie, czego dowodem jest fakt, że budynek B2, oddany do użytku w październiku 2023 roku, jest już wynajęty w niemalże 70%. To zasługa naszego zespołu leasingowego, który nieustannie pracuje nad zrozumieniem oczekiwań i realizacją potrzeb naszych najemców. Cieszymy się, że możemy wspierać tak dynamicznie rozwijające się firmy jak Grupa Warta w osiąganiu ich celów biznesowych – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner, Poland w White Star Real Estate.
Wierzymy, że wysoka jakość środowiska pracy w The Park Kraków sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pracowników. Nasz kompleks to nie tylko nowoczesna przestrzeń biurowa, ale też liczne udogodnienia i wyjątkowa przestrzeń zewnętrzna z dużą ilością zieleni, elementami wodnymi i materiałami naturalnymi, która została zaprojektowana zarówno z myślą o wypoczynku, jak i pracy na świeżym powietrzu – dodaje Katarzyna Zebura, Senior Leasing Manager w White Star Real Estate.
Wciąż poszukujemy rozwiązań, które zapewnią pracownikom Warty, nie tylko w centrali, ale również w jednostkach terenowych, najlepsze warunki pracy. Nowe biuro Warty w kompleksie The Park Kraków zostało zaprojektowane z myślą o komforcie naszych pracowników oraz nowoczesnych rozwiązaniach wspierających efektywność pracy. Jestem pewny, że praca w takich warunkach pozwoli nam jeszcze efektywniej wykorzystać potencjał zespołu i wesprze dynamiczny rozwój naszej firmy w tym regionie – mówi Michał Dwurzyński, Dyrektor Departamentu Administracji w Warcie.
Biuro nowej krakowskiej jednostki Warty zostało zaprojektowane przez pracownię Tétris Poland.
Biuro Warty w The Park Kraków to przestrzeń zaprojektowana z myślą o wszechstronnych potrzebach pracy i spotkań. Liczne sale konferencyjne o różnych wielkościach, przestronne lobby, komfortowa kuchnia z wyspą do nieformalnych rozmów oraz strefa chillout z miękkimi siedziskami zapewniają zarówno wygodę, jak i inspirującą atmosferę. Harmonia pomiędzy różnymi strefami biura, od ciepłych po bardziej kontrastowe, tworzy sprzyjające środowisko do pracy indywidualnej i zespołowej. Dodatkowo, wydzielone stanowiska w open space i budki telefoniczne umożliwiają pracownikom koncentrację i komfort. Zadbaliśmy o to, aby biuro Grupy Warta nie tylko spełniało potrzeby formalnych i nieformalnych spotkań, ale również sprzyjało efektywnej i kreatywnej pracy zespołowej – tłumaczy Aleksandra Wyczółkowska-Gajowniczek, Senior Architect w Tétris Poland.
W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza JLL. Otwarcie biura Warty w nowej lokalizacji planowane jest na listopad bieżącego roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.