Wilanów - to tu chcą mieszkać warszawiacy
Prime Time PR
Halszki 28
30-611 Kraków
aleksandra.masnica|primetimepr.pl| |aleksandra.masnica|primetimepr.pl
12 313 00 87
https://primetimepr.pl/
Zlokalizowany na południu Warszawy Wilanów - niegdyś niewielka osada, a dziś jedna z najbardziej prestiżowych dzielnic miasta - słynie z otaczającej zieleni, ciszy oraz atrakcyjnych warunków życia. Badania wskazują, że przyciąga przede wszystkim tych mieszkańców, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo.
Poczucie bezpieczeństwa kojarzymy głównie z domem i najbliższą okolicą. Możemy mieć nieco dalej do centrum, czy na siłownię, ale we własnym, najbliższym otoczeniu chcemy czuć się pewnie. Zasada ta jest właściwie uniwersalna dla każdego. Niezależnie od wieku, wielkości rodziny, czy stażu zawodowego zawsze będziemy chcieli mieszkać w bezpiecznej okolicy, w której nie będziemy martwić się o nasze bezpieczeństwo. Według Rankingu Dzielnic Otodom, w przypadku Warszawy prym pod tym względem wiedzie pięć dzielnic i to one wyróżniają się na tle pozostałych. A szczególnie jedna z nich.
Wilanów od lat na piedestale
O tym, która dzielnica stolicy została finalnie uznana za najbardziej bezpieczną, decydowały odpowiedzi na dwa pytania w ankiecie przygotowanej przez Agencję Badawczą IQS. Mieszkańcy musieli w niej ocenić, gdzie czują się pewnie po zmroku oraz to, w której lokalizacji dzieci mogą bez ryzyka bawić się poza domem. Według ostatecznego rankingu najbardziej bezpieczne dzielnice Warszawy to więc Wilanów (ocena 4,28), Ursynów (ocena 4,26), Wesoła (ocena 4,21), Żoliborz (ocena 4,11) oraz Ursus (ocena 4,08). Wilanów jest już pewnym znakiem jakości na mapie miasta - w poprzednim raporcie również zajął bowiem pierwsze miejsce. Jest to więc okolica odpowiednia szczególnie dla tych, którzy szukają spokoju i wyciszenia. - Ogromne plusy Wilanowa to cicha i zrównoważona okolica - szczególnie biorąc pod uwagę tak dużą aglomerację jak Warszawa. Nie uświadczymy tu typowych dla wielkich miast atrakcji turystycznych, czy klubów nocnych. Nie jest to okolica kojarzona z rozrywką, ale w zamian za to oferuje swoim mieszkańcom dostęp do terenów zielonych i, co szczególnie istotne, bezpieczeństwo - mówi Krystian Bielas, z zarządu Besim Group, firmy realizującej inwestycję Zacisze Wilanów.
Bezpieczeństwo w parze z poczuciem szczęścia
Średnia ocena bezpieczeństwa w stolicy to wg mieszkańców 3,84, a więc Wilanów ze swoim wynikiem 4,28 znacznie ją przewyższa. Ma to odzwierciedlenie również w poczuciu szczęścia z życia w swojej dzielnicy. Według raportu “Szczęśliwy dom. Dzielnica różnorodnych potrzeb”, zaprezentowanego przez Otodom i ThinkCo, aż 70 proc. mieszkańców tej okolicy jest usatysfakcjonowanych ze swojego codziennego życia - stanowi to najwyższy wskaźnik w całym mieście. Oprócz bezpieczeństwa ankietowani doceniają również takie aspekty jak m.in. czystość, dostęp do opieki zdrowotnej oraz infrastrukturę dla zwierząt. - Wilanów to jedna z najmodniejszych oraz najbardziej prestiżowych obecnie dzielnic Warszawy i nie ma w tym nawet krzty przypadku. Okolica jest znana z oferowania pełnego przekroju budownictwa - zarówno wielorodzinnego, jak i prywatnych, jednorodzinnych domów. To naturalny wybór dla osób, które chcą mieszkać w stolicy, a jednocześnie cieszyć się niezmąconym spokojem oraz bezpośrednim sąsiedztwem atrakcyjnych terenów zielonych- mówi Krystian Bielas.
Wilanów wkrótce czekają poważne inwestycje - zarówno ze strony deweloperów, jak i władz miasta. Jedną z nich jest wybudowanie linii tramwajowej, która to znacznie skróci czas podróży do centrum. W przyszłości Ratusz nie wyklucza również poprowadzenia tu kolejnego odcinka metra. Oznacza to, że dzielnica zyska na znaczeniu i popularności, a mieszkania na wartości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.