Wojskowa Akademia Techniczna dołącza do Red Hat Academy
Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej dołączył do grona członków Akademii Red Hat. Dzięki współpracy z Red Hat studenci będą mogli poszerzać swoją wiedzę z zakresu najlepszych rozwiązań Open Source – w tym rozwiązań kontenerowych Kubernetes, rozwiązań aplikacji chmurowych serverless czy rozwiązań AI/ML oraz BigData wspieranych mocą obliczeniową kart GPU. Red Hat to największy na świecie dostawca rozwiązań open source klasy enterprise.
Uczelnia nie poniesie z tego tyłu żadnych kosztów, a jej studenci zyskają dostęp do pełnego zestawu szkoleń. Lista dostępnych szkoleń jest długa i obejmuje między innymi szkolenia dla administratorów systemu Linux (Red Hat System Administration), szkolenia z automatyzacji zadań i procesów IT, szkolenia z rozwiązań prywatnej chmury IaaS (OpenStack Administration), a także szkolenia z zakresu popularnych narzędzi programistycznych, takich jak Kubernetes czy Java.
Udział w Akademii Red Hat nie tylko daje możliwość poznania najnowszych rozwiązań IT z jakich korzystają organizacje i firmy na całym świecie, ale również daje unikatową możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, niezbędnych do realizacji ciekawych wyzwań i projektów w pracy zawodowej po zakończeniu studiów. Warto podkreślić, że studenci mają dostęp do najwyższej jakości szkoleń z zakresu wiodących rozwiązań IT całkowicie bezpłatnie.
“Bardzo się cieszymy, że tak uznana uczelnia jak WAT dołączyła do Akademii Red Hat. To potężna baza profesjonalnej wiedzy, szkoleń i certyfikatów, które pomagają zmniejszyć lukę pomiędzy oczekiwaniami pracodawców, a przygotowaniem akademickim. Red Hat Academy współpracuje z instytucjami akademickimi na całym świecie, oferując bezpłatny dostęp do szeregu szkoleń i egzaminów certyfikacyjnych firmy Red Hat związanych z najnowszymi technologiami IT.” - powiedział Adam Wojtkowski, General Manager, CEE w Red Hat.
”Dołączenie do Red Hat Academy daje studentom Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej dostęp do ogromnego zasobu wiedzy i umiejętności, które są bardzo poszukiwane na rynku pracy. Zaawansowane umiejętności administrowania systemami Linux czy wiedza z zakresu automatyzacji, Kubernetes oraz OpenShift znacząco podnosi kwalifikacje naszych studentów otwierając przed nimi więcej możliwości rozwoju swojej kariery zawodowej.” - powiedział dr inż. Dariusz Pierzchała, Prodziekan ds. kształcenia i rozwoju Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.