WPIP Construction zakończyło rozbudowę zakładu produkcyjnego Guillin Polska

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Zakład produkcyjny Guillin Polska powiększył się o ponad 7 tys. m kw. Rozbudowę fabryki zaprojektowała oraz zrealizowała spółka WPIP Construction. W ramach inwestycji kompleks wzbogacił się o dwie hale: magazynową oraz produkcyjną.
Rozbudowany kompleks należący do spółki Guillin Polska, będącej częścią międzynarodowego holdingu zajmującego się produkcją opakowań do żywności, znajduje się w Oleśnicy (województwo dolnośląskie). W ramach inwestycji, którą zaprojektowała oraz zrealizowała firma WPIP Construction, powstały dwie hale – magazynowa (4 tys. m kw.) oraz produkcyjna (3,2 tys. m kw.). Dzięki temu powierzchnia całego kompleksu wzrosła do ok. 29,5 tys. m kw. Staranne planowanie oraz koordynacja działań w trakcie realizacji projektu sprawiły, że rozbudowa nie spowodowała żadnych zakłóceń w pracy zakładu. Nawet mimo tego, iż prace związane z budową hali produkcyjnej były prowadzone pomiędzy funkcjonującymi już obiektami.
– To już kolejna inwestycja, którą mieliśmy przyjemność zaprojektować oraz wybudować dla naszego partnera właśnie w Oleśnicy – mówi Marek Mielnik, wiceprezes zarządu WPIP Construction, pełniący obowiązki prezesa zarządu spółki. – Świadczy to o wzajemnym zaufaniu oraz dobrych relacjach łączących obie firmy. Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy sprawnie zarządzać procesem inwestycyjnym w dużych zakładach produkcyjnych.
– Zrealizowana inwestycja, która znacząco powiększyła naszą powierzchnię produkcyjną i magazynową, stanowi dla nas strategiczny krok w dalszym rozwoju. Współpraca z takim partnerem jak WPIP Construction to gwarancja sukcesu. Cieszymy się, że mogliśmy powierzyć to zadanie firmie, która nie tylko sprostała naszym oczekiwaniom, ale również wnosiła zaangażowanie, elastyczność i doskonałą współpracę na każdym etapie realizacji – dodaje Paweł Kielczawa, dyrektor generalny Guillin Polska.
Guillin Polska – część Grupy Guillin, międzynarodowego holdingu posiadającego w Europie 30 spółek, specjalizującego się w tworzeniu przyjaznych środowisku rozwiązań do pakowania żywności. Spółka jest właścicielem dwóch zakładów produkcyjnych: w Oleśnicy (województwo dolnośląskie) oraz Niepruszewie (województwo wielkopolskie).
WPIP Construction – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe. Jedna ze spółek należących do Grupy WPIP.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.